Diskuse
ENERGETIKA: Vzhůru na střechy
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Mgr. Milda
Veškeré solární a větrné zdroje jsou destrukcí sítě
protože dodávají elektřinu velmi náhodně a mimo opravdu potřebnou dobu. Aby se stabilita sítě nenarušila, je nezbytné vyřešit uskladnění energie v akumulátorech a odběr ve špičkových zátěžích. Pak by i ta zvýšená cena byla obhajitelná.
Emil XX
Re: Veškeré solární a větrné zdroje jsou destrukcí sítě
Milý pane, řešení skladování elektřiny v měřítku celostátních sítí je zatím asi stejně reálné, jako jaderná fůze.
schumacher
Cena je umělá, protože neodpovídá poměru nabídky a poptávky na volném trhu.
Cena půdy je dotovaná prostřednictvím dotované ceny elektřiny.
para
Re: Cena je umělá, protože......
Všechny ceny jsou už dlouho umělé či vyumělkované. Jednak proto, že volný trh v době globalizace je přáním a nikoli realitou, pak proto, že do základních cen energií nejsou už dlouho systematicky započítávány externality a v neposlední řadě proto, že banky různými kejklemi od hypoték přes cenné papíry.... pokroutily všechny cenové relace. Právě s podobných důvodů se začalo už před časem uvažovat o jiné metodě vyhodnocování než přes finance a trh. http://www.energybulletin.cz/?q=clanek/ekonomika-k...
Stredocech
To celé je superzlodějna a ten povinný odkup elektřina za několikanásobek
tržní ceny nutno při současné ekonomické krizi okamžitě zrušit.
ludva
Re: To celé je superzlodějna a ten povinný odkup elektřina za několikanásobek
Samozřejmě, zaplatíme jim to všichni z vlastní kapsy. Kdo to vymyslel ?
para
Re: Okamžitě zrušte
Jo ty "zkur*ený" dotace okamžitě zrušte - ostatní ponechte
jirik
výkupní cena solární energie
V článku se o ní cudně mlčí, dosahuje však až 12.50 Kč za kilowathodinu. V blogu nazvaném V Jižních Čechách se rozrůstají sluneční elektrárny se mluví o výkupní ceně ve výši sedminásobku ceny, kterou platí za el. energii domácnosti. Mám nedobrý pocit, že se zde projevila síla lobby, která dojí státní pokladnu Výkupní cena el. energie z větrných elektráren je 2.40 Kč. Myslím si, že by se tím měl zabývat Státní kontrolní úřed a zajímalo by mne, kdo a kdy toto schvaloval. Mám-li špatné informace, rád se nechám poučit.
AGO
Povinná výkupní cena,
se podobně jako NTZ (netechnické ztráty = krádeže eleny) započítávají do ceny pro koncového odběratele. Z toho mi vychází ,že dotace výkupu FV = krádež.
Peta
Re: Povinná výkupní cena,
Souhlas!
A i bez dotací je zábor zemědělské půdy zločinem. Snad jedině na těch střechách bych k tomu byl shovívavější až na ten povinný výkup.
Jenda
Tunely na prachy
Budovat techhle zemepisnych sirkach fotovoltanicke elektrarny by melo byt trestne.
Vyhledávání
TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA
Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.
ondrejneff@gmail.comRubriku Zvířetník vede Lika.
zviretnik.lika@gmail.comHYENA
Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.
https://www.hyena.cz

