30.11.2022 | Svátek má Ondřej


Diskuse k článku

EVROPA: Dostáváme 100 miliard ročně, tak držte ústa

V souvislosti s odchodem Velké Británie z Evropské unie se rozhořely debaty o členství České republiky a vůbec o formátu budoucího fungování evropské spolupráce.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Holcman 13.7.2016 19:16

Re: :-) ml. Smetka ve vedení SSO, to je perla !

Byl hodně mladý, a že se narodil svému povedenému otci taky nemůže, to je fakt. Jenže po otci i po jeho kumpánech ve spřízněných a nastrčených firmách zůstalo mnoho škody, okradených klientů a kamsi ještě do soudu zmizela spousta majetku a miliónů v penězích. A děly se i další nepříjemné věci včetně nebezpečných provokací či snad atentátů(zprávy z r.2001) V H-Systému se začíná hrát velmi tvrdě (viz link).

http://archiv.ihned.cz/c1-1021445-v-h-systemu-se-zacina-hrat-velmi-tvrde

Takže by mladí potomci mohli začít konečně pořádně poctivě makat, taky třeba rukama, a začít napravovat hříchy po fotříkovi a pomoci splácet dluhy a ne se spolčovat s lidmi z firem, co se podílely na celém magapodvodu.

Mladý Smetka, aby náhodou nezchudnul, se dal do spolku s Klausovci a přísavkou Machem i na politiku a dále i na podnikání, včetně st. brášky. Asi mají "vlohy" po taťkovi, tak si vyšlapávají cestičku právě i s pomocí lidí kolem starého Smetky, státem uznaného kriminálníka.

B. Rameš 12.7.2016 13:24

Re: :-) ml. Smetka ve vedení SSO, to je perla !

Radim Smetka se narodil v roce 1988. Opravdu myslíte, že jako devítiletý byl ďábelským strůjcem krachu H-systemu?

T. Vidím 11.7.2016 0:54

Re: :-) ml. Smetka ve vedení SSO, to je perla !

Radim Smetka junior bude populisticka jednicka, po strance rodine vychovy a tradic urcite. Jeho: Nechci žít v zemi, kde je protežován jeden podnikatel na úkor druhého; v zemi, kde si vybudujeme korupční dotační struktury; v

zemi, kde je normální dostávat peníze za

nic. ?? Tak at se vystehuje urychlene treba do severni Koreje, jelikoz jeho fotrik mel jina pravidla a hrabal v ramci podvodu a korupcniho podnikani se svojimi vernymi podrazackymi partnery a smejdy horem, spodem. Dodnes chybi mnoho milionu na nahrady a odskodneni postizenych klientu.

Smetka junior (ma jeste bratra) je snad mimo cele deni? Tomu se neda ani verit.

Holcman 10.7.2016 20:22

:-) ml. Smetka ve vedení SSO, to je perla !

"Jablko nepadá daleko od stromu", zní staré pořekadlo.....Někdy spadne již nahnilé.

Kauza H-System

Společnost na začátku devadesátých let slibovala levné bydlení. Se stovkami klientů uzavřela smlouvy o výstavbě a převodu bytů a domů v okolí Prahy. Lidé společnosti zaplatili v průměru milion korun, bydlení se ovšem nedočkali. Když H-System v roce 1997 zkrachoval, dokončeno bylo pouze třicet čtyři domů. Podle soudů architekt podvodu Petr Smetka vyváděl peníze klientů do společností, které v devadesátých letech založil.

Proces s manažery vytunelované firmy začal v roce 2002, první tresty padly o dva roky později. Smetku soud poslal za mříže v roce 2006.

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/smetka-nebude-podminecne-propusten-rozhodl-soud-f6h-/domaci.aspx?c=A150902_160158_domaci_ane

P. Háse 9.7.2016 15:24

Turistický ruch

No, řekl bych, že podobný "toxický" dopad mají i peníze z turistického ruchu. Postupně se pasujeme na příjemce peněz od občanů bohatších států, kde ty peníze ještě umí vydělávat "normálně". A co se na turistickém ruchu vydělá, se zase masivně přerozděluje, částečně i do dost neužitečných institucí.

