Diskuse
EKONOMIKA: Stát obchází rozpočtová pravidla, aby udržel schodek
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
J58i95r78i 33N83o13v80o55t27n13y
Schodek přes 200 miliard v klidné době znamená průšvih, ne dobrý vývoj. Třeba Stanjura zdanil banky a ty tak přelily zisky ven a nedostali jsme na daních z rekordních zisků nic. A takových věcí bylo..
Mohli vrátit zdanění FO tam kde bylo před covidem (jak to bylo původně avizováno) a schodek by byl o 90 mld níže. Pravice zmizela, jsou tam jenom neschopní bafuňáři.
J70i68ř28í 43K98i28n34d43l
Banky nikdo a nikdy nezdanil . Státní rozpočet ze 70% tvoří mandatorní výdaje, to je výdaje, které vláda musí zaplatit. Takže na rozpočet má 30% Babišova vláda v letech 2020- 2021 skončila se souhrnným schodkem 830 miliard schodek. Na Covid z této částky šlo 10% Rozpočet na rok 2022 dělala vláda Babiše a počítala se schodkem 376, 6 miliard. Nastupující vláda Fialova je stáhla na 360 miliard víc udělat nešlo Rozpočet na rok 2023 dělala současná vláda a skončil se schodkem 288, 5 miliard. Na rok 2024 skončil ze schodkem 271,4 mld. miliard.
J95i30r48i 38N49o35v32o57t64n67y
Banky mají ještě letos dodatečnou daň ve výši 60 procent navíc na zisk nad 1,2 násobek zisku z kovidových let. Proto také vyšší zisk, až na vyjimky (kde si pomohly nedaněnými státními dluhopisy), nevykázaly.
Ale tlachejte klidně si dál o věcech, u kterých jste mimo mísu.
A85. 90R15e74n80j93a61s93c42u
No to jste to dost zjednodušil, protože ten schodek v době covidu nebyl způsoben jen výdaji na covid, ale především nesmyslným lockdownem, který způsobil propad ekonomiky v roce 2020 o cca 6%, což přineslo propad příjmu do rozpočtu o cca 400 mld, zatímco Fialovo vláda má po celou dobu rekordní příjmy a přesto generuje rekordní zadlužení o 1200 mld jen za pouhé 4 roky...
Vyhledávání
TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA
Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.
ondrejneff@gmail.comRubriku Zvířetník vede Lika.
zviretnik.lika@gmail.comHYENA
Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.
https://www.hyena.cz