19.1.2021 | Svátek má Doubravka


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Monte Christo 28.7.2008 17:48

Reaktor a jeho nasledky....

Nemam nic proti jadernym elekrarnam,protoze vazeni vedci neumi nic jineho vymyslet...;-)Nu skoda a je tolik energii ktere se daji vyuzit...Nicmene jeden vedec mi donesl ukazat co zije u techto reaktoru samozrejme ne uplne blisko ze.A jake deformace tam vznikaji...Predstavte si pavouka ktery je bily a asi tak velky jako muzska dlan...Je to obrovsky pavouk na nase pomery a lide tam samozrejme pracuji...Vezmeme tedy nejen riziko ozareni ale take bio riziko,ktere zrovna nemusi byt take podcenovane,protoze muze nastat mutace ktera bude hodne nebespecna pak i pro cloveka...Podle kolegy fyzika to muze predstavovat jeste vetsi riziko nez samotny jaderny vybuch...Je scela zajimave,ze zeleni o tomto problemu nic nevedi a experti ze strany zelenych se timto problemem asi vubec nezajimaji...Mozna jsem napsal podnet a mozna placam jen do vetru....

Monte Christo Washington DC Illegality Ma zeme Me srdce

oneill 26.7.2008 14:11

Re: Skutečně jádro a uhlí potřebujeme?

Na získání vodíku právě potřebujeme to jádro.

R. J. 24.7.2008 23:07

Re: Re: Re: Re: R. J.

Trouba, netrouba,"jádro" nemá společného nic s dosti odpornou normalizační soudružkou, jednou z mnoha tisíc, nebo desítek tisíc,rudejch zločinců, podle zákona, podotýkám,když budu chtít něco přečíst o "jadru", tak si vezmu některou z knížek,nebo "zabrousím " na "OSLA",tam toho je od odborníků haldy.Canci od soudružky nejsou jaksi relevantní,jen ubohé kydy,nakonec jako její ubohý život sám.To jste tak zmagořený,že jste z ní tak "vodvázaný"?Já tedy ne,a dělám si zní srandu,už to chápeš?Připomínám jí jak se paktovala včera s Falmrem a dnesze se be dělá "demokratku",před dvaceti lety  snad jezdila do "Milovic"  na "družbu", a dneska nám chce kukat že taky "okupantem" pohrdala", bože to je hnus, to nevidíš?A to že jsem pro "atom" všema "dvaceti", tak na to vem jed.A sranda bude, až jí skončí "Brusel",tak se klidně dá do partičky Kuchtové,a budou " kamarádky", že je to nemožné? Tahle umí dělat "salta" i dvojitá, vždyť to tu předvádí již třicet let.A k tomu poslednímu, pořádně po bolševicku jsi nekvičel a nenadával, takže žádná radost,ironii jsi nepochopil,takže smutek.

Talián 24.7.2008 22:44

Re: Re: Příliš intelektuální

Já tu paní nemusím, ale v základu má pravdu. Rusko rychle pochopilo, že stejných výsledků lze snáze dosáhnout nevojenskou cesto obchodu. Já odhaduji, že šroubování ceny ropy je výsledek neveřejných dohod těžařů, včetně ruských.

pamětník 24.7.2008 22:04

Re: V základním instinktu

poslední dlouhodobá energtická koncepce byla zpracována v závislosti na tehdejších posledních znalostech v tomto směru před r.1989. Od té doby jsou podobné úvahy ponechány na "všemocné neviditelné ruce trhu". Stejně jako pokusy o dlouhodobé výhledy společnosti ve všech ostatních oblastech. Jinak řečeno, plácejme se, nějak to dopadne. Podle Švejka "nikdy se ještě nestalo, aby nějak nebylo".

nezúčastněný 24.7.2008 21:38

Re: Re: Re: R. J.

troubo, od kdy jsou ti tví rudí proti jaderným elektrárnám? Kdo asi začal stavět Temelín a počítal s jeho dvojnásobnou kapacitou? Tvé blekotání opravdu nemá ani hlavu ani patu. Doufám, že ti toto konstatování udělá tu pravou radost, jak píšeš.

Jiřina Slavíková 24.7.2008 20:56

je to hnusná politička

která jen zneužila naši KSČM, aby se zviditelnila

Ppepa 24.7.2008 19:09

Re: Kouzlo demokracie.....

