14.8.2022 | Svátek má Alan


Diskuse k článku

EKONOMIKA: Roboti a proč (možná) rosteme pomaleji než Slovensko

Dostala se mi do rukou studie HSBC, která je (mimo jiné) o vztahu robotizace a demografické křivky. Nejsme na tom zle. Tedy – s demografickou křivkou na tom zle jsme. Ale s těmi roboty si vedeme vcelku dobře.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Mikulec 1.3.2019 8:08

Dokud budou Slovaci

chodit z eurozony pracovat za koruny do Čech, nic mě o jejich vyspělém světě nepřesvědčí.

V. Liptovský 1.3.2019 8:27

Dokud budou Česi

chodiť na turistiku do slovenských Tatier, môžu vo svojej hymne spievať o svojej "krásnej zemi" koľko chcú... Nič ma o ich krásnej zemi nepresvedčí. Rovnaká logika... (-:

M. Mikulec 1.3.2019 8:36

Re: Dokud budou Česi

Zpivat a chodit po horách je trochu mimo realitu v porovnání se Slováky v supermarketech a všude různe, kde si vydělávají denne na živobytí. Rozlišite podstatne od nepodstatného? Rozmar jet na dovolenou někam, nebo si někde vydělávat na existenci? Od rozdělení na Slovensko nejezdím, jsou hezčí a levnější a přátelstejsi místa.

V. Liptovský 1.3.2019 9:37

Re: Dokud budou Česi

Povedzte, Kefalín, čo si pod slovom "realita" predstavujete?

M. Šejna 1.3.2019 10:12

povedzte Kefalín Liptovský

"realita" je slovo, které ve Vašem případě vysvětluje rozdíl mezi tím, že Čech jezdí do Tater peníze utrácet, zatímco Slovák jezdí do Čech peníze vydělávat. Pokud tomuto rozdílu nerozumíte, budu se muset zeptat mé manželky, která je Slovenka, zda je možné, že na Slovensku žije tolik Kefalínů typu Liptovský.

V. Kolman 1.3.2019 16:07

Re: Dokud budou Česi

Možná vás to pane Mikulče překvapí, ale po rozdělení jsme se stali pro Slováky váženými hosty. Zatím co před rozdělením jsem občas pozoroval jisté nevraživé pohledy a názory Slováků na Čechy, od rozdělení - jako když utne.

Takže považuji rozdělení za přínos pro oba státy.

M. Mikulec 1.3.2019 21:22

Re: Dokud budou Česi

Já také, a přeji jim všechno dobre. Ale nebudu už testovat jejich agresivní narodovectvi na vlastní kůži.

M. Šejna 1.3.2019 9:40

pane Liptovský

do Tater jezdí převážně Češi, kteří neumějí světové jazyky. Pokud Čech ovládá angličtinu nebo němčinu, radší jezdí do Alp.

Já bydlím kousek od Prahy. Do rakouských Alp to mám asi 280 km, do Alp německých 470 km. Najdu tam perfektní servis a infrastrukturu.

Do Tater to mám nejdál, a to 540 km, a jedinou výhodou je, že tam mohu mluvit česky.

V. Liptovský 1.3.2019 10:27

Re: pane Liptovský

A to sa Česi hrdia, že vraj majú zmysel pre humor... Asi som natrafil na tých nepravých.

M. Šejna 1.3.2019 10:53

pane Liptovský

humor je sice skvělá věc, ale musí se při tom smát obě strany. Dělat si legraci z jiných na účet jiných, je humor dost blbej.

Já si nedovedu představit, že bych produkoval humor formou urážení Slováků a pak bych jim říkal, že nemají smysl pro humor, když se těm urážkám Slováků nedokáží smát.

V. Liptovský 1.3.2019 11:58

Re: pane Liptovský

Ale tu žiadna urážka (z mojej strany, inak je to z asi z vašej) nebola... Urazí sa ten, čo sa chce uraziť... Povedzte rovnému, že je krivý, zasmeje sa... Ale keď to poviete chromému...

J. Ticháček 1.3.2019 17:09

Re: pane Liptovský

Člověče

Já si tak jezdím do Alp od Francie po Slovinsko, na Balkán, všude se klidně domluvím, ale nikdy by mne nenapadlo, že když jsem na Slovensku, že jsem vlastně blbec.