25.1.2020 | Svátek má MilošDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


EKONOMIKA: Přezaměstnanost Úřadu práce?Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 18, poslední: 15.8.2017 2:30, přehled diskusí

Zbavme se neproduktivní zátěže:
Autor: F. Vejr Datum: 14.8.2017 14:23

Úřady práce je třeba úplně zrušit, neb nic neřeší, nová místa neinstalují, nová místa vznikají v praxi. Při dnešním informačním systému úřady práce ztratily na významu. Jejím zrušením pouze bude 9000 lidí převedeno na produktivní činnost a nezaměstnaní se o sebe postarají sami.

Samozřejmě, budou je následovat ostatní neproduktivní obory, Sobotka, 3 socialistická ministerstva, zrušit karierní řády, ombucmanku s ombucmanem a jejich aparáty, poměrný volební systém, samozřejmě dojde i na zbytečnou instituci brněnského ústavního soudu, no a potom už nebudeme potřebovat EÚ v tomto současném pojetí, ale EÚ národů, takovou jakou ji chtěl V. Klaus, která bude na bázi volného obchodu a obrany. Potom můžeme uvažovat o společné měně. Není to sice úplně vše, ale jinak se nehneme v této dnešní politické korektnosti.

Re: Zbavme se neproduktivní zátěže:
Autor: F. Navr8til Datum: 14.8.2017 18:13

Úřady práce se nezabývají prostým posílám lidí na místa nabidky zaměstnání. Zabývají se i aktivní politikou zaměstnanosti, podporou míst pro osoby se změněnou pracovní schopností a rekvalifikacemi. Tak jsou dotovány desetitisíce pracovních míst pro lidi se zdravotním omezením, ženy s dětmi, dlouhodobě nezaměstnané či občany předdůchodového věku. Podobně probíhá i podpora chráněných dílen a pracovních míst pro invalidy. Tisícovky lidí také procházejí rekvalifikacemi, aby získali větší šance v nové profesi. Váš laický postoj je asi následující: Většinu lidi zuby nebolí a proto zrušmě zubaře jako nepotřebnou profesi! Na druhé straně mají pravdu pisatelé, kteří tvrdí, že úřady práce (a také MPSV) trpí přezaměstnaností. Kdyby se snížil stav zaměstnanů ÜP o třetinu, nic by to neubralo na výkonosti. Ono totiž ve státní správě platí: Jeden pracuje, dva to kontrolují, tři to řídí, čtyři zpracovávají metodiku a pět statistiku.

Re: Zbavme se neproduktivní zátěže:
Autor: F. Vejr Datum: 14.8.2017 19:28

Zubařina je produktivní práce, ne úředničina. Jistě je to nadsázka, ale takto silný stát není možné dlouhidobě ufinancovat, jen na úkor nízké ceny práce a tím potažmo nízké produktivity práce. Úředníci poslední 3 roky rostou. Nečas to stahoval, ale také nic moc, chce ti radikální řez. Máme 16 ministerstev a přitom plníme většinu věcí co je určeno EU.

Česká konkurenceschopnost přes Úřady práce?:
Autor: M. Pivoda Datum: 14.8.2017 12:19

To asi fungovat nebude.

Zajímavé je, že iniciátoři velkých změn jsou dnes „jednotlivci-supermani“. Proč supermani? Protože sami dokáží zmobilizovat a posílit mnoho ostatních lidí, aby tak zrealizovali svou původní myšlenku masivního transformačního účelu. Elon Musk tak činí v rámci klasických byznys organizací (Tesla Motors, ...), zatímco Peter Diamandis a Andrew Ng mobilizují svět pomocí vzdělávání a koučování.

Peter Diamandis mobilizuje milion podnikatelů, kteří změní svět pomocí exponenciálních technologií. Andrew Ng nespoléhá při školení na poměrně pomalý a konzervativní univerzitní svět, ale na vlastní kurzpřes Coursera. Miliony nových expertů v umělé inteligenci (vyškolených od Andrew Ng) by pak měli změnit současný svět k lepšímu stavu.