Holcman 9.7.2016 1:32

Re: :-) ml. Smetko a Machu!...

Hele, to jsi to zase Prokop, ani jedno, ani druhý.

A co mám komu jako závidět, poslyš, já někde něco takovýho naznačuji? A vyřiď to i Novákovi, ať ušetřím čas. :-))

L. Novák 8.7.2016 23:12

Velmi kvalitní článek. Díky!

Otázkou je, co musíme udělat pro to, abychom Absurdistán současné EU změnili. Při současných volebních preferencích a ekonomické negramotnosti nejméně poloviny voličstva žádné "světlo na konci tunelu" nevidím.

L. Novák 8.7.2016 23:00

Re: Dík

Slováci mají právo na sebeurčení a my jim do toho nemáme co kecat! Kdy už tohle konečně pochopíte?

L. Novák 8.7.2016 22:57

Re: Otec

Pěkné! :-)

L. Novák 8.7.2016 22:54

Re: Článek je velmi dobrý,

:-)

Z. Rychlý 8.7.2016 22:52

Absolutní pravda. Ukázková argumentace.

Myslíte, že to průměrného občana zajímá ?? Ani náhodou.

L. Novák 8.7.2016 22:50

Re: Nechtěl bych žít v zemi, kde by vládli "Svobodní",

Kratochvíl je komouš. To už byste měl z jeho pravidelného vystupování na NP vědět. :-P

L. Novák 8.7.2016 22:48

Re: Dotaci

Ano! :-)

L. Novák 8.7.2016 22:43

Re: A co blbost lidí?

Nesmysl. Když je nemůžeme využít na to, co je nejvíc potřeba, tak se ty peníze vyhodí do kanálu... jenom aby "nepropadly". To je klasické socialistické přerozdělování peněz, které dobře známe z minulosti.

L. Novák 8.7.2016 22:36

Re: A co blbost lidí?

Nebo soudruh Špidla... :-) Nebo "táta pracujícího lidu". :-P

B. Rybák 8.7.2016 22:32

Výborný článek

S autorovou argumentací zcela souhlasím a shrnuji:

EU-dotace slouží mocenským cílům "Bruselu" a k těm určitě nepatří zvyšování konkurenceschopnosti (ekonomické síly) států z bývalé RVHP, protože ta by zabránila jejich přeměně na "EU-protektoráty" (politickou suverenitu nemající montovny patřící státům z "jádra EU")!

L. Novák 8.7.2016 22:29

Re: Dotace jsou nutné.

Tohle je myšlení čistého parazita.

L. Novák 8.7.2016 22:26

Re: :-) Holcman

Komouš. Socan je jen eufemismus pro ty, co se stydí hlásit ke komunistům.

M. Prokop 8.7.2016 20:48

Re: :-) ml. Smetko a Machu!...

Závidíte jako pravý socan, nebo snad komouš?

Z. Koutecký 8.7.2016 19:53

Re: To se nedá ani číst, pan Smetka je komik...

Jelikož jsem pamětník, tak vím, co to byla UNRRA a rovněž jsem ochutnal mnohé produkty, pocházející vesměs s přebytků americké armády. Mimochodem pro nás, děti dorůstající za války, dost exotické,ovšem chutné. UNRRA byla snad vůbec první z humanitárních pomocí poskytovaná pod hlavičkou Spojených národů a nikdo nám ji nezakázal. Skončila v roce 1947 na základě usnesení Valného shromáždění OSN na popud USA a Velké Británie. Akce UNRRA byla v roce 1948 nahrazena čistě americkým Marshallovým plánem. Jeho cíle byly podobné jako půjčky poskytované Spojenými státy Německu po 1. světové válce. Totiž zlepšením katastrofálního poválečného stavu hospodářství v Evropě zamezit šíření komunismu. Současně přispět k rozvoji hospodářství v USA. Marshallův plán totiž nebyla charita, byly to půjčky, které musely být splaceny. Navíc půjčky se neposkytovaly v dolarech, nýbrž ve výrobcích a službách vesměs pocházejících z USA. Jelikož SSSR a jeho satelity pochopitelně Marshallův plán odmítly, byl realizován jen v západní Evropě. Státy, které tento plán přijaly jej zužitkovaly s různou efektivitou. Nejhůře Velká Británie, nejlépe Německo.

