27.7.2021 | Svátek má Věroslav


Diskuse k článku

EKONOMIKA: Zlo nejsou daňové ráje...

Prohlubující se zadlužení ekonomik vede politické představitele nejvyspělejších států k tomu, aby hledali řešení ve zvyšování daní. Jiné možné řešení - zeštíhlování státu - je nepopulární, protože je s ním spojeno propouštění včetně likvidace lukrativních postů pro loajální členy, podporovatele a sponzory politických stran.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
I. Kudrnová 13.7.2014 14:02

No dobře, ale proč a kolik někdo vymyslel, že budeme dávat

Zase hledejme příčinu. Když se začínalo v  90. letech s podnikáním, někdo na to měl a někdo ne. Někdo uměl organizaci, někdo vymýšlet, někdo  přímo  začal  podnikat a někdo neuměl nic, ale byl kreativní, přizpůsobivý. Dobré věci s privatizací  začínala  hlavně ODS  a ODA a udělali  do velmi dobře. I přes nanorování různých skupin  z Německa a Rakouska viz. Schwarzerberg a spol.  Za p Klause byl ještě vyrovnaný rozpočet,  normální dialog se všemi lidmi a potom,  se dostali  do parlamentu, do vlády atd. jiní s velkými ambicemi a kreativní , ale jen  jen pro sebe.  Hledali jak nás dostat tam, kde teď jsme. Začalo  to s  ODS, která  vyměnila  p Klause za Topolánka a  zpronevěřila se  myšlenkám z 90 let.  Sliby, které dali Topolánek a Tlustý, že se sníží daně, najednou neplatily, Tlustý byl vyhozen a nastoupil  Kalousek podporovaný havlisty a  Macchiavellim Schwarzerbergem. Havlisté dostali do ODS své lidi,  a na slabší lidi byl vyvíjen nátlak  a nastoupili  samozvanci  kteří se rozhodli  se rozhodli změnit politiku a ekonomiku  bez nějakých zkušeností, bez peněz, bez intuice, bez toho aby šli se svými nápady do rizika, a  nám  lidem, kteří musíme žit normální život s dětmi, s rodiči, s prací nadiktovali takové zákony, co  jenom jim usnadní pohodlný život. Musíme  se  dodnes potýkat  s jejich blbými zákony.

 Pořád mně zajímá, jak na to přišli, že oni  jsou ti  vyvolení co mají myšlenku  za kterou my jim  musíme platit. Jejich manželky, milenky, výlety  atd. Měli by si už konečně uvědomit  kdo na ně dělá , že my lidé  je živíme a pan Mládek si spletl dobu a  ne že my jsme parazité, ale on a jemu podobní. Za to co řekl, by měl opustit ministerstvo. Tito lidí nám vlastně užírají krev, náladu a  prachy.   Lidé, kteří si těžce svou prací svou hlavu svýma rukama vydělávají peníze, si řekli  ne, přece nebudou živit  fantasmagorie  co vymýšlejí  Diensbier,  Mládek,  Schwarzenberg, Kalousek,  jejich lidé a jim podobní.  Tady je ta příčína. A zajídá se nám to  už  všem.