25.5.2022 | Svátek má Viola


Diskuse k článku

EVROPA: Česko nikoho nevysává

Češi zastávají dle průzkumů v celoevropském srovnání nejodmítavější postoje vůči evropské integraci. Odpor proti Evropské unii ale opravdu není na místě, protože data hovoří pro Českou republiku zcela jasně.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Šejnoha 30.5.2016 22:38

Re: Ptám se:

Ne.

J. Šejnoha 30.5.2016 22:36

autr to trochu popletl

1. Životní úroveň v české kotlině roste celkem soustavně v závisloti na lechnologickém pokroku.

2. 10 let v EU není nija vyjímečných

3. proti saldu dotací je nutno postavit mnoho EU nesmyslů jako OZE apod., které efekt dotací výrazně smazávají.

Závěr: Zatím to docela ušlo. Pokud nám ale Brusel bude nutit ještě arogantní muslimské socky, na byt a stravu, tak to bude signál k rychlému odchodu !

L. Popovský 7.5.2016 21:40

Re: Za meho mladi na VUML

Nedá mi, abych se nezeptal, pane Pavlíku, na Váš názor. Jak z toho tedy ven? Vidíte prosím Vás nějaké řešení? Děkuji Vám za odpověď.

K. Pavlik 5.5.2016 23:32

Re: Za meho mladi na VUML

Ono se to bohuzel musi porovnavat se Slovenskem, Mexikem, Thajskem. Nedelejte si iluze o kvalite.

J. Jurax 5.5.2016 22:54

Re: Za meho mladi na VUML

Podstatnější důvod je relativně levná a kvalifikovaná pracovní síla. A ta vypadnutím z EU nezmizí.

Porovnejte plat dělníka na montážní lince ve Wolfsburgu a Mladé Boleslavi. Dělají totéž, mají stejnou produktivitu, montují zhruba totéž auto, ale za v přímém přepočtu cca čtyřikrát míň, nominálně za řekněme dvaapůlkrát míň. A to platy ve Škoda auto jsou vysoce nad průměrem.

Totéž Hyundai - doma v Koreji platí svým zaměstnancům dle dostupných údajů v přepočtu mezi 110 až 130 tisíci korun měsíčně, zatímco u nás je to 30 094 korun.

J. Jurax 5.5.2016 22:39

Re: Cizáci nám zase křivdí, že pane Zdechovský?

A což takhle z EU vypadnout? Dotace ať si vetknou do perdele ...

A uprchlíky ať si platí ti, kdo je sem zvou - šílená Anděla - a kdo v rozporu s EU legislativou a smlouvami není schopen a ochoten bránit vlastní hranice.

Být solidární s blbci a nixmochry je kontraproduktivní.

J. Jurax 5.5.2016 22:34

Re: Ekonomicky oboustranná výhodnost

Oboustranně výhodnou?

Ano, tak v poměru 8:2, a hádejte, v čí prospěch?

J. Jurax 5.5.2016 22:31

Re: Souhlasím s tématem článku,

Asi tak.

J. Jurax 5.5.2016 22:30

Re: Z EU musíme rychle vystoupit.

Ano, národní samostatnost nelze přepočítávat jen na peníze - zvlášť když na tom z jistého pohledu de fakto tratíme i finančně ...

J. Jurax 5.5.2016 22:29

Re: Nesmyslná bilance EU-dotací !

Ano.

B. Rybák 5.5.2016 21:31

Re: Souhlasím s tématem článku,

Přesně tak!

B. Rybák 5.5.2016 21:26

Nesmyslná bilance EU-dotací !

Vydírány neuvěřitelně arogantním obviněním ze sociálního(!!!) a ekologického(!!!) dumpingu, byly studenou válkou zdecimované státy bývalé komunistické RVHP donuceny už v předvstupních jednáních přijmout pro jejich konkurenceschopnost zcela zničující standardy sociálního a "zeleného" státu!

Proto se jejich ekonomiky staly s pomocí "Bruselem" zkorumpovaných politiků kořistí především západoevropského kapitálu (teprve pak se "zadřená německá ekonomika rozjela"), který z nich získal a ještě dlouho bude získávat biliony dolarů, což do žádné oficiální EU-statistiky pochopitelně není zahrnuto !

