Úterý 23. července 2024, svátek má Libor
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

EUROGLOSA: Levnější volání ze zahraničí zaplatí ostatní

Európska únia nedávno veľkolepo predstavila obmedzenia vyšších poplatkov za používanie mobilných služieb v zahraničí. Od decembra 2015 budú tieto poplatky úplne zrušené a mobilní operátori budú musieť zákazníkom za zahraničné hovory účtovať rovnaké ceny ako za domáce hovory.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
MV

M. Valenta

7. 5. 2014 16:24
EU neustále řeší problémy,...

...které by nikdy nevznikly, kdyby EU neexistovala.

0 0
možnosti
JH

6. 5. 2014 19:15
Tentokrát nesouhlasím

Jakkoli s panem Sulíkem většinou souhlasím, tak tentokrát určitě ne. Roaming uvnitř EU považuji za určité telefonní clo. Jestliže je operátor vlastníkem sítí ve více státech EU, tak snad žádný roaming při volání v rámci svých sítí nikomu platit nemusí.

0 0
možnosti
PP

P. Packa

6. 5. 2014 16:37
99% nákladů mobilního operátora

není spojeno s jednotlivým hovorem, ale s existencí a provozem sítě. Když bychom teoreticky jednoho dne přestali najednou všichni telefonovat, tak téměř všechny náklady zůstanou.

A na ty náklady (plus zisk) se musí vybrat poplatky. A je zase jedno jestli za paušál, nebo za hovory, nebo za data a nebo za roaming. Tak se prostě část plateb přesune z roamingu do ostatních složek, možná něco absorbuje operátor.

0 0
možnosti

6. 5. 2014 13:38
pane Sulíku

tak tentokrát jste si dost naběhl.

Roaming je jen umělá bariera, jako bylo dříve meziměstské volání. Evropská unie je jeden trh, někdy i jedna měna a v budoucnu i jeden stát, takže žádné mezinárodní hovory by mezi zeměmi EU neměly existovat. Roaming proto zůstane jen v případech mezinárodního volání mimo EU.

Já chápu, že Vám bude roaming uvnitř EU velmi chybět, protože roaming je pro Vás aspoň částečná tržní bariera, a Vy máte tržní bariery rád. Pokud se Vám tedy bude po roamingu stýskat, stačí vycestovat na Ukrajinu do Užgorodu a tam odtud volat do Bruselu. Vyučtují vám poplatky za roaming a vy z toho budete mít orgasmus. Pokud budete volat z Košic do Bruselu, sex jménem roaming nezažijete.

A buďte si jist, eurofobe Sulíku, že zákaz roamingu byl schválen po dlouhých konzultacích s operátory, kteří k tomu dali souhlas, protože i pro ně je dnes roaming uvnitř EU už přežitkem.

0 0
možnosti
JS

6. 5. 2014 13:26
U naśich operátorů

Ale neviditelná ruka trhu nezafungovala. Funguje to léta na bázi kartelových dohod. Jak u vás na Slovensku?

0 0
možnosti
PZ

6. 5. 2014 13:33
Re: U naśich operátorů

Přesně tak :-)

0 0
možnosti
ŠH

6. 5. 2014 11:38
Já si vzpomínám,

jak to dopadlo, když komise určovaly ceny.

Nejdřív ale bylo nutno určit kdo jen smí vyrábět. Tak to trochu přiškrtit a zároveň podpořit (někoho).

Prostě rozvrátit (dnes nerevolučně, ale dalšími směrnicemi, přitvrzujícími podmínky těch minulých) trh. Zvláště, když trh (krom módních farmářských trhů, i když u nás těch farmářů bylo, že) je pro 60 procent voličů vulgární slovo. Mají raději "moudré a odborné" regulace a ochrany a podpory trhu. A podporu růstu.

0 0
možnosti
RL

6. 5. 2014 13:27
Re: Já si vzpomínám,

Ano, "růst" je třeba podporovat, i kdyby na chleba nebylo... ;-)

0 0
možnosti
LD

6. 5. 2014 9:48
A proč by se nám soudruzi z Brusele neměli zalíbit?

Tím zrušením roamingu.

Když ta lidumilnost nejde z jejich kapsy a oni mohli opětovně prokázat, jak jsou důležití a mocní !

0 0
možnosti

6. 5. 2014 13:44
pane Davide

a ze které kapsy ta roamingová lidumilnost půjde? Máte tím na mysli roaming u Vodafone? Ti ho totiž umějí za 83 haléřů za minutu. Předpokládám, že za tak málo nevoláte ani při vnitrostátním hovoru.

Takže operátoři roaming umějí velmi levně a nepotřebují Sulíkovu ochranu před "lidumilnými eurobyrokraty".

0 0
možnosti
RM

6. 5. 2014 9:28
Bruselské problémy

Je treba si uvedomiť, že úradníci v Bruseli myslia predovšetkým na seba. V Bruseli žije spústa úradníkov z celej Európy a aj ich rodinní príslušníci. Často ich chodia navštevovať priatelia. Takže "problém" s roamingom je "ich" problém a preto ho "riešia". To, že bežný EU občan ide do zahraničia pár krát za rok, ich samozrejme nezaujíma.

Podobne riešili aj agendu s meškanými letmi. Vymohli si, že za meškajúce lety dostanú cestujúci tučné odškodné. Ako typických štátnych úradníkov ich samozrejme vôbec nenapadlo, že odškodné by mal dostať aj zamestnávateľ, ktorí platí služobnú cestu a čas daného zamestnanca. Takže si vymohli sami pre seba ďalší prídavok k platu. A už vôbec ich nenapadlo, že bežného občana EU ďaleko viac trápia meškajúce vlaky.

0 0
možnosti
JP

J. Plzák

6. 5. 2014 8:57
Pan Sulík by mohl vědět,

že Neelie Kroes je ona a tedy odpovídajícně o ní psát - dělala, řekla atd. Jinak ale je to fuchtle eurounijní, spolu s Viviane Reding a dalšími, které jsou tam z genderových důvodů.

0 0
možnosti
JK

6. 5. 2014 8:08
objektivne vyššie náklady

Autor by mal uviesť, prečo je zahraničné volanie za vyššie náklady, veď poskytovatelia sú rovnakí a vzdialenosti malé, napr. vo srovnaní so skutočne velkými štátmi.

0 0
možnosti
VM

6. 5. 2014 9:58
Technické detaily jsou nepodstatné

Důležité je, že úředník od stolu NESMI diktovat podnikatelům, jakým způsobem mají náklady rozkládat na své zákazníky.

Ale když tam na tom trváte: každý poskytovatel má vlastní síť, takže při volání mezi sítěmi pracují 2 sítě, t.j. vzniká 2-násobný náklad za použití síte, plus náklad za použití propojovacícho centra. I když v dvou různých státech má síť stejný vlastník, technicky jsou to většinou samostatné sítě - tak byly stavěné původním majitelem a po nákupu se to většinou ponechá tak, aby byl snazší případný prodej.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz