26.11.2020 | Svátek má Artur


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Kosik 11.7.2011 3:49

Re: Kdo veri v nekonecny rust musi byt ...

Jak to s tim souvisi?

J. Brunner 11.7.2011 0:24

Re: Zrušme regulaci!!!

Dobře si pamatuji smrad a špínu podle levicových příruček,tak pomalu pane!

J. Brunner 11.7.2011 0:21

Re: Kdo veri v nekonecny rust musi byt ...

A kdo v něj nevěří ,patří mezi ty kteří tvrdili že,létat se nikdy nebude,rychleji než zvuk,nemožné,na Měsíc,vyloučeno,6miliard lidí,pomřeli by hlady.Ještě by se takových"prognóz"našlo hodně,jste úplně vedle.

M. Kosik 10.7.2011 18:24

Kdo veri v nekonecny rust musi byt ...

..blazen nebo ekonom.

ZASE SE TO JEN POTVRDILO.

B. Rybák 10.7.2011 18:01

Re: Naprostý blábol - asi z neznalosti

Je pravda, že stát musí chránit bezpečnost občana před každým darebáctvím (se kterým si nemůže poradit sám), tedy i před nebezpečným ohrožením jeho životního prostředí (stanovením maximálních přípustných množství, či koncentrací konkrétních škodlivin). Vždy ale je nutno vzít v úvahu, že každé takové opatření má své náklady a důsledky, které ve svém souhrnu nesmí být horší, než to, proti čemu se ta opatření používají. Už vůbec není možné, aby stát paušálně zakazoval některé technologie (V EU např. JE, genetické modifikace...) nebo nějaké technologie bez výslovného souhlasu většiny občanů dotoval. Jednak proto, že nákladem převyšujícím každý možný profit je v těchto případech zničení každé představě současníků a tím spíš byrokratů se vymykajícího svobodného vývoje vědy a techniky, nemluvě o vzniku silně korupčního prostředí.

E. Heusinger 10.7.2011 16:34

Zrušme regulaci!!!

Vypouštějme do vody co se namane. Vždyť čističky jsou tak drahé a zvyšují cenu výrobku! Zrušme odšíření a hned budeme mít levnější elektřinu. Žijme dle pravicových brožurek! Hurá!!!

J. Kanioková 10.7.2011 13:07

Skvěle vyargumentovaný probém,

regulátoři jsou zhouba.. dejte člověku razítko a moc, už ho nic nezastaví..

J. Kanioková 10.7.2011 13:00

Jde o to, kde je ten trend, Evropa vymírá..

V. Hošek 10.7.2011 12:12

Re: Naprostý blábol - asi z neznalosti

Blábol vyšel z Vás - asi z neznalosti

P. Fiala 10.7.2011 11:04

Regulace uskutečňují lidé

""Po staletích, kdy hlavním záměrem většiny regulací a centrálního řízení byla takzvaná sociální spravedlnost, . . .  v posledních desetiletích objevila motivace jiná – ochrana životního prostředí.""

Pořád jde o svobody a spravedlnost před "Bohem - Přírodou - Člověkem samým".  Předtím to bylo o "pánu a otroku později poddaném" s rozhodováním církve katolické. Před r. 1918 k tomu v Evropě přibylo snažení ke svobodě rozhodovat si o dění na národním území samostatně. V roce 1918 se "mocnosti", jejich lídři, dohodli na ukončení 1.světové války i s jejími důsledky: zabitými miliony mužů a zničeným majetkem a nastavením probouzejících se ekonomik hlavně zbrojařských a se spoustou navždy ztracených mírových aktivit. Vznikly nové státy v Evropě (též pak SSSR) i za podpory USA. Důsledek války byla krize (projevily se ztráty milionů mladých i zralých vzdělaných mužů a zničený majetek a přeměna ekonomik, vyžadovalo to vyrobit nové majetky i životy-pracovní síly. To již byla doba o uvědomění "sociálna" v působení demokratického systému ve většině států Západní a střední i východní Evropy.

Dle mne je asi nejdůležitější otázkou komu téma "Regulace životního prostředí" prospívá či bude prospívat. Udělal již někdo nějakou anylýzu o tomto. Jsou velmi poučné příklady: řeba pan Tomáš Baťa v době počátku 1.světové války kdy jsme byli Rakousko-Uhersko,  později s heslem: "obujeme lidi na celém světě". Mimochodem, moje maminka, která nedávno zemřela se ještě narodila v tomto politicko-ekonomickém uspořádání Rakousko-Uhersko, za jejího dětství byly vlastní kožené boty veliká vymoženost.. Dle historických textů se mi to jeví jako dávná doba, ale lidé v politicko-ekonomických uskupeních žijí a předávají generacím své zážitky či vzory chování a konání, takže to tak dávná doba v podstatě není a jde spíše o její pokračování s regulacemi a navíc dnes se již spíše koukáme i k jiným planetám v naší hvězdné soustavě. Mně se jeví, že je to správný směr, je nás již 7 miliard a trend je růst.

Z. Rychlý 10.7.2011 5:33

tentokrát

u mě máte za jedna !

M. Prokop 10.7.2011 0:36

Re: Naprostý blábol - asi z neznalosti

Ano, napsal chytrý článek. Vy jste to jen potvrdil.

To jste ten článek skutečně nepochopil?

J. Šimek 9.7.2011 11:39

Naprostý blábol - asi z neznalosti

Doporučuji nastudovat stav životního prostředí z dob před rokem 89. Tam regulace byla jen na papíře (jako všechny překročené plány a podobné bláboly), čili téměř žádná - pro autora článku téměř ideální stav. Čistota ovzduší a řek po zavedení regulace je diametrálně jiná a navíc, stovky miliard stojí sanace ekologických zátěží z té doby. To si nějak autor zapoměl všimnout. Hlavně, že napsal "chytrej" článek.

F. Pavlis 9.7.2011 9:30

Žádný

argument neplatí pro lidi, kterým se říká VOLUNTARISTÉ - česky asi umanutí. Byli, jsou a zůstávají. Zápas s nimi je nekonečný zejména v demokratických systémech. Je to v rámci SVOBODY jedna z mála oblastí, které nelze REGULOVAT. Proto ta hrůza všech zelených a genderových a multikulturních  e.t.c.  Orient s tím problém nemá.. Ale to také není řešení optimální..