K vůli tzv. dotacím si EU vynutilo znovuvytvoření nedávno zrušených krajů, které se nevyhnutelně staly semeništěm EU-korupce a vytváření většinou nesmyslných "pomníků" EU-byrokracie (k podpoře naší konkurenceschopnosti pochopitelně nesloužily)!

Současný "bruselský", "zelený", neokolonialistický neomarxismus je smrtelným ohrožením naší státní i národní existence!

J. Pražák 5.5.2016 19:54

Pošlete prosím tento článek našim vládcům

i eurovůdcům.

M. Moravcová 5.5.2016 17:17

Re: Souhlasím s tématem článku,

už samotná dotace je korupce, jen jinak nazvaná. Nebo jinak, je to droga, na kterou se lehce zvyká. Jen si všimněte, téměř žádné vystoupení vládních politiků se bez dotace-drogy neobejde. Navíc je čerpají jen vyvolení, jen někteří. Zaměstnaný plebs má opět kulóbr, ovšem platí to všichni.

V. Kain 5.5.2016 17:15

Re: Z EU musíme rychle vystoupit.

Získali jsme o 333 miliard více než jsme odvedli.Bylo by dobré se podívat jak bylo naloženo s těmito penězi.Nic bych za to nedal,že polovina byla použita na předražené zakázky a druhá polovina investována naprosto neúčelně a nesmyslně.

K. Pavlik 5.5.2016 16:34

Re: Souhlasím s tématem článku,

Proc dotace musi byt zdroj korupce? Neni to nahodou takova ceska specialita ( ne ze by korupce(tvrdy boj o penize) jinde nebyla - ale pokud jsou ve hre penize tak se mohou dit strasne veci - citat z prednasky skolitele, mormona, o tom jak napsat posledni vuli)? To co se napriklad deje na prazske radnici neni take nahodou korupce a boj o koryta?

Kamaradka se podilela na stavbe jakehosi rybnika za penize EU. Podle ni nikoho ani nenapadla tak absurdni moznost ze by ten rybnik mel byt uzitecny.

J. Kanioková 5.5.2016 15:58

Podle sebe soudím tebe ?

J. Kanioková 5.5.2016 15:52

Myslím,

že těch skrytých a vedlejších efektů je na sepsání "bible". Proč jsme vlastně rušili to RVHP, když přišla nová svěrací kazajka..

A. Alda 5.5.2016 14:45

Autor vůbec nazapočítal různé skryté a vedlejší efekty.

Například zavedení minimální mzdy pro řidiče ve Francii, což způsobí naprostou nedostupnost této země a zemí za ní pro naše dopravní firmy.

A. Alda 5.5.2016 14:44

Z EU musíme rychle vystoupit.

Národní samostatnost nelze přepočítávat jen na peníze.

K. Pavlik 5.5.2016 14:27

Re: Za meho mladi na VUML

Hlavni duvod proc jsou zahranicni firmy v Cesku je bezproblemovy vyvoz do ostatnich zemi EU. Toto by po vystoupeni z EU skoncilo. Ono prevest vyrobu Skodovky na Slovensko asi neni takovy problem - vzdyt se dela i v Cine a Kazachstanu (to si myslim).

Predstava ze by cesti politici vyjednali vyhodnou smlouvu s EU pri odchodu je jen takova fantazie hochu z generalniho stabu (citaz z me oblibene knihy).

L. Popovský 5.5.2016 13:58

Re: Za meho mladi na VUML

Omlouvám se Vám za tu moji ironii, pane Pavlíku.

Proč si prosím Vás myslíte, že by vystoupení z EU byla sebevražda? Děkuji Vám za odpověď.

Znárodňování už prosím Vás ne! Je to stejně nemorální jako dotace.

J. Kanioková 5.5.2016 13:34

Souhlasím s tématem článku,

až na to, že toto bylo jasné od počátku. Hlasovala jsem proti vstupu do EU, a poměrně brzy bylo jasné, že jsem tušila správně, že Západ nás do EU vůbec nechtěl z nějakých "ušlechtilých úmyslů". Naopak. Potřeboval jen další prostor pro svůj odbyt, další levné subdodavatele pro svou finální produkci, z níž tak těží v zisku mnohem víc, než kdyby si celý výrobní proces prováděli na svém území. Taky pro lepší příležitosti pro své vlastní investory.. ̈

A nesmyslné dotace ??? Jen a jen manipulační vydírací prostředek. A obrovský zdroj korupce!

