Pondělí 22. července 2024, svátek má Magdaléna
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

EKONOMIKA: Správná, ale drahá myšlenka

Jednou ze specifik našeho agropotravinářského trhu je skutečnost, že zemědělci nevlastní žádné významné zpracovatelské kapacity – tedy podniky, které z jimi vyprodukovaných surovin vyrábějí příslušné potraviny.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
JJ

J. Jurax

21. 1. 2017 0:58
A ještě

"Když se příslušný potravinářský výrobek prodá v místě nebo v blízkosti místa své výroby, sníží se výrazně spotřeba pohonných hmot k jeho transportům."

To jistě. Jenže kdo ty výrobky malých tuzemských mlékáren bude prodávat? Nadnárodní, převážně německé řetězce hypersuper?

0 0
možnosti
JJ

J. Jurax

21. 1. 2017 0:53
Hm

"ČR je v produkci syrového mléka, zůstaneme-li u této komodity, dlouhodobě přebytková, takže mléka vyrábí více, než spotřebuje ... "

Asi proto německé máslo na pultech hypersuper (jiné tam není, ještě polské, tuzemského pomálu) za poslední půlrok zdražilo zhruba o 30 procent.

0 0
možnosti
KN

K. Novák 396

20. 1. 2017 15:13
Problém je ještě prodej.

Většina samoobsluh, které prodávají potraviny, patří cizím (nadnárodním) řetězcům. Ty mohou naše lokální zboží neodebírat a prodávat především zboží z dovozu nebo s podniky našich zemědělců vést cenovou válku. Bez pomoci státu (legislativa) naši zemědělci neuspějí. Bylo by fajn, kdyby zemědělci mohli své produkty prodávat prostřednictvím svých zpracovatelských a prodejních podniků. Teď byly valorizovány důchody a podstatná část těchto peněz mizí v zahraničí.

0 0
možnosti
KP

K. Potoček

20. 1. 2017 11:06
Přerušená lini

Ale o tom to bylo, zmocnit se zemědělského trhu! Když jsme navrhovali, aby se vrátila družstevní forma odbytových družstev , tak bylo řečeno NE !

0 0
možnosti
FN

F. Navr8til

20. 1. 2017 10:02
Přerušená linie

Privatizace celého potravinářství byla chybou. Přerušilo se tak spojení mezi producentem a zpracovatelem. Zemědělci přicházejí nejen o možnost odbytu své produkce, ale likvidují je cenové výkyvy. A protože zisk vzniká až prodejem výrobků zpracovatelských podniků, přicházejí zemědělci o další peníze.

0 0
možnosti
JV

20. 1. 2017 9:54
Držím jim palce,

už aby to bylo.

0 0
možnosti
JJ

J. Jurax

21. 1. 2017 0:54
Re: Držím jim palce,

Souhlas.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz