2.10.2023 | Svátek má Olívie, Oliver


Diskuse k článku

ENERGETIKA: Oproti českým ekohujerům jsou němečtí Zelení žabaři

Poslední týdny nám „nezištně“ začínají radit naši germánští sousedé, co máme dělat s českou elektřinou. Vůdce této snahy je německý poslanec H. J. Fell. Jeho minulý plamenný rozhovor v Česku musela žehlit německá ambasáda. Proto jsem se na jeho vystoupení v Parlamentu ČR 15.9.2011 těšil. Zklamal jsem se.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Jirka 20.9.2011 21:16

Staré přísloví říká, že

"poturčenec je horší turka." A zdá se, že je to zase aktuální...

J. Šejnoha 20.9.2011 17:12

bohužel poučka o opakované lži platí

Bohužel poučka o 100x opakované lži platí. Takže  "pravdu" má nakonec ten, kdo si  zaplatí přízeň médií. Všechno nasvědčuje tomu, že  Zelení jsou nejzdatnější  v "pozitivní motivaci".

Asi jim v tom pomáhá všeobecná náklonnost novinářů k  pkrpkovému levicovému  vidění světa.

B. Uhlich 20.9.2011 20:26

Re: bohužel poučka o opakované lži platí

Ne ne, pane Šejnoho, tohle nemá s ideologií nic společného, to je poměrně slušně placené PR....   Ono je obecně dost těžké předpokládat, že by media byla tak zelená z přesvědčení... oni ekologisté v tom prostě umí chodit....to tady byl jeden , kterej tak dlouho tvrdil lidem, že dostane ve volbách 10%...až mu je lidi pomalu dali....  :-(

K. Krbálek 20.9.2011 14:59

graf

zaujal mě ten graf, kdy jen chvilku dosahovala efektivita 40% - 18 GW dodaných/44 GW instalovaných a jsou tam i chvíle s nulovou efektivitou, průměr odhaduju tak na 15%

J. Dobrý 20.9.2011 15:11

Re: graf

fuj, to je urcite zpusobene tim, jak atomove elektrarny otravuji atomovou energii rozvodnou sit. Vetrne a slunecni elektrarny pokud vim, nemaji moznost odpojeni z dispecinku a samy inteligentne rozhoduji, jesli je stav v siti dost dobry pro jejich pripojeni.

Ale to mate marne, vetsina lidi nechape rozdil mezi GW a GWh a v novinach si prectou dokonce pojem "GW za hodinu" :-(

J. Krásenský 20.9.2011 14:04

Žiju na venkově,

zelení (a ekologové) zde mají daleko nejhorší pověst, horší než komunisti, horší než ODS, horší než TOP a Vévéčka, horší než ČSSD a horší než kterékoli známější politické uskupení. Proč? Pro tu neopakovatelnou směs hlouposti, lží, strašení, vydírání, arogance, korupce, zneužívání a užívání si moci. Je to prostá zkušenost obyvatel českého venkova. Stálo by za studii, jak se z alternativních, poctivých, vstřícných, citlivých, vědoucích aktivistů, stávají ti nejbyrokratičtější úředníci, jaké můžeme potkat.

P. Lukavský 20.9.2011 11:29

Arogantni a sprostý hňup..

jednoduše a krátce.. autor je arogantní a sprostý hňup..

netřeba se nad tímto článkem vůbec vzrušovat..:-)

PS. Skutečně si "zelenej pes" nenajde rozumnější komentátory?

J. Tachovský 20.9.2011 11:58

Re: Arogantni a sprostý hňup..

no to bezesporu je - nicmene ma pravdu.

P. Nejedlý 20.9.2011 12:01

Re: Arogantni a sprostý hňup..

Mohl byste blíže upřesnit, na základě čeho soudíte, že "autor je arogantní a sprostý hňup". Na základě toho, co jste předvedl ve své argumentaci, tak jste se sám charakterizoval velice výstižně.

B. Uhlich 20.9.2011 12:15

Re: Arogantni a sprostý hňup..

Kde je "zelenej pes"...??????    To je pokus o humor nebo autor požil?

J. Dobrý 20.9.2011 15:12

Re: Arogantni a sprostý hňup..

logo NP ma zelenou barvu. Ooooo jak vtipne!

V. Výmola 20.9.2011 12:39

Re: Arogantni a sprostý hňup..

Ano? Tak, ve kterém bodu nemá pravdu? Do toho, nearogantní diskutére.

V. Kain 20.9.2011 12:48

Re: Arogantni a sprostý hňup..

Podívejte se vy zelený bagoune kam jste vy podvodní ekologičtí zločinci šlápli tam tráva nerostla.Merkelce jde jenom o znovuzvolení.Němci na tuto vyčůranou babu budou vzpomínat jako na toho proruského Gerharda.Je velká škoda,že vás zelené vůbec pouštějí do televize abyste oblbovali národy.Já osobně bych vás vyhnal klackem a pustil na vás psi.

F. Pavlis 20.9.2011 16:53

Re: Arogantni a sprostý hňup..

Vážený...ehm... skoro bych se přimlouval za uváženější a poněkud inteligenmtnější diskutéry...než je vaše osobnost.

Z. Bureš 20.9.2011 20:53

Re: Ta Vaše ikona sedí . . . . . .

. . . . jak by řekl dlaždič Jandák . . . "jako pérdel na hrnek!" : Jste pouze ubohý, zelený Šašek !!!

P. Lukavský 20.9.2011 21:57

Re: Ta Vaše ikona sedí . . . . . .

Vážený pane, jelikož mne asi dobře znáte, tak Vám nebudu nic vyvracet.. Věc se má jinak, ..

reagoval jsem jen a jen proto, že si upřímně myslím, že se autor podsouvá ve víře svaté války proti tzv. "ekohujerům", posouvá k uvěření myšlenku, že tzv. zelený je něco, co pomalu patří do blázince..aniž by v článku padlo jediné konkrétní jméno..

/mimo pana Bursíka.. a to jen dvé věty a to ještě ne v logické návaznosti k článku/

znovu opakuji, název článku je mimořádně hloupý. Výstava  článku a logika tvrzení je slaboduchá a závěr..  ??? Jak jsem napsal .. myslím si, že do hospody patří hospodské řeči a na "nevidítelného psa" by si šéfredaktor mohl vybrat zdatnějšího gladiátora..

B. Uhlich 20.9.2011 23:26

Re: Ta Vaše ikona sedí . . . . . .

Proboha, pane Lukavský ..tohle,přeci není jednotně uvažující Rudé Právo z roku 1985.... tady si může každý psát relativně co chce...a Vy s tím buď souhlasíte nebo nesouhlasíte....jinak snad proboha o nic nejde, ne? Přeci nechcete, aby pan Neff tady redigoval každý článek, a ten který nejde někomu pod fousy, by znemožnil zveřejnit....

Víte, ono se na poli enviromentalistiky a ekologie opravdu poslední dobou děje něco mimořádně podivného.... příliš mnoha velmi podivným existencím se podařilo skrzevá "zezelenání" dospět k politické moci....tady už samozřejmě o ekologii nejde, ale to co se děje  - už začíná diskreditovat i některé dobré myšlenky enviromnentalistiky i ekologie a to v pořádku není. Problém je v tom, že celá řada aktivistů začíná svým chováním znervozňovat i docela slušné a normální lidi, kteří se k přírodě chovají velmi slušně a čím dál tím většímu množství lidí dochází, že tady už opravdu nejde o žádnou ochranu přírody, ale jen o politickou moc, biznys a demagogii... Proto se nesmíte divit, že se proti některým věcem začnou prostě lidé ohražovat...  A protože to v této době, díky moci zelených, není zas tak možné - je fajn, že alespoň zde na NP to možné je....

P. Lukavský 21.9.2011 0:24

Děky za názor..

Zdravím a rád bych něco odpověděl.. je jistě pravdou, že cenzura je naprosto nepřijatelná ve své podstatě.. ano, "rudé krávo".. tu opravdu nemáme..

to co je dnešním problémem a to skoro všech médii je povrchnost, bulvár, lži a sprostota.. a co víc naprostá neodbornost až hloupost různých "blogerů" Pokud odněkud šéfredaktor přejímá článek/domnívám se, že by to měl být alespoň trochu řemeslně napsaný a přinášet nějakou myšlenku.. Ano, vadí mi články podobného znění, hodně mi vadí autoři jako je např. / s odpuštěním , pan Bohumil Doležal, .. Vadí mi, ale nic s tím nenadělám / jen říkám, že mi vadí a nesouhlasím.. jestli ještě mohu. Jen noticku na závěr.. jestli se domníváte, že neštěstí naší domácí politiky jsou právě "zelení", tak nemohu jen smutně kroutit hlavou, až mne bolí za krkem..

Mohu zodpovědně vyjmenovat minimálně veletucet politiků.. všech barev kteří s ekologií nemají nic společného a přesto jsou v politice z velmi zištných cílů.. na závěr, abych někoho jmenoval.. např, paní Bobošíková..

jinak vše dobré..

T. Kočí 20.9.2011 8:17

OpOproti českým ekohujerům jsou němečtí Zelení žabaři

Bože,to jsou volové!

Objevení Bursíka a zelených pomatenců v ČR je tak vážný problém,že se obávám,že je to příliš velká cena za pád totality.

P. Rada 20.9.2011 16:44

Re: OpOproti českým ekohujerům jsou němečtí Zelení žabaři

Totalita nepadla - jen si vyměnila robu. Žijeme ted totálně jinak - konzumě, peníze mají totální moc, volič je totálně bezmocný něco ovlivnit...

