24.3.2023 | Svátek má Gabriel


Diskuse k článku

ENERGETIKA: Trochu špinavá revoluce

Málokterá země má v Evropě takové zelené renomé jako Německo, které si odsouhlasilo, že do deseti let postupně vypne všechny atomové elektrárny. Analytici doporučují využívání obnovitelných zdrojů jako velký byznys budoucnosti. Jenže realita vypadá poněkud jinak. Němečtí investoři plánují do roku 2020 postavit více "špinavých" elektráren než těch, které pohání vítr a voda.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Jurax 21.6.2012 0:12

Tady je vidět

Kolik stojí zelené šílenství kombinované s politickou blbostí a předposraným populismem - co kdyby nás nezvolili, když zblblý sprostný lid je proti jádru, protože Fukušima a nebezpečí tsunami zejména v německém vnitrozemí je každému zelenému blbovi zřejmé (a zatím mu nedošlo, co ho to bude stát).

Německo je holt bohatá země a může si tudíž dovolit (zatím) vrhat miliardy eur do misgrubny zvané OZE. Zatím sprostnému lidu nedochází, jak drahá je ta energie zdarma (protože sluníčko přece svítí grátis a větřiček fouká taky tak) a že to všechno bude platiti ve vyšší ceně elektrické energie. Vlastně že už to platí a že bude ještě hůř.

Horší je, že to německé blbnutí kombinované s EU blbnutím kolem obnovitelných zdrojů odnášíme taky my, ač nejsme tak bohatí jako Německo, Díky mozkům prožraným zelenou plísní tuzemským i z brusele - a v neposlední řadě díky uplaceným (jestli takovou vlastní zemi a vlastním občanům škodící peachovinu schvállil grátis, jde o ještě větší blbce, než běžně očekáváme) a nevzdělaným zákonodárcům, co nám to uzákonili.

A zajímavé je, že zeleně teplí nějak drží hubu a neječí jak motorové pily, že nové plynovky i uhelky budou chrlit fuj CO2 a zeměkoule ve výhni skleníkového efektu zhyne, protože tlačení téhož pod zem se ukazuje pěkně drahou chimérou, která nebude zjevně realizována. Asi proto, že na tyhle zeleně oteplené ekoteroristy napojené kruhy se už napakovaly (a oni sami, pokud nebyli jen užitečnými idioty taky), dotace jsou zajištěné, kšefty se realizovaly, prachy tečou a spotřebitelé jak bulíci platí.

Ještě že máme ten Temelín. Měli bychom jej dostavět a stavět atomovky další. A neměli bychom popřávat sluchu zeleným blbům, co sice nemají ponětí o energetice, ale zato se cítí být pomazáni z brusele, z něhož je tohle zelené hlupství dštěno na všechny kolem.

B. Rybák 21.6.2012 13:31

Re: Tady je vidět

Ano. Ekonomický parazitismus "pseudopodnikatelů" se státem zajištěným "trvalým" ziskem je účinným lákadlem pro přesvědčování dalších "zapálených" "zelených bojovníků". Jejich "dorost" si vysluhuje "ostruhy" hrdinným, násilně aktivistickým bráněním v legální, občanům prospěšné činnosti. Funguje jako placená pátá kolona "bruselská" která oslabuje naši ekonomiku a vytváří právní precedent pro rozhodování "Bruselu" u nás (různě chráněná území zabírají cca třetinu naší země v níž máme už jen nepatrnou suverenitu).

Německo nejspíš očekává, že svá "avantgardní" OZE vnutí prostřednictvím "Bruselu" EU a zbohatne dočasně na její úkor (po nás potopa). "Zelené náboženství" se spolu s "politickou korektností" má stát ideovým základem "světového (nebo alespoň evropského) superstátu. To se ovšem nestane. Minimálně Čína (Indie, Brazilie..) se nepodrobí a převálcuje politicky a morálně (zdegenerovanou EU i v těch OZE.

D. Seibt 20.6.2012 20:33

Logicke.

Je to celkem logicke vyusteni. Narust OZE zakonite povede k rustu klasicke energetiky, protoze to musite nejak regulovat. OZE si vyrabi jak zrovna fouka nebo sviti a tech 50Hz se v zasuvce nebude jen tak. Navic odstaveni JE nebude znamenat, ze se misto toho postavi OZE, ty JE se nahradi PPE nebo UE, jinak to proste byt nemuze. Dalsi varianta je, ze si Nemci cast regulacni energie koupi v zahranici.

J. Skotnica 20.6.2012 19:53

Kde je pan Rada??

V. Hajková 20.6.2012 16:39

Nejsou ti Němci - nějak zmatení :-)))))))) uhlí se jim zachtělo rýpat holenkum .

http://neviditelnypes.lidovky.cz/energetika-trochu-spinava-revoluce-d67-/p_ekonomika.asp?c=A120619_105454_p_ekonomika_wag

Z. Kulhánková 20.6.2012 8:39

Zlatej Temelín

P. Lenc 20.6.2012 9:10

Re: Zlatej Temelín

Ano.Jenom aby nám vydržel,ty tlaky na jeho likvidaci jsou stále silnější.

K. Křivan 20.6.2012 9:49

Re: Zlatej Temelín

Zabíjet ty, kteří tlačí.

R. Langer 20.6.2012 9:57

Re: Zlatej Temelín

Zabíjet netřeba, jenom stačí ty, co tlačí, odpojit od té hnusné špinavé elektřiny a ponechat jim pouze jejich vlastní obnovitelné zdroje.

P. Lenc 20.6.2012 10:23

Re: Zlatej Temelín

To nejde,když je odpojíte tak budou třít ebenovou tyč liščím ocasem aby měli elektřinu do svých mobilů.A to nejde,neboť jiná skupina zelených blbů by demonstrovala proti poklesu lišek v naší ohrožené přírodě.

R. Langer 20.6.2012 11:02

Re: Zlatej Temelín

Jo, to už si holt budou muset rozmyslet sami, jaké ocasy budou třít a co jim to přinese...

K. Křivan 20.6.2012 14:25

Re: Zlatej Temelín

:-)))))))

A co takhle hladit až do úplného vyhlazení ?

J. Jurax 20.6.2012 23:46

Re: Zlatej Temelín

|Vlastní ebonitovou tyčí ...