Diskuse
ELEKTROMOBILITA: O klima vlastně nakonec ani moc nejde
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
P66e97t65r 59K40u26b97á24č
Pořád se traduje ta historka že 15 největších kontejnerových lodí, které vozí šmejd z Číny do Evropy a USA - ve svých dvoutaktních dieselových motorech spálí tolik paliva, že vyprodukují více CO2 než všechna auta na celém světě dohromady. A mimochodem palivem je mazut, který se musí nepřetržitě ohřívat na teploty přes 250 stupňů, aby vůbec tekl, protože při pokojové teplotě spíše připomíná asfalt na silnice. Prostě ekologická lahůdka, ale co byste chtěli - v mezinárodních vodách ?!?
A pak samozřejmě jestli chcete - opravdu - bojovat proti CO2 - proč nezačít u výroby elektřiny, kde se vyprodukuje 75%. Stavějme jaderné elektrárny - sériového typu - do každého okresu jednu - a tuto část CO2 budeme moci škrtnout - bez jakékoliv újmy na chodu a civilizace a její infrastruktury.
Elektromobily - jsou pravý opak - suroviny těžené za strašidelných podmínek - pod dozorem Čínské komunistické strany - ve třetím světě - a pak nabíjení ze "záložní" uhelné elektrárny, protože pánovi ze sádrokartonové vily - 85% roku na fotovoltaiku nesvítí.
L68i89b27u55š83e 18P31í53c85h46o54v18á
ono to celé nedává logiku -zemědělství v Evropě chtějí proklimaticky zadusit a produkci chtějí nahradit dovozem - z Argentiny a pod -kde je dobytek chován neeko a krmen lecčíms a následuje přeprava loděmi přes půl světa-právě s tím mazutem jako palivem. ** Stejně tak potraviny přímo v Evropě - milióny a milióny kamionů, pendlujících tam a zpět. Pokud by to byla eko politika = podpora potravinové soběstačnosti v základních potravinách na co nejmenším území = co nejkratší převážení. Realita? Dotace na pole ležící ladem a to, co by se tam mohlo vypěstovat, dovážet z opačného konce Evropy. ** Celé je to šmejčko,které sleduje úplně jiné cíle, než ekologické.
J94i77ř89í 94N91e28v53r80k46l45a
Nakonec abych se toho starého socialismu zastal. Takové deformování trhu, dotování a ideologické rozhodování v rozporu se zdravým rozumem jako nyní si z dob tehdejšího socialismu nepamatuji.
J56i78r63i 44R26o94s94k47o85t30a
No tak to nevím, jak si socialistické hospodářství představujete. To bylo celé dotované, regulované, plánované. Trh neexistoval vůbec, ceny všeho se určovaly centrálně. Tak daleko zatím opravdu nejsme.
M31i26r80o10s70l98a95v 44Š68e42j91n35a
Elektromobily určitě jednou porazí spalovací motory. Jsou prostě lepší.
Ale rozhodně se tím nevyřeší globální oteplování. I kdyby jezdily po Zemi jen elektromobily, bude se oteplovat dál.
Jinými slovy: elektromobil si kupují pro jeho vlastnosti a nikoli kvůli ochraně klimatu.
L46i84b14u87š18e 69P66í21c72h26o76v33á
pokud ano, bude to hodně dlouhodobý proces - nemůžete si skokově půjčovat bilióny na rychlé vybudování potřebné elektr. sítě a dalších elektráren ( když budou všichni nabíjet, tak ta spotřeba bude obrovská), musíte vyřešit otázku nákladní a hlavně kamiónové dopravy . A otázku dostupné ceny. Tato ochota tu evidentně není,takže to vypadá spíš na to, že e auta jsou pouze zneužívána k tomu, aby byla většina občanů zbavena možnosti individuální dopravy.
S43t47a90n49i90s36l58a47v 59Š33e86v78e95č89e33k
méně ideologie - komouši, etatisté, socialisté - by bylo lépe, pane Kovando.
