19.10.2021 | Svátek má Michaela


Diskuse k článku

EKONOMIKA: Zavřete fabriky! Až to bude nezbytné

Nekontrolovaný provoz v průmyslových podnicích je v této chvíli hlavním důvodem, proč se počty nakažených koronavirem, a tím i nemocných a hospitalizovaných budou dál zvyšovat.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
R. Langer 14.3.2021 6:11

Nemá, protože je to prakticky vůbec nijak neovlivní. Kromě toho, je jich hrozně moc.

R. Langer 14.3.2021 6:09

Nikde nic NEZLIKVIDOVALI! To jsou kecy. :-P

R. Langer 14.3.2021 6:08

V Německu nefunguje vůbec nic, ale hlavně tam už hodně dlouho nefunguje ZDRAVÝ ROZUM! :-P

R. Langer 14.3.2021 6:06

Matko přírodo, kdo vám tyhle kraviny nasadil do hlavy? Ale klidně se zavřete, a nevycházejte celý rok, nikomu scházet nebudete... :-P

P. Hatina 14.3.2021 5:14

S tím tedy vůbec nepočítejte. Musíte vzít do úvahy, že i ten lockdown mimo podniky není dokonalý, a lidi stejně camraj po ulicích, choděj nakupovat, tedy často jezděj s MHD, atd,. atd.

Takže, můj odhad je minimálně 14 dní (spíš pro jistotu 20), ale absolutní , čili, nakoupit si předem zásoby, a po celou dobu zákaz vycházení z domu, kontrola jestli se neslejzaj sousedi, žádný nákupy, lékárny nic, žádné vycházky , mimořádné pochůzky

Pokud by někdo něco potřeboval, musel by to nahlásit a řešilo se to nouzově, buď mu to dovézt, nebo ho odvést sanitkou s izolací

I v případě těch nutných provozů (elektrárny, nemocnice, policajti?) pouze v mimořádném provozu, na seznam jmen, kde byli po tu dobu izolovaný, a tam i přespávali,..

Potom, by to snad, s pomocí boží mohlo zafungovat. Tedy, pokud se vědátoři někde nesekli a není tam jiná díra...

K. Machala 14.3.2021 3:20

Stacilo by 5 dni plus oba vikendy okolo a potom delsi smeny, dohnalo by se to. Misto zbytecneho rouskovani na prazdne ulici.

S. Kubů 14.3.2021 2:00

Tak jsem před chvílí odtrpěl rozhovor s tímto pánem v REFLEXu (12.3.21):

On si opravdu myslí, že když uchováme co největší část populace s panenskou imunitou vůči SARS-CoV-2 ( i kdyby to bylo v něčí moci), že nastane ráj na zemi ? Ale vždyť to se přece už stalo (otázka je, čí zásluhou) vloni na jaře..!

Kromě toho – odzbrojující je ta jeho jistota, že časová koincidence rovná se kauzalita.

Jinak se obávám, že jeho výroky v průběhu rozhovoru, zejm. kategorické konstatování, že „buď bude od pátku před Velikonocemi (tj. o týden později, co má současný „lockdown skončit, nemluvě o tom, že současný nouzový stav je vyhlášen zatím jenom do 28.3.) až do Velikonočního pondělí deset dní zavřeno VŠECHNO, nebo bude lockdown ještě další měsíc“ , ale zejména jeho tvrzení o tom, že „naším současných chováním, tj. promořováním a očkováním si vytváříme další mutace, které imunitu dokážou obejít“ se docela dobře mohl dopustit Šíření poplašné zprávy podle § 357 TZ.

L. Novák 14.3.2021 1:03

Kecy...

L. Novák 14.3.2021 1:03

Hodně reportáží z Číny jsem viděl od Čecha žijícího v Číně, a jmenovalo se to (videoblog) tuším "Na vlastní čočík". Moc kvalitní info.;-)

P. Milan 13.3.2021 23:21

Dost dlouho byl v Respektu, nedivte se.

T. Bubeníček 13.3.2021 21:36

Ten Holub je dobrej pták. Asi si myslí, že fabriky, co vyváží na export klidně zavře a jejich odběratelé počkají, až se češi milostivě rozhodnout je zase otevřít. Nehledě na to, že testování ve fabrikách ukazuje, že to s těmi ohnisky nebude tak žhavé.

J. Jurax 13.3.2021 18:27

Nemohly. I v home office je podstatný člověk u počítače; jeho mozek.

M. Frank 13.3.2021 16:00

Pokládám Levínského za nezodpovědného šiřitele bludů.