R^ opravdu toho naplácala docela hodně.

idealista 24.7.2008 18:19

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Skutečně jádro a uhlí potřebujeme?

Jsem velmi najivní, ale já bych elektriku z větrníků necpal do rozvodné sítě ,ale pomocí elektrolýzy vyráběl vodíkové konzervy. 

tomfuk 24.7.2008 18:08

Kouzlo demokracie.....

Kouzlo demokracie se nám představuje,třeba i tím,že já a spoustu dalších mohou do všeho kecat a jelikož jsou souboje již od 19.století zakázány,občas se i beztrestně v mezích zákona urážet,pomlouvat a jiné nepravosti.To co je pro jiné jízda na motocyklu rychlostí 250 Km/hod a výše,skok z mostu do prosta na gumě,je pro mě četba článečků exkandidátky na prezidentku ČR za KSČM,poslankyně v EU za stranu "?" nejsem zas takový znalec,bývalou redaktorku ČT a NOVY,p.Bobošíkové.Její teorie o sovětském imperiu,které se vzdalo satelitů,aby je nemuselo živit a předalo západním sponzorům a zachovat si vliv jiným způsobem,třeba dodávkami či nedodávkami ropy nebo zemního plynu je hodna dalšího studia pod dohledem Dr.Davida.Taktéž by mohli probrat jak je Rusko dobře připraveno na příští válku a pokud bude tak Topolánek ji zaviní spolu se současnou vládou.Hercule Poirot by řekl,šedé buňky mozkové jsou nemocné.Taktéž její "úvahy" o jaderných elektrárnách dokazují,že o této problematice neví zhola nic a i v této oblasti vypouští bláboly.Na závěr jen poznámka,třeba se i pro p.Bobošíkovou najde "reaktor",který nebude jen na vázance ,ale na správném místě.Hodně věcí ,by se vyřešilo.

gerontusinza 24.7.2008 16:37

Děkuji za opravu ......Re: Re: Paní Bobošíková, výztižné a bohužel i pravdivé.......

ale zásadně po sobě příspěvky nečtu, nemám čas věnovat se korekturám, mezitím se živím....

Stoura 24.7.2008 16:05

Re: Co to je - bobošíková ?

Bobolševíková?;-)

Vilík 24.7.2008 15:51

Co to je - bobošíková ?

Od té doby, kdy jsem uviděl její foto před volbou prezidenta (červený kostýmek, třešinky v uchách), je pro mě bobošíková jenom sprosté slovo.

pepino 24.7.2008 15:20

Re: Příliš intelektuální

Naprosto souhlasím a zvláště se to vztahuje na ty, kteří Bobinu urážejí, proto že píše pravdu. Já ji také nemusím, ale v tomto s ní souhlasím a s vámi také.

RZ 24.7.2008 15:02

Re: Re: Re: Re: Re: Re: KLIČKA

Klička se odmlčel, odpovídám tedy za něj: Energii na rozklad vody získáme přece pomocí perpetuum mobile - elementary, dear Watson!

emil 24.7.2008 14:54

V základním instinktu

paní Bobošíkové s  červenými třešněmi je její další pobyt za velké peníze v Bruselu. O to jí jde především. Že začne házet špínu na současnou vládu (s jejím rudým příslušenstvím se s tím musí počítat), je jasné. Kdyby byla zpracována řádná energetická koncepce již koncem minulého století, nemuselo docházet k tomu zelenému bláznovství, které právě trvá. Takže sepaní s červenými třešničkami vraťte před rok 2000 a tam hledejte příčinu. Je mi ale jasné, že vám vůbec nejde o energetiku, ale pouhé zviditelnění před dalšími volbami o parlamentu. Kdyby to nevyšlo, to by šel rodinný rozpočet dolů, co ? A to je ten hlavní strach.

poslanec Rat lík 24.7.2008 14:45

základní instinkt

Jste příliš namyšlená osoba, Váš základní instinkt už dávno vyhořel......................

pozorovatel123 24.7.2008 14:38

Příliš intelektuální

S článkem plně souhlasím, aby mu však rozuměli ti co zelené volí a sami zelení (v diskusi se dnes uchzlují pouze k odvádění řeči jinam) je třeba říkat jasně a srozumitelné tak nějak na úrovni čtvrté cenové skupiny. Fyzikální zákony nelze oblbnout jako některé voliče nebo humanitární intelektuály. Ti co si myslí, že to jde jsou prostě hloupí, hloupí a hloupí. Proto již nikdy ani jeden hlas pro zelené a humanitární intelektuály. Ti ostatní se nakonec nějak donluví, ale s idi*oty to nejde a nikdy nepůjde protože jsou prostě hloupí.

