15.9.2019 | Svátek má Jolana


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Klíma 17.8.2019 14:44

Trump zachránil Ameriku. Levicové extrémisty♿🚾🦍

to ale nepřesvědčilo...

P. Klečka 18.8.2019 1:16

http://casopisargument.cz/2019/08/15/cina-se-snazi-naucit-trumpa-ekonomii/#utm_medium=email&utm_source=email_14&utm_campaign=email_111533

V. Podracký 17.8.2019 12:25

Trump jen zarazil

pokračující upadání USA. Jestliže nějaká země většinu zboží kupuje a má obchodní deficit, tak prostě se stává postupně kolonií, protože cizí peníze ji vykoupí. Trump ukončil neoliberální mýtus o otevřené společnosti a globální otevřené ekonomice. Konečně se někdo těmto hloupostem postavil. Je to vzor i pro nás. Na hranicích prostě musí být cla, protože ekonomiky jsou nevyrovnané, lidská síla je v jedné zemi desetinásobně dražší než v druhé, otevřenost být prostě nemůže.

B. Volarik 17.8.2019 21:42

Re: Trump jen zarazil

Podracký, za 1 v oboru základy ekonomiky!

M. Prokop 18.8.2019 11:21

Re: Trump jen zarazil

Přečtěte si starého dobrého Bastiata: http://bastiat.cz/co-je-videt-a-co-neni-videt-vii-omezovani-dovozu/

K. Janyška 17.8.2019 9:09

Je to doufám stále v první řadě válka dvou světů.

Komunistického zločineckého čínského a civlizovaného amerického... Dzp.

S. Rádl 17.8.2019 8:49

duševní vlastnictví

Neustálé omílání argumentu o krádežích duševního vlastnictví by bylo dobré vyfutrovat fakty. Před cca 10-15 lety nebyly čínské zákony týkající se duševního vlastnictví kompatibilní se západními. To se ale změnilo a nyní lze jejich nedodržování soudně stíhat. Pokud se ale podíváte na soudní spory týkající se IT, častěji byly porušovány klasickými západními firmami. Dalším způsobem získání know-how je pak koupě západních firem, v tom případě samozřejmě získávají i know-how. Popisovaný stav, kdy firma předává s výrobou do Číny i příslušné znalosti ale je čistě záležitostí té firmy. A nakonec to nejdůležitější, pro Čínu je vymahatelnost práv k duševnímu vlastnictví vzhledem k prudkému rozvoji jejich vědy klíčovou věcí. V řadě oborů se stává klíčovou zemí s větším počtem patentů než zbytek světa. A vzhledem k tomu, že se do Číny vrací čím dál tím více odborníků čínského původu (je pro to i speciální termín ABC - American born chinese), tento trend se asi nezastaví.

J. Matuška 17.8.2019 12:48

Re: duševní vlastnictví

+1

M. Prokop 18.8.2019 11:22

Re: duševní vlastnictví

Jako teorie hezké. Bohužel, praxe je jiná.

B. Volarik 17.8.2019 3:40

V každé válce jsou ztráty na obou stranách.

Je důležité se nepodělat a rány rozdávat i vracet. Ona ta Čína možná klekne po prvních pár dobře mířených na bradu.

P. Klíma 17.8.2019 14:46

Přání je otcem myšlenky. Také si to přeji 😎...

J. Chodur 17.8.2019 3:11

Dobry clanek.

Pouze ten odstavec o motivacich Obamy nesdilim. Navic USA tolerance Cinske nemoralnosti a podvadeni jde daleko za hranice Obamy, ten jenom pokracoval v nastavene ekonomicke politice vuci Cine. Presidenti pred nim delali tuto politiku z ruznych duvodu, nekteri doufali ze nove stredni vrstvy prinuti Cinu liberalizovat jejich formu socialismu/komunismu. Jinym docela vyhovovalo oslabeni USA ve prospech komunisticke Ciny (I kdyz v Cine se jedna spis o nacionalni fasismus s urcitou davkou svobodneho podnikani za predpokladu ze z toho komunisticka strana ma prospech, bez svoleni komunistu zadna svoboda neexistuje. Kdo ekonomickou valku vyhraje? Momentalne Cina doufa v pristi volby a vymenu Trumpa, za tim ucelem se snazi ovlivnit 2020 volby v USA tim ze se cilene zameruje na Trumpovy volice tim ze je poskozuje/vydira. Trump se to snazi zmirnit tim ze dava dotace farmarum poskozenych cinskymi tarify. Oslabeni meny ma sve vyhody a svou hrozbu pro Cinu. Nikdo nezna skutecne cisla definujici silu ekonomiky v Cine, zrejme ani Cinane samotni ne. Podvadeni a korupce v Cine totiz neni namirena pouze ven z Ciny ale take uvnitr Ciny, stavebni zazrak v Cine se casto rozpada v dusledku nizke kvality a podvodu pri tom budovani Ciny. Spousta podvodu v bankovnictvi, kdy velka cast pujcek neni financovani bankami ale soukromymi osobami casto pres internet, lide prichazeji o penize, ani banky nedodrzuji bankovni zakony. Oslabeni meny znamena motivaci k uniku penez mimo hranice Ciny, casto skrz Hong Kong. USA ma cisla na ktere se muze docela spolehnout, Cina ne tak moc. Cina se spis spoleha, ze Trumpova administrativa podlehne panice nebo podplaceni americkych politiku a firem spojenych s Cinou. Ti vytvareji politicky tlak na Trumpa a zatim tomu Trump docela celi s uspechem. USA je v daleko pevnejsi pozici diky relativne malemu procentu vyvozu do Ciny, Cina je naopak hodne na dovozu do USA zavisla, na to spoleha Trump. Predchazejici procinska politika nemohla pokracovat dal z mnoha duvodu.

J. Lepka 17.8.2019 10:38

Re: Dobry clanek.

Čína zásadně není soběstačná v produkci potravin, teď k tomu ještě přispívá africký mor prasat, pro Čínu nesmírně důležitý zdroj masa.

T. Kohout 17.8.2019 2:43

profesorka, vědma

Kde jste vyštrachal tu "profesorku". Takovýchhle profesorek je asi 100 000 možná více. A každá cosi plácá.

K. Salajka 17.8.2019 12:09

Re: profesorka, vědma

Můžete mi říci, kde jste vyštrachali Václava Moravce, Jakuba Szantó?

T. Kohout 19.8.2019 1:10

Re: profesorka, vědma

Každý si může vygůglovat, kde dříve působil pan Moravec, i když s ním nemusím vždy souhlasit (jak skáče do řeči, hlavně když konečně odpovídající začíná říkat něco zajímavého), vypovídací hodnotu to má.

To zas třeba jiná paní profesorka, z University of Tampa (Tampa je hodně univerzitní město) může sepsat článek s opačným vyzněním. Odvolávat se na amerického profesora není jako odvolávat se na boží zákony. Jsou statisíce profesorů a každý se může (a vesměs i bude) hodně mýlit. Zejména "vědci" z oboru ekonomie se hodně často mýlí.

K. Salajka 19.8.2019 20:43

Re: profesorka, vědma

Podle mně je jedno, jak jsou vzdělaní a chytří, jestliže jsou nekorektní. Lze předpokládat, že svoje monopoly získali proto, že nemají etické zábrany prosazovat zadání svých loutkoherců.

J. Matuška 17.8.2019 12:50

Re: profesorka, vědma

Ad 2:43

+1

B. Hamal 17.8.2019 0:45

Obchodní válka je již ztracena...

Bude to inflační recese, neexistuje východisko a je to politická katastrofa pro Trumpa, protože recese začne dříve, než dokončí tento termín, což znamená, že nebude mít druhý termín... Jedinou otázkou je, kdy se vzdáme a jak připustíme porážku. https://www.marketwatch.com/story/the-trade-war-is-already-lost-trump-is-doomed-and-this-investment-is-about-to-go-ballistic-strategist-says-2019-08-15

J. Herodek 17.8.2019 8:26

Re: Obchodní válka je již ztracena...

Schiff is a Perma-Bear who's wrong 95% of the time. He's a nihilist who aches for the end of the world.

B. Hamal 17.8.2019 14:22

Re: Obchodní válka je již ztracena...

Bývalý ministr financí Lawrence Summers varoval, že v USA stále roste možnost recese .... Jeho slova bily na poplach, když tvrdil, že „je pro lidi těžké mít důvěru“ v ekonomiku uprostřed klesajících federálních úrokových sazeb a amerických obchodních válek. https://www.express.co.uk/news/world/1166338/US-news-latest-donald-trump-recession-economy-financial-crash-lawrence-summers