J. Urban 13.3.2021 14:07

Zavrit prumysl by mohla byt posledni rana do vazu, mozna bychom umirali mene na covid, o to vice ale pak hlady. U velkych fabrik se divim jednomu: testovani svych zamestancu uz mohly zavest davno, bez ohledu na vladu a jeji narizeni. Asi by dnes ve Skodovce nemuselo byt pres 600 nemocnych.

R. Chodovsky 13.3.2021 13:11

Ano. Uvidíte část. Dílek. Uvidíte porovnání HDP.

Porovnáním HDP nepodložíte tezi o totálním lockdownu.

R. Polášek 13.3.2021 13:05

Uzavřít fabriky kvůli covidu je nesmysl. Za prvé téměř všichni pracující ve výrobních provozech už nyní mají při své práci odstupy 2 metry nebo vyšší, současně tovární haly mají mnohem vyšší stropy než běžné místnosti a je tam větší výměna vzduchu, tudíž vzájemné nakažení je minimální. Semeništěm nákazy v továrnách nejsou výrobní provozy, ale kancelářské provozy, hlavně všelijaké open office.A tam zase spousta lidí pracuje doma.

Za druhé mnohonásobně větší náhrady než domů poslaným zaměstnancům firem by stát musel vyplácet za ztracené příjmy firem a penále a pokuty za nedodržené smlouvy o dodání vyrobených produktů.

A za třetí u mnoha majitelů firem by stát musel vyplácet náhrady za zrušené výrobní provozy nebo rovnou celé zkrachovalé firmy, protože spousta firem pracuje v takovém prostředí, třeba v automotive, že při jejich jednostranném uzavření a nedodání vyrobených produktů podle smluv by jejich klienty okamžitě převzakla zahraniční neuzavřená konkurence. A nové klienty by se už firmám často nepovedlo sehnat, takže by ty konkrétní výrobní provozy nebo rovnou celé firmy taky mohly snadno úplně skončit.

V. Kain 13.3.2021 12:42

Oprava: několikasettisícové

V. Kain 13.3.2021 12:40

Ty provozovny a mnoho dalších které byly uzavřeny úzce souvisí s nouzovým stavem a nouzový stav je dobrý s uskutečňováním kšeftů které by normálně nebyly možné.Ty provozony jsou až úplně poslední kde se šíří virus.A tak zatím co drobní podnikatelé pláčou neboť stát se k nim chová jako macecha,tak na druhou stranu paní Schillerová rozdává o stošest.Několika tisícové odměny za práci svým lidem kteří za tu práci pobírají vysoké platy a tak ty velmi vysoké odměny jsou za co?Myslím ,že by se za to měla zodpovídat.

J. John 13.3.2021 12:40

Porovnejte kvartální změny HDP v Číně, Vietnamu, u nás a v zemích EUroúnie. Z toho uvidíte, jak probíhala epidemie a jak ovlivnila život.

J. Kouřil 13.3.2021 12:06

Autor je totálně ujetý. Jednak by se Česká ekonomika ze zastavení dostávala léta, jednat objetivní výsledky testování ve fabrikách ukazují, že tam žádné ohnisko není. Covid je vir, který si dělá co chce, se šíří bez ohledu na přijatá opatření, což potvrzují douhodobé statistiky ze všech zemí světa. Jediné účiné a snadno použitelné opatření je včasné zahájení léčby u postižených, kterým se jí většinou dostává už příliš pozdě. Počty pozitivních nic neříkají o skutečném průběhu infekce v ČR, protože je mnohem více lidí, kteří covid prodělají bez testů.

A kdybychom neměli hysterická média a nesmyslnou byrokracii, viděli bychom, že se prudce zvyšuje úmrtnost kvůli zanedbané nebo opožděné lékařské péči, což se zatím z části svádí na covid. Ale tohle nás bude provázet několik dalších let. A výsledkem bude více mrtvých, než na covid, nemluvě o drastickém snížení životní úrovně a vdělanosti v Česku.[>-]

J. Nevrkla 13.3.2021 11:12

Roční lockdowny, snad nejdelší na světě, nejvíce mrtvých na světě a pořád těm neumětelům nedochází, že takhle to prostě nefunguje. Demagogie a svatá víra, idea je skvělá, jen lidí to kazí... To určitě.

R. Chodovsky 13.3.2021 10:43

Už jste si vyhledal navrhovaná videa?

Nebo budete opakovat stále totéž?

Víte co? Podložte tu Vaši tezi nějakým důvěryhodným zdrojem. Nějakou argumentací. Kterak má vypadat argumentace víte nejlépe.