B. Uhlich 20.9.2011 8:05

Myslím, že celý problém ve vztahu "zelených" k...

energetice, je to, že ta energetika zatím funguje nezávisle na jejich vykloubených názorech. Tím se vysílá k celé společnosti takový zvláštní signál - energetika funguje ..ale z médií vychází jen "zelený zákal"..... tím se většina lidí k věci staví tak, že ti "zelení panáčci" mají asi pravdu...protože vlastně všechno funguje, ne? Vzhledem k tomu , že naprostá většina lidí naprosto nechápe, jak opravdu funguje rozvodná soustava, vzhledem k tomu, že velká část lidí nemá ani elementární technickou povědomost jak vůbec funguje výroba elektrické energie.....tak se naprosto majoritní část veřejnosti ani na okamžik nezamyslí nad tím, co vůbec některé požadavky "zeleně smýšlejících" občanů znamenají. S tím se snoubí i to, že výroba elektrické energie její regulace a regulace stability dodávek je velmi vážná věc a každý zodpovědný člověk, který se na této věci podílí ví, že na toto téma se raději nemá ani žertovat. Protože kdyby opravdu došlo k nějakému "blackoutu" tak to nebude jen to, že nějaké odpoledne "nepůjde elektrika"....to by totiž bylo úplně jiné kafe. Při opravdu pořádném "blackoutu" totiž dochází k rozpadu celé elektrické sítě s naprosto katastrofálními a hlavně dlouhodobými následky pro celé hospodářství i civilní sektor. Pozor!, to nežertuji pokud by došlo opravdu v Evropě k "blackoutu" může to znamenat, že několik měsíců nebude energetická soustava dodávat spolehlivé dodávky energie. Uvědomte si, že při takovém problému, dochází k rozsáhlému spálení celých přenosových tras, ničí se rozvodny...  a to vše v naprosto děsivých rozměrech. Jen výroba nových transformátorů, vypínačů, a další technologie by zabrala měsíce - v takovém množství to nikdo v Evropě na skladě nemá. Takže teprve po týdnech by se v některých oblastech rozjely dodávky energie v ostrovních režimech...ve městech by se přidělovala energie na určitou dobu...  No dál pokračovat nemá cenu. Bylo by asi zábavné pustit "zelené" k výrobě elektrické energie - ale ty následky si raději ani nepředstavuji..

J. Dobrý 20.9.2011 9:58

Re: Myslím, že celý problém ve vztahu "zelených" k...

K blackoutu: spaleni nebude rozsahle, od toho jsou ochrany. Mozna nekde neco, ale ne cela evropa. Ale fraktem je, ze kaskadove ochrany rozhodne vypadnou a jen otazka modliteb, jesli to vezme celou evropu, nebo se to nekde zastavi, stejna jako naposledy kdyz se vyplo vedeni kvuli proplouvajici lodi (2006?).

Vzhledem k tomu, jak prosakuji informace o tom, ze nemci maji po vypnuti "nejstarsich" atomovek problem udrzet kriterium "n+1" prenosove soustavy je to jen otazka casu. Davam tomu rok, maximalne dva.

PS: vhledem k nemeckym potizim udrzet "n+1" se modlim za jedno, aby to vypadlo "samo". Vhledem k presunu energie sever->jih v nemecku by stacilo odstrelit jeden nebo dva sloupy 400kV nebo jeste vetsiho tlustodratu ve spravnou dobu a bude vymalovano. Nastane takovej tlak na zajisteni bezpecnosti, ze budeme potrebovat povoleni i na uprdnuti. Provest to mohou rucnikari, nebo po vzoru zapaleni risskeho snemu NEKTERI nemci aby vyrobily nepritele, nerikejte ze je to spekulace, uz se to stalo. Vzhledem k rozsahu vedeni je mala pravdepodobnost, ze by to bylo odhaleno.

K. Křivan 20.9.2011 8:02

Zelení jsou

idioti nebo zločinci.  Většinou oboje.

P. Rada 20.9.2011 16:46

Re: Zelení jsou!

Pán je zřejmě milovník škatulek a pricipů kolektivní viny - že?

V. Říha 21.9.2011 0:02

Re: Zelení jsou!

Pán nereaguje argumentem, že kůrovec je zde již miliony let? Již zapomněl?

M. Lašťovka 20.9.2011 17:50

Re: Zelení jsou

Plně souhlasím!!!

A. Bocek 20.9.2011 7:24

Krásný graf milí zelení ,

jako energetik a trochu ekonom bych nechtěl výrobu z těchto nesmyslů dorovnávat na okamžitou spotřebu. Tolik naschválů a těch peněz !

J. Kanioková 20.9.2011 2:24

Prostě Andělína využila argumentace zelené sekty pro své preference..

ale ten fofr, jakým se to náhle zvrtlo, ten má na svědomí hlavě Nord Stream a už poněkolikáté ruskoněmecký "pakt" na vykývání se svými sousedy. Ti jsou jim dobří jen jako odbytiště jejich produktů...

L. Písařík 20.9.2011 2:56

Re: Prostě Andělína využila argumentace zelené sekty pro své preference..

Kanioková, vy držet štangli Ukrajincům a Polákům, nich wahr? jJstě už jse zapomněla, jak Ukrajinci zablokovali a kradli plyn, při vaší skleroze.

J. Hejna 20.9.2011 9:56

Re: Prostě Andělína využila argumentace zelené sekty pro své preference..

Pisařík, přečtěte si to ještě jednou a potom se můžete jít stydět.