22.1.2020 | Svátek má Slavomír


Diskuse k článku

EKONOMIKA: Výročí největšího českého průšvihu

Častý je názor, že největším problémem polistopadového vývoje byla forma privatizace. Někdo zase největší problém vidí v pozdější oligarchizaci české ekonomiky.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Kratochvíl 18.11.2019 19:41

Pro "experta" Nového. Zkuste blíže přiblížit krizi ve strojírenství

Krizí myslíte asi nové vozy Škoda Favorit, které ocenili i zástupci WV, kteří později Škodovku právě díky jim zprivatizovali, vozy Tatra, lokomotivy nebo náš letecký průmysl, jaderné strojírenství, které dokázalo během 20 ti let postavit 2 jaderné elektrárny atd. Pracují dodnes a budou další desetiletí. Kontrolní otázka: Kolik dokázal český kapitalismus postavit jad. reaktorů za 30 let? Tím bych rád upozornil, že na tyto rozdílné výsledky, které nemají příčinu v socialismu nebo v kapitalismu, ale na vině jsou antikomunstičtí hňupové jako jste vy. Berete slovo strojírenství do vaší nevymáchané huby aníž byste věděl co to je. Tak je to ve všem.

Hňupe!!!

L. Novák 18.11.2019 22:05

Blbe komunistický, Škodu Favorit jsem si koupil poprvé v roce 1993 a nejdříve se z něj musely (postupně) odstranit a vyměnit sériově vadné součástky (např. nekvalitní těsnění pod hlavou válců, startér apod.), aby auto získalo vyšší spolehlivost. Těch 486 "malých zlepšení", co hlásala reklama, bylo skutečně nutno provést, aby z komunistického zmetku bylo spolehlivé auto, než ho sežrala koroze... :-P

J. Jurax 18.11.2019 22:23

Víte, pracoval jsem těsně před sametem ve velkém strojírenském podniku. Dělali jsme železo, řídící systémy pro Západ za devizy byly od Siemense, jinak bychom to neprodali, no a do sojuzu holt ty naše. Produkovali jsme dolar za 60 Kčs. Fabrika byla technický skanzen - z určitou výjimkou tzv. speciálu.