3.8.2021 | Svátek má Miluše


Diskuse k článku

EKONOMIKA: Vykořisťování Čechů

To, že české mzdy se od západoevropských liší přímo propastně, se obecně ví. Něco jiného je však povšechné povědomí a něco jiného tvrdá čísla. Výnosnost investic v ČR je třikrát vyšší než v západní Evropě.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Pivoda 23.5.2021 20:52

Ve druhém odstavci od konce se v článku hovoří o "bizarních nápadech".

Jak ale vyřešit rychlé překonání vynucené zpomalení ekonomiky v důsledku koronavirové pandemie? No ano, budete muset zahodit učebnice ekonomie 19. století a zkoumat nové alternativy.

Jisté je pouze to, že od dob minulých se lidé geneticky nezměnili, ani ve schopnosti využít a zneužít nové možnosti. Takže ty bizarní transformační nápady budou muset ošetřit i lidskou stránku transformace ekonomiky. Zejména Češi, kteří získali velmi cenné zkušenosti z velké transformace ekonomiky po roce 1989 (tehdy pod taktovkou bankovního úředníka).

Například ministr Arenberger dnes na Seznam.cz sděluje:

... „Můj pradědeček a dědeček byli velkostatkáři. Za komunistů jim to znárodnili, maminka byla kvůli tomu ve vyšetřovací vazbě. Teď se nám to podařilo zase zpátky zrestituovat, po rodičích jsem to zdědil, něco jsem dokoupil. No a jsem zase špatnej,“ řekl v příspěvku ministr, který byl před rokem 1989 členem vládnoucí KSČ. ...

L. Novák 23.5.2021 21:05

Tys byl zase agentem StB "Akát", chováš se tak stále ;-O a komouš myšlením jsi zůstal dodnes. Zkus přehodit váleček ve flašinetu...