25.6.2022 | Svátek má Ivan


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Fiala 4.3.2011 17:25

Trvale udržitelný rozvoj a Zelení

""Zda na blížící se dotěžení uhelných zásob (přes limity přece vlak nejede, že?!) odpovíme výstavbou plynových nebo atomových elektráren, zda snížíme celkovou spotřebu proudu v krátké době o proklamovaných 40 procent nebo proud budeme dovážet a zda zrovna na to vůbec máme, se právě rozhoduje.""

Uhlí spalovat je škoda, citováno z profese chemickotechnologické, a navíc je to na našem území ležící nerostná surovina. Plynové elektrárny jsou velmi dobrá cesta, je to energetický zdroj ze zahraničí, a cena je dosud příznivá, a když porovnáme náklady na potřebné technologie i náklady provozní k nákladům uhelných elektráren, či možnost instalovat zdroje v místě spotřeby. Jaderné elektrárny bych zakonzervoval či nechal provozovat na minimální výkon (pro horší časy) a skupoval palivo do zásoby i to bude stále dražší.

Elektřinu bych co nejvíce nakupoval ze zahraničí, v EU je levnější nežli v ČR vyráběná (i ČEZ nakupuje ve velkém a prodává s téměř lichvářským ziskem zde v ČR).

Ve FotoVoltaice se staly a budou dít stále velké věci, velmi pečlivě bych sledoval.

Doporučuji, každý půlrok či minimálně rok, dělat analýzy hlavně technologicko-ekonomické a zapracovávat do vládní energetické strategie (dostatek energie životně podmiňuje výkon ekonomik). Též bych propagoval více elektroautomobily nežli běžné auta se spalovacími motory s ohledem na možné skokové nárusty cen ropy (prý světové zásoby jsou již asi tak z poloviny vyčerpány, což již rostoucí ceny mohou reflektovat - ropa se stává stále více vzácnějším zbožím). U Zelených si oddělte zrno od plev, což platí i u jiných politických stran, či profesních uskupení.

B. Uhlich 4.3.2011 21:55

Re: Trvale udržitelný rozvoj a Zelení

Hele Fialo, toho šaška tady ze sebe děláte omylem nebo je to nějaký záměr?  Když čtu vaše příspěvky uvědomuji si, že jste to asi v životě neměl moc jednoduché, co?

F. Eliáš 4.3.2011 10:48

Je to škoda

Samozřejmě je Liška typický produkt našeho vzdělávacího systému. Jak se mohlo stát, že zdárně ukončil ZŠ? Proč jsou učitelé tolik benevolentní a nechají pokračovat ve vzdělávání i tvory, kteří jsou v některých směrech zřejmě nevzdělatelní?

P. Kolář 4.3.2011 10:58

Re: To není nevzdělatelnost, ale

mazanost až vyčůranost za účelem získání koryt prostřednictvím oblbování prostých lidí.

J. Šimek 4.3.2011 12:32

Re: Je to škoda

No tak to báječně fungovalo za bolševíka. Kdo neměl VUML nebo nesouhlasil s liníí, byl vyřazen. Nějak to ale nepasuje do demokracie, chytrolíne.

J. Hejna 4.3.2011 14:35

Re: Je to škoda

Už jsem to jednou psal: mladej, jednou bude starej!

P. Kolář 4.3.2011 10:31

Liška and his Green Boys

je a bude banda makovců, kteří sice budou proti všemu, ale sami nic kloudného nevymyslí.

J. Šimek 4.3.2011 12:35

Re: Liška and his Green Boys

To je fakt, korupčním penězotokům vládnou úplně jiní šíbři.

K. Janyška 4.3.2011 8:59

Zelení, zelení, po hlavách praštění... Dzp.

J. Šimek 4.3.2011 8:01

Liška asi nic nového neřekl. Co ale řekl Burkert ?

Atomoví lobisté stále dokola naznačují, jak se kvapem v ČR blíží nedostatek el. energie.  Kdyby řekli - el.energie bude výhodná komodita na vývoz do Německa a Rakouska, kde docházejí kapacity její výroby. To bych chápal. Ale oni nás stále masírují tím, že zdroje docházejí nám. Jenže tohle slyším již několik let a praxe je taková, že stále vyvážíme prakticky celou produkci Temelína.

V. Hošek 4.3.2011 8:31

Re: Liška asi nic nového neřekl. Co ale řekl Burkert ?

To že Škodovka prodává auta i jinde než v Česku Vám v zásadě, také vadí a pokud pracujete v tiskárně, tak Vám asi také vadí, že přijde zahraniční zákazník a chce něco vytisknout dokonce v jiném jazyce než v češtině.

Ty má svatá prostoto.

J. Šimek 4.3.2011 12:30

Re: Liška asi nic nového neřekl. Co ale řekl Burkert ?

Co to pindáte ? Píšu snad jasně, že pochopím zájem elektřinu vyvážet, ale nesouhlasím s nalháváním, že ji potřebujeme hlavně my.

R. Langer 4.3.2011 9:09

Re: Liška asi nic nového neřekl. Co ale řekl Burkert ?

Jasně, lepší je tu eletriku zavařit a dát k ledu, že? 8-)

J. Šimek 4.3.2011 12:28

Re: Liška asi nic nového neřekl. Co ale řekl Burkert ?

Houbeles. Nelhat a otevřeně říct, chceme tu elektriku na kšeft a ne pořád tvrdit, že už už máme nedostatek.

J. Hejna 4.3.2011 14:38

Re: Liška asi nic nového neřekl. Co ale řekl Burkert ?

Když oni ty voly už od nás (naštěstí pro vás) nechtějí, chtějí elekriku.

Škoda bylo by nám líp.