Neděle 21. července 2024, svátek má Vítězslav
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

EKONOMIKA: Reinkarnace šrotovného

Ministr životního prostředí společně s ministrem průmyslu a obchodu mají v plánu oživit u nás pozapomenutou, ale hlavně nesmyslnou ideu z doby nejhorších krizových let – šrotovné.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
RB

2. 11. 2015 10:12
Levice není "zlá" a levicově uvažující člověk nemá primárně

zlý záměr. Je však vždy vedena svým strachem. Strach omezuje schopnost do analýzy rozumem zahrnout širší okolnosti posuzovaného. Proto levice pravidelně generuje krátkodobá řešení, která jsou ve skutečnosti kontraproduktivní.

To, že zároveň takovéto levicové snahy "nechat se zachránit státem před čímkoliv, na co bych normálně musel reagovat sám", vedou k obohacení těch, kteří se i díky levicovým konceptům dostávají k moci, je přirozené. Protože moc korumpuje - a zároveň podporuje v jejich držitelích strach, aby o moc (peníze) nepřišli...

Nejde o zlo a dobro - ale o strach a jeho protiklad - lásku k životu se vším, co přináší. A levice, jakkoliv má často lásky plná ústa, ve skutečnosti lásku "neumí". Protože láska je odpovědnost.

0 0
možnosti
HG

2. 11. 2015 10:30
Levice JE zlá

Přikrádá.

0 0
možnosti
MP

2. 11. 2015 21:01
" Protože láska je odpovědnost."

Láska je senátor. :-P

A levice možná není zlá, každopádně je škodlivá.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz