18.2.2020 | Svátek má GizelaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


EVROPA: Na lodi duchůŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 14, poslední: 19.12.2012 19:12, přehled diskusí

Výborný článek, důležité téma:
Autor: B. Rybák Datum: 18.12.2012 11:31

Pokus kompenzovat konkurence neschopnost sociálního státu tím, že tento stát bude dirigisticky vytvářet "náskok" v "zelených" technologiích a s jejich pomocí "dobude svět", zákonitě selhal, protože je svět nepotřebuje a pokud ano, dokáže je vyrábět mnohem levněji (čínská FV, převálcovala dokonce i FV v USA). Výsledkem je, že k "parazitům" sociálním přibili v EU navíc mraky parazitů "zelených".

Tuto "prohru" se teď "zelený stát německý" bude snažit kompenzovat ovládnutím zbytku EU. Braňme se, dokud to jde!!!

Velmi přesné, tleskám.:
Autor: M. Prokop Datum: 17.12.2012 21:25

Re: Velmi přesné, tleskám.:
Autor: V. Nosek 081 Datum: 19.12.2012 16:05

Bacha na Prokopa

Re: Velmi přesné, tleskám.:
Autor: V. Nosek 081 Datum: 19.12.2012 16:20

Už zas

SERI:
Autor: P. Joch Datum: 17.12.2012 14:04

Doporučuju navštívit tyto stránky http://seri.at/

Soukromá firma, tvářící se jako instituce, za peníze EU propaguje stále stejné názory, které nás vedou do záhuby. Navíc s tím objíždí gymnasia v Čechách.

Nejvíce vadí,:
Autor: A. Bocek Datum: 17.12.2012 10:19

že FVelektřina, jejíž tržní cena je okolo 50 hal/kWh ( nepredikovatelnost, zálohování,sinusovka) se rozhodnutím "moudrých " musí vykupovat za neuvěřitelných 12,60 Kč/Wh.Nikdo se nediví, že se neinvestuje do ostatní energetiky. Tento obrovský energeticko-ekonomicko-ekologický nesmysl nás letos stojí více než resort zdravotnictví

Komu to slouží?:
Autor: P. Hlosta Datum: 17.12.2012 8:46

Předně je třeba uvědomovat si, komu slouží celé to snažení se o "záchranu světa". Rozpoutání boje "za záchranu světa" jistě nebylo zadarmo a mělo pochopitelně svůj účel v zisku. Rozhodně soudný člověk nemohl věřit na spontánní reakci politických špiček, co jen z ohledu na vývoj klimatu se rozhodnou pro náročnou propagaci alternativních zdrojů energie, emisní povolenky, vývoj úsporných energetických opatření pro budovy - zateplování a další jinak velmi výnosné výrobní programy stále víc stagnující spotřeby ve světě.

Spotřeba Západní civilizace dosáhla téměř maxima možností. Bylo nutno hledat jiné programy, které by přinášely zisky. Na tohle existuje prastarý recept, kdy se předloží dopředu připravené řešení, ovšem na zcela vymyšlený problém. Pro zjednodušení uvedu příklad, kdy naše ministryně zdravotnictví, namísto aby řešila závažné problémy resortu, pro svou neschopnost, vymyslela náhradní problém a zákon na jeho vyřešení ji dával pocit, že přeci jen něco dělá ve svém úřadě. Byl to onen zákon o "balení koblížků"(všeho pečiva) do igelitu a znemožnění tak kontaminací rukama zákazníků. Blbost problému gigantická, řešení plnilo účel zamaskování jeho podstaty. V případě opatření proti globálním změnám klimatu jistě jde o zcela rafinovaněji propracovaný "problém", ovšem účel, pro který byl vyfabrikován, je nesmírně víc přínosný pro autory tohoto podfuku na lidstvo. Lze k tomu použít i polopravd vědecky doložitelných, což masáže veřejnosti jen umocní.

A tak lze se ptát, komu že to slouží, když je to tak nákladné na přípravu. Pochopitelně těm velkokapitálovým celkům, které už dnes jsou dobře známé. Ona setrvačnost, jak ji zmiňuje autor, je dána přesně tím, že čím déle bude udržovaný stav boje za klimat, tím více zisku se z toho vymačká. Navíc do budoucna už budou návyky obyvatel nejen na úsporky ap. ale i na daně s klimatem spojené.

jako jeden z příkladů, komu tohle slouží ---  http://cs.wikipedia.org/wiki/BP_%28firma%29

Re: Komu to slouží?:
Autor: B. Uhlich Datum: 17.12.2012 23:51

To máte samozřejmě pravdu, ale i to "environmentální tunelování" obyvatelstva má také svoje hranice... konec konců v samotném Německu se to začíná , spolu s krizí, projevovat a šokujícího podílu obyvatel.. Je to něco co všichni ti "zeleně vyšinutí" nějak poněkud hodně opominuli...  Konec konců i sem občas chodí přispívat několik vyšinutých, kteří vůbec nechápou, že kdyby se měly realizovat všechny jejich šílené nápady tak celá moderní civilizace prostě skončila....a s ní i oni "vyšinutí..."

Re: Komu to slouží?:
Autor: V. Nosek 081 Datum: 19.12.2012 19:12

Už zas

IPCC samo priznava, ze ne clovek, ale Slunce:
Autor: J. Dlouhy Datum: 17.12.2012 6:20

Here''s the killer admission:

Many empirical relationships have been reported between GCR or cosmogenic isotope archives and some aspects of the climate system (e.g., Bond et al., 2001; Dengel et al., 2009; Ram and Stolz, 1999). The forcing from changes in total solar irradiance alone does not seem to account for these observations, implying the existence of an amplifying mechanism such as the hypothesized GCR-cloud link. We focus here on observed relationships between GCR and aerosol and cloud properties.

As the leaker explains, this is a game-changer:

The admission of strong evidence for enhanced solar forcing changes everything. The climate alarmists can’t continue to claim that warming was almost entirely due to human activity over a period when solar warming effects, now acknowledged to be important, were at a maximum. The final draft of AR5 WG1 is not scheduled to be released for another year but the public needs to know now how the main premises and conclusions of the IPCC story line have been undercut by the IPCC itself.

http://blogs.telegraph.co.uk/news/jamesdelingpole/100194166/man-made-global-warming-even-the-ipcc-admits-the-jig-is-up/

Vpřed, malověrní, most je pevn:
Autor: K. Kužel Datum: 17.12.2012 5:04

.ý!

..ý!

...ý!

...ý!

...ý!

Tak se přestěhujte k nám:
Autor: Z. Kulhánková Datum: 17.12.2012 0:54

Zrovna koukám na účet a je tam kWh za 6,8 centu, a to ještě odečítají Residential Energy Credit.

Re: Tak se přestěhujte k nám:
Autor: J. Hejna Datum: 17.12.2012 11:18

Dobrá rada.

To jste zřejmě vymyslela sama, že.

Pár desítek zkorumpovaných všiváků:
Autor: J. Vintr Datum: 17.12.2012 0:13

ve vedení EU za "mísu čočovice" dělá všechno, aby potopilo celou evropskou ekonomiku a uvrhlo celý kontinent do chudoby. Všem, kdo jsou v Evropě nějak ekonomicky činní, tihle byrokrati hážou ze všech sil klády pod nohy, takže kdo může uteče do Asie a kdo nemůže, dřív nebo později zkrachuje.