Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
J. Skotnica
Post proroci
Je zajímavé jak ekonomové, které to tak trochu táhne doleva, vždycky dobře vědí co se stalo a co se mělo dělat. A jejich rady jak tomu předejít, jsou léčení rakoviny aspirínem. Nejsem ekonom, na štěstí, ale dokud bude ekonomiku direktivně řídit politika, lepší to být nemůže a nebude, dokud bude existovat EU v dnešní podobě. Ukažte mi vládu v EU, která by se nebyla ochotná pro získání volebního úspěchu podbízet svým voličům populistickými sliby, ať už jde o podporu levných úvěrů, rozdávání peněz ve jménu "sociální spravedlnosti" a podobné věci, které vedou k nerovnováze mezi úvěry a úsporami, k růstu státního dluhu. Jediná cesta, dnes bohužel utopie, vzít vládě možnost libovolně emitovat měnu a tuto pravomoc svěřit do rukou soukromých institucí. Soukromé peníze.
S. Ševeček
Pane Kohoute,
"společná měnová politika" je mi docela ukradená - a měla by být každému "prostému občanovi" napříč Evropskou Unií ... teda, pokud není intelektuálně nedostatečný (=úplně pitomý), či stádovitý. Důležité je - musíme to nějak měřit, tak dík aspoň za nějaké agregátní ukazatele (tedy, pokud nejsou moc kreatinizovány) že Vy jste, možná kuřecím způsobem, našel jedno z těch zrnek - Hrubý Národní Produkt.
(jinak - pan Hrbek)
A. Hrbek
Re: Pane Kohoute,
Vážený pane Ševečeku,
tak se nám z pana Kohouta stal keynesián - " Dočasné ochabnutí zahraničního obchodu mělo za následek recesi a výpadek daňových příjmů. Za podobných okolností je lepší se smířit i s vysokým deficitem."
Následující věta - "Samozřejmě za předpokladu, že v lepších časech bude dluh splacen" je pro srandu králíkům. Vzniklý dluh nejsme schopni nikdy zaplatit a zatíží příští generace. Budeme moc rádi, když budeme schopni alespoň splácet úroky.
S pozdravem
A. Hrbek
Byly doby
kdy nám pan Kohout neustále dával za příklad, jak se to má dělat, Irsko. To byl tenkrát slepý a neviděl nebezpečí, které hrozí keltskému tygru? A nyní najednou prohlédnul?
V. Pavel
Z povinné úcty k Hlavě státu, raději mlčím.
Ekonomie není moje parketa, ale osobně, bohužel, opět nemohu souhlasit s Klausovým včerejším vystoupením v Bruselu, kde uvedl, že dohled z centra EU nad bankami účastnických států, je "cestou do pekel". Podle ověřitelných faktů naopak "cestou do pekel" bylo a je právě jím prosazené zanedbání dohledu a právního ošetření finančnictví a makroekonomického podnikání u nás, které nás zavedlo na "chvost" evropských států. Nechápu, jak odborně i lidsky, může Klaus ještě dokonce kritizovat Brusel právě za prosazení toho, co u nás objektivně k naší škodě chybělo a dosud chybí. Anebo Klausův postoj naopak dobře chápu, ale tím bych se dostal do spekulací o počestnosti jeho záměrů. To si z povinné úcty k Hlavě státu pochopitelně však nedovolím.
J. Schwarz
Re: Z povinné úcty k Hlavě státu, raději mlčím.
Pane Pavle, vy můžete za Klause děkovat Bohu! Kdyby tu nebyl, váš život by ztratil důvod k existenci a vy byste propadl beznadějné depresi.
J. Kanioková
Skvělý článek, autore,
EU je potřebná Tea Party, vyhnat ty levičáky od kormidla
No a Řecko, nad tím lze jen zírat v úžasu. Jen víc Radičových.
Totéž v USA - výborný článek - Už na to fakt nemáme, přiznal si nad deficitem Obama -http://aktualne.centrum.cz/zahranici/amerika/clane...
Vyhledávání
TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA
Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.
ondrejneff@gmail.comRubriku Zvířetník vede Lika.
zviretnik.lika@gmail.comHYENA
Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.
https://www.hyena.cz