28.1.2020 | Svátek má Otýlie


ENERGETIKA: Přání do nového roku 2008

2.1.2008

Vážená paní Elektroenergetiko,

chtěl bych Vám popřát v novém roce 2008 hodně ekonomického a technického zdraví a mnoho štěstí na lidi, kteří o Vás budou příští rok rozhodovat. Přál bych Vám, aby si tito nejlepší z nás uvědomili, že jste ze své technické podstaty trochu pomalejší a postarší dáma (samozřejmě nic ve zlém) a čtyřletý „politický cyklus“ rozhodování je pro Vás opravdu příliš krátký, protože Vy potřebujete dlouhodobé rozhodování s výhledem alespoň na dvacet až třicet let.

Přeji Vám tedy méně těch ambiciózních a dynamických politických hochů, kteří jsou schopni dynamicky změnit svůj názor na koncepci Vašeho rozvoje každé druhé volební období (někteří i častěji), protože Vás z toho potom pořádně bolí hlava, což neprospívá Vašemu zdraví.

Prostě bych Vám přál, aby o Vás rozhodovalo méně politiků a ideologů a více techniků - takových těch nevýrazných, šedivých pánů s brejličkami, kteří sice nejsou několikrát týdně v záři televizních reflektorů, ale kteří vědí, jaký je rozdíl mezi voltem a ampérem, že watt není totožný s watthodinou, že kilo a mega nemusí mít něco společného s penězi, že giga není pouze hudební nástroj a tera je hodně ale opravdu hodně moc, že výkon může být zdánlivý, činný a jalový, přičemž ten posledně jmenovaný nemá nic společného s reprodukční schopností hospodářských zvířat, nýbrž s regulací napětí v elektrosoustavě. A kdyby ti lidé, kteří o Vás budou v nadcházejícím novém roce rozhodovat, třeba vystudovali nějakou školu, kde se o Vás učí, to už by snad ani nebyl život, to už by byl opravdu krásný sen!

Také Vám z celého srdce přeji, aby bylo možné postavit novou paroplynovou elektrárnu za dva roky, jak se optimisticky domnívá jeden nejmenovaný ministr české vlády, což je opravdu s podivem, protože vzhledem ke své vysoké funkci by měl velmi dobře vědět, že minimálně dva a čtvrt roku leží na různých úřadech různé papíry a posuzují je různí úředníci (mimochodem i z jeho vlastního ministerstva), kteří na konci svého posuzování milostivě dají berana a teprve potom se může začít kopat do země a vůbec něco stavět. A vzhledem k tomu, že nová elektrárna není nějaká garáž, tak ta výstavba ještě několik dalších let trvá, takže nakonec by mu z harmonogramu vyšel časový interval šesti let a ještě kousek navíc.

Jsme na prahu nového roku 2008 a k novému začátku patří optimismus - proto pevně věřím, že ten nadcházející rok bude pro Vás podstatně lepší, než ten letošní.

S láskou a pochopením Váš dlouholetý pracovník.Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.