/taky do politiky a s politiky, jako Šichtařová ?
Z92d32e18n21ě14k 53Ž30a42b78i39č38k86a
Zelení křižáci mají vždycky pravdu. Oni si své "drobné" vždycky vybojují pomocí politologů, kteří neumí fyziku, chemii a matematiku. Zakázali jádro v Německu aby mohli těžit a spalovat víc uhlí. Někteří dokonce vozí štěpky z půl světa a prohlašují to za snižování uhlíkové stopy. Sice řvou Net Zero v roce 2050, ale všechno chtějí předělat na plyn. Ten asi to CO2 nevytváří. Pro datové centrum v USA dokonce spouští uzavřenou atomovou elektrárnu!!! My chceme digitalizovat a naštěstí to tak rychle neumíme, možná budeme stačit zprovoznit další jádra. Možná se počítá s vařením a svícením jen když bude foukat a svítit Slunce.
S35t79a73n56i14s49l56a66v 33Š17e56v52e42č82e53k
jsou nástrojem virtuálního dolaru.
P74e22p97a 35P90e28p45a72x
Jediné co mohou komisaři a úředníci EU činit je škodit evropským zemím aby si udrželi své koryta, EU je velmi smutná tragokomedie.
J88i63ř14í 72N79o22v15á22k
Lepševická Unie je srovnatelná s RVHP a bolševickým heslem 'poručíme větru dešti'.
J19i62r49i 33R66o84s75k82o39t49a
Úplně volný trh je stejná nefunkční chiméra jako státem řízené hospodářství. Zrušení všech regulací by možná přineslo zefektivnění ekonomiky, ale pochybuji že by se komukoli z nás v takovém světě líbilo. Nutnost trh regulovat byla všem jasná už od počátku lidstva.
Jde o míru, tak aby byl vytvořen lidem přátelský systém a ekonomika ještě fungovala. Netuším jak nalézt tu hranici, ale opravdu se zdá že Evropa ji už překročila.
Jsou ve světě státy, které se dokázaly vrátit zpět před tu hranici. Ale byl to bolestivý proces. Myslím, že nás to čeká.
L32i10b84o74r 64H78a30n98č55a29r
No, včera jsem koutkem oka zaznamenal na CNN hlášku: dotace na elektroauta v ČR končí, došly peníze. Tak s radostí očekávám, hlavně po volbách v USA, na hlášku: peníze došly, na všechno patologické. Na ochlazování zeměkoule, na islám, na vybíjení Slovanů, na 3. světovou jadernou, na nebinární hříčky přírody, na umělou ynteligenci,...........
L80i14b46u68š88e 16P83í91c98h75o76v53á
tak tyto dotace jsou zrušeny i v Němcích (=skokový pokles prodeje e aut), takže fialovci "nevybočí" z lajny jejich šéfstva. Ovšem to ostatní vámi jmenované jejich šéfstvo v Berlíně, Bruselu i Wash. tlačí, takže na to si radostně půjčí další stovky miliard od našich vnuků.
F27r94a46n89t92i59š85e88k 45N25a95v51r94á44t87i23l
Elektromobilita zvítězí, pokud Brusel zakáže auta se spalovacími motory.
M98i35r51o79s66l85a41v 15Š25e80j43n60a
Zákaz aut se spalovacím motory bude až v roce 2035. Věřte tomu, že v tom roce už nebude co zakazovat, protože elektromobily budou v roce 2035 levnější a budou mít dojezd okolo 1000 km a rychle nabíjení.
Pokrok nezastavíte
Před 15 lety tady hromada lidí nadávala na zákaz edisonek. Dnes by si je koupil jen pitomec, protože LEDky jsou lepší a jejich používání několikanásobně levnější.
Vyhledávání
TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA
Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.
ondrejneff@gmail.comRubriku Zvířetník vede Lika.
zviretnik.lika@gmail.comHYENA
Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.
https://www.hyena.cz