7.5.2021 | Svátek má Stanislav


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
qwert 20.11.2007 20:57

Proč by měl chudák spotřebitel podporovat JE?

pokud je jediným efektem, že se každý 3/4 rok zdraží elektrická energie o 10 procent, tak mi vysvětlete, jak chcete obyč. lidi co se nezabývají strategickými koncepcemi přesvědčit. Každé zdražení energií bude nahrávat OZE. Říkám tomu klasická energitika v pasti. Neberte to jako filipiku proti jádru, jen jako upozornění, že s každým zdražením poroste podpora OZE a Zelených. Kiš Kiš.

Delfin 20.11.2007 21:10

Re: Proč by měl chudák spotřebitel podporovat JE?

I kdyz by se cena produkovane silove elektriny z klasickych zdroju dostala na uroven OZE, stejne nemate vyreseny problem neregulovatelnosti ES pri hromadnem nasazeni OZE. Mimochodem mate vzadu odpoved na financovani SURAO.

qwert 20.11.2007 21:27

Re: Re: Proč by měl chudák spotřebitel podporovat JE?

ano, v podstatě máte pravdu. Proto se již delší dobu kloním k názoru, že stávající trend nemá, či neprodukuje dobrá východiska a pokus tento trend zvrátit produkuje východiska ještě horší.

Delfin 20.11.2007 21:13

Re: Proč by měl chudák spotřebitel podporovat JE?

Jo, jeste nechapu Vasi spojitost JE s rostouci trzni cenou silove elektriny. Muzete osvetlit?

emp 20.11.2007 21:41

Re: Proč by měl chudák spotřebitel podporovat JE?

co dělá energetiku OZE tak drahou? Přece především výroba zařízení a její energetická náročnost. Když zdražíte energii z klasiky, zvýší se Vám i cena OZE, jsou to spojité nádoby. Zkuste vyrábět OZE energiemi pouze z OZE, vyšplháte se cenou někam do kosmu.

kirast 20.11.2007 22:12

Re: Proč by měl chudák spotřebitel podporovat JE?

Právě chudák by měl podporovat stavby jaderných elektráren! Elektráren obecně proto, že vysoká cena elektřiny je dána především jejím nedostatkem. Když bude elektřiny nadbytek, polezou vám dodavatelé až do ... abyste nakoupil levněji energii u nich a ne třeba u plynáren. A jaderných proto, protože jejich provoz je bezkonkurenčně nejlevnější, náklady na kWh jsou přímo za hubičku. JE budou rentabilní, i když to už ostatní začnou vzdávat pro nerentabilitu kvůli nízkým prodejním cenám. A také proto, že provoz JE patří k nejšetrnějším vůči zdraví obyvatelstva a vůči životnímu prostředí. V kombinace provozních nákladů a šetrnosti k okolí je pro chudého občana JE tím nejlepším dodavetelem energie.

Emil XX 20.11.2007 22:54

Re: Proč by měl chudák spotřebitel podporovat JE?

Jistě, zelení to takto interpretují. Využívají problémy, které by tady nebyly, kdyby oni tady nebyli.

Skutečnost je, že se k nám promítá nedostatek elektřiny ZA NAŠIMI HRANICEMI. To je otázka politická, vláda by mohla zavést regulaci, ale EU by asi řvalo. Ale i cena v zemích EU je rozdílná, "jaderná" Francie má výrazně levnější elektřinu, než "ekologické" Dánsko.

Ladislav N. 21.11.2007 0:02

Re: Zelení využívají problémy, které by tady nebyly, kdyby tady nebyli oni .

 ;-)R^ !!