J. John 13.3.2021 10:37

Vítám věcné komentáře, reagující na příspěvek, vč. těch, které vyjadřují jiný názor. Argumentace by měla být podložena odkazem na důvěryhodné zdroje, např. na platnou legislativu, fyzikální principy, statistiky, články ze seriózních novin,..., které potvrzují odlišné stanovisko diskutujícího.

F. De Winter 13.3.2021 10:31

Máme 20 tisíc mrtvých. To je v 10 milionovém státě 2 promile. Promile je 1/1000.

Takže příklad, který si umíme představit:

V obci s 1000 obyvateli zemřou na nějakou nemoc 2 lidé. Jeden v 72 letech a druhý v 86 letech.

Kvůli tomu se v obci zavře škola, kadeřnictví, papírnictví, železářství, tělocvična, posilovna, bazén, hřiště, sportovní klub, kulturní dům, nařídí se nošení hadru na hubě na veřejnosti, zákaz vycházení po 21 hodině a návštěvy sousedních vesnic.

Ale to není všechno, oni kvůli tomu zadluží každého obyvatele vesnice 100 000 korunami a ještě se zaručí za dluhy sousedních obcí. Ono to ve skutečnosti vlastně bude 200 000, protože polovinu obce tvoří důchodci a úředníci a ti nic splácet nebudou. Na to budou muset vydělat ti, co vytvářejí nějaké hodnoty a v budoucnu také děti, kterým je teď odpíráno právo na vzdělání.

Je čas to změnit, je čas vzít si svou svobodu zpět. Zatím to je ještě možné u voleb. Ale pozor, ne všichni nabízejí změnu. ODS, KDU-ČSL, TOP09, STAN a Piráti jsou sice opozice, ale změnu nenabízejí. Oni říkají, že budou dělat to samé, jen lépe. Jedinými stranami, které nabízí změnu přístupu, jsou SPD a Trikolóra, u které není jisté, že se tam dostane.

Že to jde i jinak dokazují Švédsko nebo Bělorusko. Naopak lockdown nefunguje a nefunguje nikde. Lockdownem virus nezmizí. Jen se celá krize natahuje v čase za cenu katastrofálních ekonomických a lidských ztrát.

V. Šedivý 13.3.2021 10:28

Očkovat ekonomicky aktivní, kteří se musí pohybovat, stýkat navzájem atd. má přeci smysl.

Důchodci můžou počkat v izolaci, budou v bezpečí a vyjde to levněji.

S. Kubů 13.3.2021 10:17

Několik tezí dvou nevolených pánů:

„Rozvolnění maximálně za obec, nic většího bych nepovoloval, říká Smejkal“. (idnes, 11.3.2021)

Epidemiologa IKEMu a člena Rady vlády pro zdravotní rizika Petra Smejkala, který chystá odbornou poradní skupinu, Levínský považuje za špičkového odborníka. „Smejkal v lidech budí důvěru“, dodal matematik, který zatím nabídku stát se členem komise nedostal. (z textu „Využijme Velikonoc, ať se zavře úplně všechno, navrhuje MATEMATIK Levínský“. idnes.cz, 9.3.2021)

„Spoluautor PES Levinský: Otevíráme moc rychle“ (REFLEX, 3.12.2020)

„Teď je cesta zavřít průmysl, říká matematik a ředitel Centra pro modelování biologických a společenských procesů René Levínský. Stojí si za modely, které v BISOP tvoří, i když ty poslední přesně nevyšly.“ (REFLEX, 12.3.2021)

Je potřeba stále zdůrazňovat: Oba pánové jsou nevolení. A komu jsou odpovědní ? Neříká se v karbanictví takovým "kibicové" ? A jaký mají jako takoví mandát ke snaze ovlivňovat naše životy ?

Jak je to s § 357 Šíření poplašné zprávy (Trestní zákoník, HLAVA X Díl 6), to ponechme na zvážení jiných odborníků.

R. Chodovsky 13.3.2021 10:16

Jestliže tvrdíte, že v Číně zlikvidovali epidemii totálním lockdownem. Pak nemáte všechny informace.

L. Novák 13.3.2021 10:15

Díky lock-downu... :-P

R. Chodovsky 13.3.2021 10:10

Takže mám zcela konkrétní lidi a zcela konkrétní přednášky.

Vy se můžete kouknout, nebo se vymlouvat.

J. John 13.3.2021 10:05

Takže nemáte NIC konkrétního. Psal jsem o DŮVĚRYHODNÝCH zdrojích.