JE 24.7.2008 14:22

Re: Re: Re: Re: Re: KLIČKA

Sakra, NP spadl server, nebo co.

Skutečně potřebujeme jádro?

Hádejte, kdo to napsal. Jestli neudržíte v hlavě vllastní myšlenku déle než půlhodiunu, těžko s vámi vést diskusi. Jinak, MB může mít technologii jakou chce, fyzikální zákony (v tomto případě 1. a 2. větu termodynamiky) neoblbne. Energie, potřebná k rozkladu vody, je nejméně rovna energii získané zpětným spálením vodíku. Vzhledem ke ztrátám spíše větší. Jak už tu někdo napsal, doly na molekulární vodík asi MB nemá.

tony 24.7.2008 14:21

Re: Re: Re: Re: Re: Pravda je vždy pravdou

To je právě omyl, z poslanců ODS by to byl jednočlenný seznam.

R. 24.7.2008 13:24

Re: Re: Re: Re: Svatá pravda

Jo nase Bobinka, ta umi vystihnout, odkud vitr vane. A kdyz uvidi otevrene dvere, tvrde se do nich vlame. Narazniky na to ma.(Y)

Klička 24.7.2008 12:39

Re: Re: Re: Re: KLIČKA

Jak to chce MB konkrétně řešit samozřejmě nevím, taky bych se divil, kdyby to zveřejnil. Pokud si přečtete můj příspěvek, nikde jsem o zrušení jádra nemluvil.

kerim 24.7.2008 12:35

Re: Re: Re: Re: Re: Skutečně jádro a uhlí potřebujeme?

Panebože Kličko, to snad nemyslíš vážně. Vodík je jenom nosič energie, musí se vyrobit, a  to s nárokem na energii, jestli se nepletu, asi o 40% vyššími, než potom sám obsahuje.  Ropa se pouze těží, a pak se na potřebný produkt  rafinuje. Jestli si myslíš, že MB má doly na vodík, tak tedy nemá. To, že naftu a benzin pálíme ve spalovacích motorech, je zločin, který teď zaplatíme. Milý příteli, bez uhlovodíků bys neměl ani počítač.

JE 24.7.2008 12:25

Re: Re: Re: Skutečně jádro a uhlí potřebujeme?

Tak co Kličko Kličkoviči. Stále čekáme na odpověď, kde vezmeme energii na rozklad vody, když zrušíme jádro?

JE 24.7.2008 12:22

Re: Re: Re: KLIČKA

Tak co Kličko Kličkoviči? Kde vezmem energii na ten rozklad vody?

JE 24.7.2008 12:20

Re: Re: Re: Re: Re: Skutečně jádro a uhlí potřebujeme?

Otázka nebyla ne technologii, ale na energii!!! Tak ještě jednou: kde na to vezmete ENERGII?

JE 24.7.2008 12:19

Re: Re: Re: Re: Re: Pravda je vždy pravdou

No ze současných poslanců ODS byl v KSČ jen Tlustý. Topolánka jste vzal kde?

R. J. 24.7.2008 12:16

Re: Re: Dočasně"Pomýlená"

Správně, pohrdání, co jiného si ta rudá sběř zaslouží?Krom trestu za zločiny které páchali?Máte to rozdané nějak na "betla"  a chcete hrát durcha, ale to nejde.Teda jde, ale zaplatíte to.Tak se pokud nejste "rudý" nebo na "seznamech" vzpamatujte.

JE 24.7.2008 12:06

je zvláštní, že se Bobině nechce zvracet při pohledu do zrcadla.

Komupak to lezla do zadele při prezidentské volbě ?

R. J. 24.7.2008 12:01

Re: Re: R. J.

Ale copak soudruhu?Pravda tě nějak rozčiluje? Ani si soudruhu neuvědomuješ, jak mě nadávky od Tebe a Tobě podobných vždy potěší, to je takový můj etalon,kdybysi mne místo nadávek pochválil, tak se jdu oběsit.A prosím, nepoužívej slovo "normální",víš sám dobře, že normální Vy "rudý" nejste.