29.2.2020 | Svátek má HorymírDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


ENERGETICKÉ ŠTÍTKY: Šikana lidí ve jménu politického fetišeŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 65, poslední: 5.11.2014 10:02, přehled diskusí

Idioti z Greenpeace ovládli EK / EU. :
Autor: L. Novák 475 Datum: 5.11.2014 9:50

A my si to necháme líbit. Naši EU vlezdoprdelkové ve vládách, úřadech a parlamentu schválí s radostí každou blbost. Dementní prezidenti jim to ještě posvětí svým podpisem.

Na likvidaci téhle hydry už standardní evoluční vývoj stačit nebude.

Evropské unii:
Autor: J. Jurax Datum: 3.11.2014 18:45

jde jen o naše dobro. Takže si ho nenechme od ní krást!

Re: Evropské unii:
Autor: M. Prokop Datum: 3.11.2014 21:30

Jo, ale jak na to? To by Svobodné museli volit v celé EU!

Hlavní problém vidím trochu jinak než autor-developer.:
Autor: J. Kadeřábek Datum: 3.11.2014 15:15

Miliony občanů bydlící v bytových domech jsou zákonem (postupně r. 2015-17) nuceni vyhazovat peníze za naprosto nesmyslné PENB, které jednak nic neříkají o energetické spotřebě konkrétního bytu, ale také u starých domů nemohou osvědčit ani kvalitu obálky domu, protože "výpočtář" žije z údajů, které mu dodá majitel domu a pokud chybí dokumentace tak věští z křišťálové koule neboť pochybuji, že bude provádět sondy pro zjištění skladby všech konstrukcí.

Re: Hlavní problém vidím trochu jinak než autor-developer.:
Autor: J. Boleslav Datum: 3.11.2014 15:38

Hlavní problém je v tom, že mají bruselanti v kebulích na.ráno.

Re: Hlavní problém vidím trochu jinak než autor-developer.:
Autor: J. Jurax Datum: 3.11.2014 18:18

Kdyby jenom to, co píšete, bylo by to ještě dobré - jenže oni mají v hlavách generátory peachovin ...

Re: Hlavní problém vidím trochu jinak než autor-developer.:
Autor: M. Prokop Datum: 3.11.2014 17:54

A v čem se od autora-developera lišíte?

On to také považuje za pitomost.

Jistou logiku ty štítky mají:
Autor: Z. Lapil Datum: 3.11.2014 14:38

Aby nevznikla mýlka - jediný zákaz, který by se mi líbil, je zákaz zákazů, jinými slovy - souhlas se všemi námitkami proti buzeraci, které sem kdo napsal.

Ale: jením z cílů EU je maximalizace energetických zdrojů závislých na počasí. Tyto zdroje musí být zálohovány. To je samozřejmě drahá taškařice. Jedním ze způsobů, jak omezit okamžitý nutný výkon (zálohu) energetické soustavy, je omezení příkonu jednotlivých spotřebičů. Proč se to děje takhle blbě a oklikou... Obávám se, že je to proto, že se technici obávají, že to ti úředníci, kteří to mají vysvětlit poslancům, nepochopí; což je ta lepší varianta, klidně bych věřil, že NIKDO neví, co dělá.

Spíš se mi v téhle souvislosti líbí myšlenka, že významná část platby bude za "velikost" jističe. Za účelem úspory paušálu můžu mít v baráku klidně poloviční "možný příkon", protože ty největší žrouty (pračka, myčka, trouba) nemusím pouštět najednou, a když budu prát a dostanu chuť na kafe, tak mi relátko (nebo počítač) pohlídají, že pračka s ohříváním vody minutku dvě posečká. Určitě to ušetří docela dost instalovaného výkonu (elektráren) a možné to je. Osobně mám vyzkoušeno, že lze fungovat na 1x 10A; když si chci udělat kafe a zapomenu, že peru, klušu nahodit jistič, nic složitějšího v tom není.

(Ne že bych byl masochista, ale koupil jsem barák a na modernizaci už nebyly peníze).

Re: Jistou logiku ty štítky mají:
Autor: M. Prokop Datum: 3.11.2014 17:55

To už také někdo zavádí.

Buzerace ze všech stran.

Re: Jistou logiku ty štítky mají:
Autor: M. Prokop Datum: 3.11.2014 17:56

To už také zavádějí.

Buzerace je ze všech stran.

Re: Jistou logiku ty štítky mají:
Autor: M. Prokop Datum: 3.11.2014 17:57

To už také zavádějí.

