Čtvrtek 18. července 2024, svátek má Drahomíra
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

EKONOMIKA: Zákon proti (téměř) všem

I když si naše společnost (bohužel) pomalu zvyká na houstnoucí prales nových zákonů na bázi sociálního a zdravotního inženýrství v podání současné vládní garnitury, má málokterý z nich tak plošné negativní důsledky jako novela vinařského zákona regulující a omezující prodej sudových vín.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
DP

31. 1. 2017 19:34
Jde o to, že běžné vinotéky

dělají většinu zisku na rozlíveném vínu. Teď podle zákona mají útlum, tedy pokud nejsou výrobci, což většina z nich není. Tento zákon je zajímavý tím, že vůbec nebyl potřeba. Vyhovuje pouze velkoproducentům. Do vinotéky chodím skoro každý den již cca 20 let, takže vím své. Ti, co zákon schvalovali, ví howno.

0 0
možnosti
ŠH

31. 1. 2017 20:04
Re: Jde o to, že běžné vinotéky

Snaha jest jasná, tak nějak socialisticky centralistická. Bohužel podporovaná voliči, kteří se ráno probouzejí se strachem, "co zas mám dělat (v tom poněkud nedefinovaném, širém světě)"????? Obecně, dnešní regulace podporují bojácní levičáci.

Co si vyberou příště??

0 0
možnosti
KV
Díky autorovi,

jsem nabyl dojmu, že pančovat víno je snaha o zvýšení kavlity života konzumentů vína.

0 0
možnosti
DP

31. 1. 2017 19:37
Podívejte, když mi někde nalijou blbé víno,

již tam nejdu. V Brně jsou stovky vinotek, takže konkurence hravě problém pančování řeší. Ti, co pančovali, již zavřeli krám. Tomu se říká trh. Ten zákon právě trh nabourává. Ono ten článek psal asi pražák. V Praze můžete prodávat burčák i o Vánocích a nebude jim to divné.

0 0
možnosti
AA

A. Alda

31. 1. 2017 13:01
Po kuřácích vinaři.

Tak holt se bude pít chatteau de tetrapack. Nebo i Moravané přejdou na pivo. A z vinoték budou pivnice.

Zkusme si vsadit, komu šlápnou poslanci na krk příště. Budou to knedlíkáři? Nebo milovníci bůčku a tučných kachniček? Či snad se náhle zjistí, že tykev obsahuje škodlivé látky a stát vyrazí proti cuketářům?

0 0
možnosti
MP

31. 1. 2017 9:18
Kombinace

socani, Bureš, lidovci je smrtící. Každý dodá nějakou tu svou součást škodlivosti.

0 0
možnosti
JL

J. Lepka

31. 1. 2017 10:56
Re: Kombinace

Překvapuje mne, že se ani luďáci neozvali u nich se přece chlastá veřejně. Ale asi usoudili, že zrestituovali dost vinic a domnívají se, že tak aspoň přitáhnou pár alkoholiků do kostelů.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz