14.7.2020 | Svátek má KarolínaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


EKONOMIKA: Strastiplná cesta k potvrzení o nulové daniŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 12, poslední: 7.6.2016 21:35, přehled diskusí

Český Absurdistán:
Autor: L. Novák 475 Datum: 7.6.2016 21:35

Čemu se vlastně, za vlády ČSSD a spol., divíte? :-D

Strastiplná cesta k potvrzení o nulové dani:
Autor: V. Petřík Datum: 7.6.2016 16:37

Dejte se na drogy, to vynáší a nemusíte nikomu nic hlásit (- to myslím samozřejmě z legrace!). Ach jo, zdá se mi, že v této zemi je tendence silně omezit jakoukoliv soukromou iniciativu nebo nedej bože soukromé podnikání, aby bylo dost levných pracovních sil pro nadnárodní firmy. Bohužel ten, kdo podráží nohy Čechům jsou zase jen Češi! Ostuda!

stezujete si na nespravnem miste:
Autor: J. Tachovský Datum: 7.6.2016 11:15

Ta byrokracie je jen Vase chyba. Kdybyste delal do konopi, tak mate taky nulovou dan a bez papirovani.

Re: stezujete si na nespravnem miste:
Autor: R. Langer Datum: 7.6.2016 11:25

Jste si tím opravdu jistý?

to jsou mi novoty:
Autor: M. Šejna Datum: 7.6.2016 10:43

tak jsem se dozvěděl, že alkohol jménem "medovina" nejspíš není jen tak ledajaký alkohol, když se z něho neplatí spotřební daň a nejspíš ani DPH.

Jinými slovy - na medovinu platí nejspíš nějaká daňová výjimka, takže narozdíl od autora článku chápu, že chci-li mít výjimku, budu muset o ni požádat se všemi byrokratickými překážkami s tím spojenými.

Možná, kdyby autor článku prodával medovinu jako normální chlast, tak by ho sice musel kolkovat, ale nejspíš by nemusel řešit celní sklady, daňové výjimky apod. Možná by ho to nakonec vyšlo nákladově levněji.

Re: to jsou mi novoty:
Autor: R. Langer Datum: 7.6.2016 11:25

Hm, jestli si myslíte, že třeba s lihovarem je míň starostí, když se to týká toho "normálního chlastu", tak to si tedy nemyslete. Ale tak u vás je to spíš o něčem úplně jiném, co? :-D

Šejna nemá starosti s ničím, protože:
Autor: F. Houžňák Datum: 7.6.2016 17:16

tráví dny neohroženým bojem za globální oteplení (nebo proti němu? to mi není zcela jasné).

"Pozadal":
Autor: V. Vaclavik Datum: 7.6.2016 6:18

To slovo me pripomelo povidani nekoho o tom, jak s kamaradem zacinali podnikat v devadesatem roce.

Pry sli na mistni radnici si 'zazadat o povoleni' k podnikani, autor vypraveni si pry zadal o provozovani poulicniho stanku s knihami a druhy take o neco podobneho. A na te radnici pry na ne vykulene koukali, ze pry nemaji formulare a tak a vubec a myslim ze vyzadonili nakonec nejaky papir se stemplem.

To presne ilustruje poddaneckou mentalitu nasich obcanu, jak prisli s cepici v ruce prosit ponizene o povoleni neco delat... nepripomina to nekomu cechy z pocatku minuleho stoleti? Muj dedecek sedlar nemohl (nesmel) delat potahy na zidle a pohovky a mistni cech mu vyhovel az po letech zadosti a pak ho protahl obsahlymi kvalifikacnimi zkouskami, jeho uz ne mladeho, ale zkuseneho odbornika v te veci...

Re: "Pozadal":
Autor: V. Vaclavik Datum: 7.6.2016 6:37

K clanku. Tomu ja rikam 'podnikani za zeleznou oponou'.

Tu branici pohybu jsme v osmdesatem devatem zbourali, ta branici podnikani nam ale zustala, jen v jine forme. Sklouzli jsme jen z blata do louze. Ale to spolecensti vylizanci obcane nepochopi.

Hřebík na hlavičku:
Autor: J. Vozábalová Datum: 7.6.2016 1:06

TO se Vám pane autore povedlo - závěr Vašeho článku udeřil hřebík na hlavičku. Samozřejmě, že stát nechce drobné podnikatele - nač je třeba lidí, kteří prodávají med a jeho produkty - v super-hyper-marketech jsou přece metráky medu. Je úžasný, má správnou barvu a necukernatí - akorát že to holt má k medu daleko.

Nač malé pekárničky s různorodým a výborným pečivem, když si všude můžeme koupit úžasné drobivé pečivo bez chuti z PENAM (Agrofert), k čemu malá řeznictví, když máme Kostelecké uzeniny (Agrofert) - tedy kdysi byly dobré, ale to už je dávno, máme i Vodňanské kuře (Agrofert) - také to kdysi byla záruka kvality.

No, představte si tu hrůzu - malí podnikatelé by měli cestu k živnosti snadnou, bez velké byrokracie (úřady by si potřebné údaje předávaly mezi sebou), dělali by dobré věci a lidi by je kupovali.

Re: Hřebík na hlavičku:
Autor: F. Kusák Datum: 7.6.2016 8:47

Řeknu-li to slušně, pak Vaše závěry vycházejí z ideologické a emoční animozitě vůči Andreji Babišovi. Prosím, stačilo by, abyste si pozorně pročetla zákony pana profesora Parkinsona a pochopila byste jak funguje státní správa, která je navíc deformována důsledky byrokratizmu pocházejícímu ještě ve starém mocnářství a v ruském samoděržaví.

Re: Hřebík na hlavičku:
Autor: R. Langer Datum: 7.6.2016 9:11

Jsem si poměrně jistý, že ten současný byrokratismus nemá se starým mocnářstvím zhola nic společného...