Buzerrace je ze všech stran.

je třeba nějak zaměstnat:
Autor: Montgomerry Datum: 3.11.2014 14:27

ta kvanta každoročních  tzv. absolventů. ti se právě hodí nejlépe na ony "kravaťácké" a úřednické (rozhodovací) posty. no a hlavně mít je  čeho platit, že.

měl jsem taky dojem, že  el.energii je nutno spotřebovávat, aby byznys nestagnoval (a nemuselo se zdražovat). proto nechápu ty všelijaké úspory "komodit" typu voda, elektřina, plyn (= úsporky, polystyrénové kabátky atd.). u spotřebního zboží to funguje velmi dobře - máloco přežije dvouletou záruční dobu a opravy jsou dražší, než opětná koupě funglovky.

Lednička A+++:
Autor: J. Kavalír Datum: 3.11.2014 13:51

Když se vám nelíbí, že je ta úspornější lednička tak drahá, kupte si tu A+. Je na trhu a je to v pořádku. Výrobce brzy pochopí, že to s tou cenou u A+++ přepískl a zlevní, jinak ho převálcuje konkurence. 

A že má štítek s tím A+++? Výrobce jistě již během vývoje věděl, jaké parametry chce dosáhnout a ten štítek je pro něho v podstatě reklamou.

U starších domů a bytů je to samozřejmě nesmysl - tam je nejlepším "štítkem" faktura za energie za poslední roky. Jinak je to jen přilepšení pro určitou skupinu "štítkovačů".

:))))))))))) Byli dva korektně snědí chovatelé koní:
Autor: V. Ondys Datum: 3.11.2014 13:46

jeden mazaně odnaučoval svého koně žrát zpátečnicky jen podle svého a druhý i na cizí koně pokrokově bral dotace s požehnáním vyvolených při stejně mazaném odnaučování... A tak přežili jenom korektně snědí, aby ostatním stejně nezištně předali svoje cenné zkušenosti s chovem :)))))))))) koní!

Šetřit ? Proč ne ?:
Autor: D. Kazil Datum: 3.11.2014 11:11

Ale uniká mi smysl úsporné, rychlovarne konvice, která bude vařit pomalu.

Pak je zde ještě druhá strana, čím více ušetříte energie, tím více budeme platit ta jednotku.

Re: Šetřit ? Proč ne ?:
Autor: M. Prokop Datum: 3.11.2014 12:28

Nejen za jednotku, ale za zeleným božstvem předepsaný neefektivní způsob produkce a distribuce.

Re: Šetřit ? Proč ne ?:
Autor: J. Jurax Datum: 3.11.2014 18:28

To už platíme. A čacká EU opět vyronila výtrysk blbosti o podílu OZE do roku 2020. Bude hůř!

Výzva pro všechny státy mimo EU - chcete-li si rozvrátit energetické soustavy, najměte si na to euroblbečky s mozky prožranými zelenou plísní. Zdraží vám elektřinu, podvážou rozvoj průmyslu drahou energií a budou vás buzerovat na to navázanými drahými nesmysly - a vy to všechno zaplatíte ze svých kapes! Úspěch zaručen, experimentálně ověřeno, tisíce děkovných dopisů (s nepublikovatelnými nadávkami).

Evropská unie je socialistickým zločinem a :
Autor: K. Janyška Datum: 3.11.2014 10:05

nic jiného, než to, co píše autor nelze od ní očekávat. A šroub se utahuje a bude hůř. Naštěstí vývoj nezáleží na lidech, ale na civilizaci, tedy důsledcích z obchodu a ty dají vždy socanům přes držku. Bohužel však i ostatním... Dzp.

Re: Evropská unie je socialistickým zločinem?:
Autor: P. Rada Datum: 3.11.2014 10:19

Jo šroub se utahuje - ale podstata tkví v tom, že doma už jsme vše vrabovali a s okolí jsou dovozy stále dražší, protože tam k jejich odlehlosti přibývá kvapem těch co se chtějí mít také tak dobře jak pan Janyška ....

A proto bude nutně jednou všem materiálně hůř. V Evropě ten proces už započal - jinde je ještě zásob víc - ale jak dlouho?

