29.11.2021 | Svátek má Zina


Diskuse k článku

EKONOMIKA: Zapomeňte na politiku...

Lithium zůstalo v českých rukou, teď už zbývá jenom jeho těžbou zajistit prosperitu celé země a zvlášť Ústeckého kraje. S tímto poselstvím objíždí svůj volební obvod na Ústecku premiér Andrej Babiš (ANO).

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Š. Hašek 16.9.2021 10:00

1. Vůbec není jasné, jak proběhne transformace "z benzínu na zásuvku". Někdo ale věří pětiletkovým skokům brusele.

2. Vůbec není jasné, jak to bude v ČR se stabilními, páteřními zdroji elektrické energie. Mnozí věří politickým plkům, že Rosatom jsou gardové Stalinovy pluky. A Slunce svítí nejvíc v noci a v zimě.

3. Zamlčují se náklady na těžbu surovin, výrobu baterií, jejich životnost a následné "odpadové" hospodářství. Kecy Leyenové ostatně nenastartovaaly ani vojenskou stíhačku.

4. Zamlčují se celkové náklady, falšování dluhů z toho všeho. Pokud z něčeho jsou nadšení zvláště "netechnici a laici" - tak od toho pryč! Resp. "nechat to dozrát na stromě". Parní stroj místo koňů taky nebyl na rozkaz, za dotace a za pět let.

5. Hrůza hrůz je, že pokud někdo přikáže za dotaci skočit z okna, tak skokani se najdou. Viz současný život již faktických polonevolníků v prostoru brusele.

6. brusele je na místě přešlapující, zadlužená množina kanceláří, poslanci si hrají na tvorbu zákonů. Většinu času listují papírama, kterým nerozumějí. Ekonomická výkonnost stojí/klesá. Roste spotřeba papíru a barev do tiskáren.

7. Možná bychom se mohli "vrátit" k naší "místní, hádavé politice". Postavit dvě elektrárny, dlabat naše brambory a Němcům prodávat Strom za smluvní ceny, při jejich sofort požadavku dvacetkrát dráž.

V. Petr 16.9.2021 10:51

R^R^R^

J. Prikner 16.9.2021 13:59

A dodávám: lithum je v budoucnosti vhodné jen do baterek a jako zdroj zisků pro bruselské fantastické úděly. Autor je blbec.