6.5.2021 | Svátek má Radoslav


Diskuse k článku

EKONOMIKA: Strastiplná cesta k potvrzení o nulové dani

Už zase mohu vyrábět medovinu na stejném místě, ale pod jinou firmou. To se v životě někdy stává, že se společníci rozdělí a každý chce jít svojí vlastní cestou.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. Novák 7.6.2016 21:35

Český Absurdistán

Čemu se vlastně, za vlády ČSSD a spol., divíte? :-D

V. Petřík 7.6.2016 16:37

Strastiplná cesta k potvrzení o nulové dani

Dejte se na drogy, to vynáší a nemusíte nikomu nic hlásit (- to myslím samozřejmě z legrace!). Ach jo, zdá se mi, že v této zemi je tendence silně omezit jakoukoliv soukromou iniciativu nebo nedej bože soukromé podnikání, aby bylo dost levných pracovních sil pro nadnárodní firmy. Bohužel ten, kdo podráží nohy Čechům jsou zase jen Češi! Ostuda!

J. Tachovský 7.6.2016 11:15

stezujete si na nespravnem miste

Ta byrokracie je jen Vase chyba. Kdybyste delal do konopi, tak mate taky nulovou dan a bez papirovani.

R. Langer 7.6.2016 11:25

Re: stezujete si na nespravnem miste

Jste si tím opravdu jistý?

M. Šejna 7.6.2016 10:43

to jsou mi novoty

tak jsem se dozvěděl, že alkohol jménem "medovina" nejspíš není jen tak ledajaký alkohol, když se z něho neplatí spotřební daň a nejspíš ani DPH.

Jinými slovy - na medovinu platí nejspíš nějaká daňová výjimka, takže narozdíl od autora článku chápu, že chci-li mít výjimku, budu muset o ni požádat se všemi byrokratickými překážkami s tím spojenými.

Možná, kdyby autor článku prodával medovinu jako normální chlast, tak by ho sice musel kolkovat, ale nejspíš by nemusel řešit celní sklady, daňové výjimky apod. Možná by ho to nakonec vyšlo nákladově levněji.

R. Langer 7.6.2016 11:25

Re: to jsou mi novoty

Hm, jestli si myslíte, že třeba s lihovarem je míň starostí, když se to týká toho "normálního chlastu", tak to si tedy nemyslete. Ale tak u vás je to spíš o něčem úplně jiném, co? :-D

F. Houžňák 7.6.2016 17:16

Šejna nemá starosti s ničím, protože

tráví dny neohroženým bojem za globální oteplení (nebo proti němu? to mi není zcela jasné).

V. Vaclavik 7.6.2016 6:18

"Pozadal"

To slovo me pripomelo povidani nekoho o tom, jak s kamaradem zacinali podnikat v devadesatem roce.

Pry sli na mistni radnici si 'zazadat o povoleni' k podnikani, autor vypraveni si pry zadal o provozovani poulicniho stanku s knihami a druhy take o neco podobneho. A na te radnici pry na ne vykulene koukali, ze pry nemaji formulare a tak a vubec a myslim ze vyzadonili nakonec nejaky papir se stemplem.

To presne ilustruje poddaneckou mentalitu nasich obcanu, jak prisli s cepici v ruce prosit ponizene o povoleni neco delat... nepripomina to nekomu cechy z pocatku minuleho stoleti? Muj dedecek sedlar nemohl (nesmel) delat potahy na zidle a pohovky a mistni cech mu vyhovel az po letech zadosti a pak ho protahl obsahlymi kvalifikacnimi zkouskami, jeho uz ne mladeho, ale zkuseneho odbornika v te veci...

V. Vaclavik 7.6.2016 6:37

Re: "Pozadal"

K clanku. Tomu ja rikam 'podnikani za zeleznou oponou'.

Tu branici pohybu jsme v osmdesatem devatem zbourali, ta branici podnikani nam ale zustala, jen v jine forme. Sklouzli jsme jen z blata do louze. Ale to spolecensti vylizanci obcane nepochopi.

J. Vozábalová 7.6.2016 1:06

Hřebík na hlavičku

TO se Vám pane autore povedlo - závěr Vašeho článku udeřil hřebík na hlavičku. Samozřejmě, že stát nechce drobné podnikatele - nač je třeba lidí, kteří prodávají med a jeho produkty - v super-hyper-marketech jsou přece metráky medu. Je úžasný, má správnou barvu a necukernatí - akorát že to holt má k medu daleko.

Nač malé pekárničky s různorodým a výborným pečivem, když si všude můžeme koupit úžasné drobivé pečivo bez chuti z PENAM (Agrofert), k čemu malá řeznictví, když máme Kostelecké uzeniny (Agrofert) - tedy kdysi byly dobré, ale to už je dávno, máme i Vodňanské kuře (Agrofert) - také to kdysi byla záruka kvality.

No, představte si tu hrůzu - malí podnikatelé by měli cestu k živnosti snadnou, bez velké byrokracie (úřady by si potřebné údaje předávaly mezi sebou), dělali by dobré věci a lidi by je kupovali.

F. Kusák 7.6.2016 8:47

Re: Hřebík na hlavičku

Řeknu-li to slušně, pak Vaše závěry vycházejí z ideologické a emoční animozitě vůči Andreji Babišovi. Prosím, stačilo by, abyste si pozorně pročetla zákony pana profesora Parkinsona a pochopila byste jak funguje státní správa, která je navíc deformována důsledky byrokratizmu pocházejícímu ještě ve starém mocnářství a v ruském samoděržaví.

R. Langer 7.6.2016 9:11

Re: Hřebík na hlavičku

Jsem si poměrně jistý, že ten současný byrokratismus nemá se starým mocnářstvím zhola nic společného...