Společenským zlčinem je pak odpradávna např. no podléhání chtivosti:

http://ografologii.blogspot.cz/2009/03/stanislav-grof-nasili.html

Re: Evropská unie je socialistickým zločinem?:
Autor: J. Schwarz Datum: 3.11.2014 12:01

Omyl! Před  30-ti lety to tu nebylo "vyrabované"  o moc míň, jenže nikdo si nevymýšlel kraviny jak ochránit "prostého člověka" před hříchem. Přes veškerou komančskou demagogii sem weltverbesserství pronikalo ze západu, povinným pásáním v autě počínaje a dnešním protikuřáckým křížovým tažením konče. Národ nechudne absolutně, že by "nic nebylo", ale to levné je ZAKÁZÁNO! Ne, že by nešlo mít střechu nad hlavou za 100 tisíc, ale dodržení všech povinných "standardů" spolu s  nevyžádanými službami co vás mají "chránit" vás přijde na desetinásobek. Jde o důsledek bohatství, ne bídy! Boháč nechce čichat kouř ze severočeského uhlí, tak je zakáže. Městský seladon se chce v každé díře "kulturně najíst" a tak zakáže kouření. Jinej cvok zase nechcde, aby mu nějaká socka embéčkem odřela lak jeho Rollsu a tak embéčka zakáže / prostřednictvým ekologických daní, zákazů vjezdu do města... /. A tohle prosazují ti samí lidé, co například desetiletí blokovali výstavbu objezdu Plzně, nutili kamiony jezdit přes město a tamní občany to dýchat...

Re: Evropská unie je socialistickým zločinem?:
Autor: M. Prokop Datum: 3.11.2014 12:29

Nelžete, s tím vyrabováním. Uhlí i uranu je stále dost, ropa kolísá, nezdražuje, plyn zlevnil.

Re: Evropská unie je socialistickým zločinem?:
Autor: J. Jurax Datum: 3.11.2014 18:32

No, podle prognóz Vám podobných, pane Rado, ze šedesátých let mělo být vyrabováno již koncem let osmdesátých. Minulého století.

Nejde jen o tu řadu europúitomostí.:
Autor: Z. Švrček Datum: 3.11.2014 9:42

Podstatné je, že EU naprosto podceňuje a neuznává svobodu a s ní ruku v ruce kráčející odpovědnost jednotlivce. Ukrajuje svobodu, která sama k odpovědnosti vychovává, všemi těmi regulacemi, politikami a celou svojí existencí kde může a snaži se lidi i za pomocí dotací a přerozdělování peněz dostat do područí, zvyknout si na to a vychovat lidi v přesvědčení, že jim svoboda na nic není, že "oni" se postarají o vše, jak se říká od kolébky po rakev. Buduje tak další socialismus, další totalitu a kolik občánků EU k tomu radostně hýká. Protože však tato cesta popírá základní zákonitosti (viz třeba A.Hayek, Misses a mnoho dalších) vývoje společnosti, jež není určován záměry a idejemi evropských dobroserů, ale miriádami drobných praktických každodenních rozhodnutí a činností milionů občanů, které oni samozřejmě nemohou spočítat ani předvídat, spěje vše k značnému průseru. Je to stejné, jako by EU tlačila drobnými krůčky lid evropský ke srázu a krmila jej kromě jídla, peněz i iluzí naděje, že zařídí, aby konečně mohli létat. Většina tomu uvěří, jídlo je, peníze jsou a budou, sráz daleko a starat se tudíž není nutno. Na konci srázu ale nebudou žádné dopravní prostředky, ani křídla, ani peníze na ně,  jen ta hlubina dole.

Re: Nejde jen o tu řadu europúitomostí.:
Autor: J. Boleslav Datum: 3.11.2014 10:06

Nějak tak. Pryč s nablblou EU!

Dosť bolo:
Autor: J. Boleslav Datum: 3.11.2014 9:16

nablblé EU!

Re: Dosť bolo:
Autor: P. Rada Datum: 3.11.2014 10:06

Naopak vychytralé je spojenectví s kým...???

Re: Dosť bolo:
Autor: J. Boleslav Datum: 3.11.2014 10:08

Bezpečnostně nás zaštiťuje NATO, nablblou EU k ničemu nepotřebujeme.

Re: Dosť bolo:
Autor: J. Kučera 376 Datum: 3.11.2014 11:16

Bezpečnost zajišťuje NATO. Je dobře, že jsme členem NATO, i když lecos vázne. Je špatně, že jsme členem EU, protože buzerace je neskutečná. Výhodným obchodním partnerem je momentálně Čína, v budoucnu je nadějná Indie a Brazilie.

Přdevším bychom měli oštítkovat všechny TROUBY v Bruseli.:
Autor: L. David Datum: 3.11.2014 8:54

Povinnou nášivkou na veškerých oděvech s nápisem BRUSELSKÝ TROUBA - pan X či BRUSELSKÁ TROUBA - paní Y. Energetická spotřeba: 240.000,- Euro ročně.

v Bruseli.:
Autor: R. Gramblička Datum: 3.11.2014 11:11

U nich spíš ekonomická náročnost. Abeceda ale není dost dlouhá, aby se pro ně našlo odpovídající písmeno. Snad jen Z- - - - - - - -  :o)