L. Popovský 5.5.2016 13:34

Lepší pozdě než příliš pozdě

Máte pravdu, pane Pavlíku, ti naši politici by to určitě nezvládli, potřebují, aby jim někdo diktoval, co mají dělat. A ten ruský medvěd... (To je ironie.)

A my bychom museli za sebe vzít odpovědnost a neměli bychom se na koho vymlouvat...

Ono by nám neuškodilo odejít. Stává se z toho horor.

L. Popovský 5.5.2016 13:21

Re: Ptám se:

Mě za to ty peníze nestojí. A navíc jsem přesvědčen o tom, že většina toho kladného rozdílu se promrhala v nesmyslných projektech jako v soukromém, tak i veřejném sektoru. Každý si jistě vzpomeneme na nějaký nesmyslný projekt ve svém okolí, který by bez dotací nikdy nemohl vzniknout a rozhodně by nám nechyběl nebo nehospodárně využité dotace v naprosto nevhodnou dobu. Pokud by se to vyčíslilo, tak bychom se nestačili divit.

V. Vaclavik 5.5.2016 12:52

Re: Ptám se:

Jo, za mrzky gros jsme si nechali provrtat koleno.

V. Vaclavik 5.5.2016 12:51

Re: Ekonomicky oboustranná výhodnost

Pro nas je nevyhodne co k nam prislo ze stare zapadni Evropy, protoze k nam prichazi, nebo si bereme prevazne ty spatne prvky, jako vselijake regulace podnikani a soukromeho zivota jakbysmet a dotace se mezi ty spatne prvky rovnez pocitaji.

Osobne jsem byl proti vstupu do EU a proti prebirani od Evropy tech kolektivistickych regulacich vseho co se hybe. Neni to vse samozrejme od nich, sami jsme na vlastni zotrocovani kabrnaci, ale Evropa je pouzivana na ospravedlneni tech zasahu u nas, pokud je tedy nejake ospravedlnovani vubec treba, my jsme jako narod pitomi dost sami, vnejsi svet na to zas az tak ani nepotrebujeme, vystacime si s vlastni ubohosti. Ale Evropa i tak hrala a hraje velmi podstatnou roli v tom, co spatneho se tu deje.

A 'spravedlnost'? Totalni? Kdyby aspon nejaka. Kde se socialisticky prerozdeluje vice jak padesat procent bohatstvi, kde vse podleha socialistickym regulacim, tam zadna spravedlnost neni, natoz totalni!!

K. Novák 5.5.2016 12:06

Pane Zdechovský

máte pravdu, že firmy ze starých členských zemí EU na nás nově přistoupivších vydělávají. Ale kdybychom přijímali uprchlíky, vydělávaly by tyto firmy ještě víc. Proto budou kvóty prosazovány nadále a dá se očekávat, že když to nepůjde po dobrém, půjde to po zlém.

K. Pavlik 5.5.2016 11:51

Re: Za meho mladi na VUML

Cesko je v situaci ve ktere je a pokud se to Cesku nelibi tak muze teoreticky dokonce i spachat sebevrazdu (napriklad vystoupenim z EU, znarodnenim apod.)

Vynosy podniku vubec nesouvisi se zastavenim nejakych projektu. Jasny priklad jsou napriklad protiruske sankce.

Pekne je horlit pro prirozeny obchod - ten proste neexistuje.

R. Morava 5.5.2016 10:16

Ekonomicky oboustranná výhodnost

Dotace bych teď nechal dotacemi. Pravice je proti, levice pro. Ale je jasné že i z našich dotací mají stare země EU výhody. Totální spravedlnost taky nikdy nebude. Ale jinak bych považoval ekonomickou spolupráci mezi starou EU a východní Evropou za oboustranně výhodnou. Oni mají náš trh a levnější práci (což jsou hodně důležité věci). My máme jejich kapitál a zkušenosti. Tady není místo na výčitky. Co se týká současné ideologie EU a nesvobody slova, to je jiná kapitola.