P. Čech 8.7.2016 19:10

Re: Dík

To je v podstatě totéž, jinak řečeno. Je to jen hloupá výmluva rozbíječů státu a politiků. Nic jiného. Výmluva, která se snaží ospravedlnit porušení a nebo obejití ústavního zákona.

P. Čech 8.7.2016 19:07

Re: Dík

Bohužel musím zase být jako ten kolovrátek. Pokud kdokoliv tvrdí, že něco nějak bylo a nemá to ničím podložené, je to jen tvrzení. Tvrzení mé proti Vašemu. Nic více a nic méně. Zda mám pravdu já, že pouze někteří Slováci se chtěli odtrhnout a nebo Vy, že většina Slováků se chtěla odtrhnout, mohlo rozhodnout jedině referendum. Nic jiného. Prtávě proto jeho konání v případě této věci předepisoval právě zmíněný ústavní zákon. Na co se pamatujete Vy nebo na druhé straně já, není vůbec relevantní.

Holcman 8.7.2016 18:56

:-) ml. Smetko a Machu!...

...Znáte už 10 důvodů, proč chcete exitovat?....

(Pozn. pro neinformované - ml.Smetka R., místopředseda SSO a placený, akreditovaný asistent ještě lépe placeného EU-poslance, svého nejvyššího předsedy SSO, P.Macha.)

:-)) Deset důvodů proč vystoupit z EU (Miroslav Václavek bez cenzůry):

http://bez-cenzury.com/clanek/deset-duvodu-proc-vystoupit-z-eu-miroslav-vaclavek#comment-15846

P. Schuster 8.7.2016 18:42

Dotace křivý trh

Ano dostáváme dotace, ale kam většinou putují. Bydlím v Brně a vidím. Na budově jacht klubu je vlaječka EU s nápisem dotace EU, na několika golfových hřištích také a podobně.

Č. Punčochář 8.7.2016 18:25

Re: Všude v Evropě všeobecně

všechno zakázat kdyby šlo en bloc, nepochybuji, že to všichni evroposr@nci, včetně těch našich napříč politicko-panoptikálním spektrem s nadšeným hýkáním, coby zvláště humanitní odhlasují.

M. Prokop 8.7.2016 18:00

Re: Dotace jsou nutné.

Nutné jako prostředek nadvlády soudruhů z Brusele? Přerozdělování je velmi výhodné, ovšem jen pro přerozdělovače.

M. Prokop 8.7.2016 17:59

Re: Všude v Evropě všeobecně

No jistěže.

A kromě dotací ještě zákaz něčeho masově oblíbeného. Alkohol, drogy, sázení ....

Č. Punčochář 8.7.2016 17:46

Všude v Evropě všeobecně

fungují dotace tak, že velmi výrazně podporují organizovaný zločin. Ukazují to šetření a z nich vplývající monografie, věnované těmto strukturám a je zcela úplně lhostejné, zda se jmenují přímo mafie, camorra, n ́draghetta, ruské, balkánské či islamistické klanové mafie, lobistické skupiny všeho druhu, ekonomický či jiný syndikát či samy sebe definují jako NGO s politickou agendou a podobně. Sofistikovaně systematizovaně tak přímo podporují i terorismus, který svým charakterem zájmům EU byrokracie velmi skvěle prospívá, neboť poskytuje této demokratuře morální ospravedlnění pro stupňující se omezování všech možným práv a svobod obyčejného občana.

S. Donát 8.7.2016 17:40

Re: A co blbost lidí?

OK, poučte mě, trotle :-)

J. Svoboda 8.7.2016 17:26

Re: A co blbost lidí?

Vy šmatlale, ještě vám nedošlo, že v Bruselu jsou zase jen lidé?

A lidé těch nejhorších kvalit, jako například naše eurokomisařka Jourová?