30.10.2020 | Svátek má Tadeáš


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Bílý 2.3.2010 14:45

Tak mě napadá - dotaz na odborníky

Je možné, aby solárníci odebírali normální elektřinu ze sítě a dodávali ji (když sluníčko zahálí) jako solární. To by musel být docela pěknej další vejvar.

M. Stuchlik 2.3.2010 20:16

Re: Tak mě napadá - dotaz na odborníky

Ano, je to možný a je i dost pravděpodobný, že se takový případy vyskytnou. Je to takový finanční perpetum mobile pro majitele solárů. A dnes to rozvodné závody ani neumí poznat ikdyž snad už na tom pracují.

Jestli by se mělo v tomto státě proti něčemu stávkovat tak je to idiotská energetická politika. Ale takovým natvrdlíkům jako jsou odboráři nedojde, že touto formou je stát okrade daleko víc než když jim zdaní jejich výhody.

M. Bílý 2.3.2010 21:43

Díky za odpověď, pane Stuchlíku.

Jen doplňující dotaz, když dovolíte. Ta podvodná dodávka se děje systémem  "motor - alternátor", nebo přímo napojením na svorky solára? Ten druhý bude asi jednodušší, u toho prvého by se muselo přifázovávat, že? S pozravem M.B.

A. Fritscher 3.3.2010 6:38

Re: Díky za odpověď, pane Stuchlíku.

Je vidět, že jste zvídavý "mladý  muž". :o) Jde to i mnohem mnohem jednodušeji, bez přifázovávávní. Ale řešení vám tu dávat nebudu, protože já na střeše solárko nemám a hned tak mít nebudu, a nemíním podporovat "vyžírání" nás těma co to už dělají.

Ale znovu říkám jde to daleko jednodušeji, jen to chce mít k dispozici více odběrných míst.

PS: Jsem přesvědčen, že více než polovina "elektrotechniků" to už stejně dělá.......