Re: Česká konkurenceschopnost přes Úřady práce?:
Autor: J. Adam Datum: 14.8.2017 14:41

A to ještě autor spíše neví nebo zapomíná na skutečnost, že na úřadech práce pracují v celé ČR stovky "zaměstnanců" přes projekty a agentury , takže skutečný počet může být o 700 či více větší...Úřad si tak pomáhá a zkresluje účelově skutečný počet pracovníků. Alespoň takto to bylo donedávna. Na jednom středně velkém pracovišti může jít i o 10 "pracovníků". Nejedná se však o zaměstnace ÚP, ale peníze jdou přes projekty např.projekty ESF. Za Drábka se propouštělo z org. důvodů, když nezaměstnanost kulminovala a do toho ještě "instaloval" pan ministr slovy "úbohý" program, který se za vysoké nezaměstnansti vyráběl na koleně a úřady práce museli tyto zvrácenosti uvádět v provoz za cenu přesčasů sobot a nedělí. Pan ministr se zmohl po mém mailu,který se týkal stavu programu a na závěr jsem uvedl, že nejednáme s dobytkem , ale s lidmi na to, že se mě nadřízený zeptal, zda v tom hodlám pokračovat.......No nepokračoval jsem a posléze odešel.

Úřad práce:
Autor: A. Trick Datum: 14.8.2017 11:42

též vyplácí sociální dávky jisté skupině klientů.

A ti se množí jako breberky. Samičky prvně zabřezávají v patnácti a pak vrhají jedno a více mláďat ročně.

Mohl by autor vysvětlit tuto větu v článku?:
Autor: R. Jonák Datum: 14.8.2017 10:08

Míra nezaměstnanosti klesla na polovinu, počet zaměstnanců vzrostl o 45,5 %!

To jsme před tím měli tak vysokou nezaměstnanost?

V unoru 2013:
Autor: P. Klíma Datum: 14.8.2017 11:33

bylo v evidenci ÚP 630 tisíc nezaměstnaných, nyní cca 270 tisíc.

Jsou to známá a snadno dostupná čísla.

Parkinsonovy zákony:
Autor: K. Bečka Datum: 14.8.2017 8:49

Rád bych připomněl Parkinsonovy zákony, zejména ten o britské admiralitě, kde počet úředníků stoupal úměrně s klesajícím počtem válečných lodí, a další, že od určité velikosti si úřad vystačí s vlastní vnitřní komunikací. Určitě to není jen na úřadu práce, na ministerstvech všeho druhu to určitě není jinak.

Touto otázkou:
Autor: L. Černín Datum: 14.8.2017 8:12

narůstajícího nepoměru mezi počtem úředníků ÚP a nezaměstnaných jsem si už také lámal hlavu. Ze zpráv ČT jsem se ale včera dozvěděl jen to, že Sobotka hodlá všem úředníkům od 1. listopadu přidat 10 % k platu. O redukci počtu úředníků mluvil jen Kalousek.

Re: Touto otázkou:
Autor: V. Kain Datum: 14.8.2017 9:34

Sobotka se potápí (konečně) a toto má být záchranné kolo.

Na úřadu práce:
Autor: J. Pavlík Datum: 14.8.2017 7:18

se především nejdříve dozvíte, že vám žádnou práci neseženou. Úřad kontroluje aktivity uchazeče ale sám nic nečiní. V květnu 2012 zavedl ÚP pro své zaměstnance nový prémiový řád. V něm byly nastaveny váhy: 60% pro interní činnosti, 40% pro komunikaci s uchazeči. Jinýmy slovy, pokud má zaměstnanec ÚP dobře vedenou agendu a čistý stůl, ovlivní to jeho prémie víc, než když najde práci pro své klienty.

Re: Na úřadu práce:
Autor: R. Šimek Datum: 14.8.2017 8:07

Po onom v článku konstatovaném přesunu agend se na "pracák" nechodí pro práci, ale pro dávky - a ty si udržet, to je pořádná práce (pro ouřad i pro socky).

Re: Na úřadu práce:
Autor: F. Navr8til Datum: 14.8.2017 17:59

Úřad práce nikomu práci neshání, jen nabízí podle nabídky volných míst od zaměstnavatelů. Zbytek je na vás, jak se prezentujete potencionálnímu zaměstnavateli a zda pracovat chcete. Pokud by postupoval tak, jak naznačujete, pak by tu musel být zákon o pracovní povinnosti a umístěnkách. To chcete? Jinou věcí je, že tisíce lidí odmítají nastoupit do zaměstnání proto, že by přišli o pohodlné sociální dávky nebo že by jim byly z jejich mzdy sráženy exekuce. Pak je pro ně mnohem výhodnější, aby byli jen vedeni na úřadě práce, a tím měli zajištěno zdravotní pojištění a sociální dávky, a ve skutečnosti pracovali načerno. Nejlepším lékem na takovou "nezaměstnanost" by bylo zrušení určitých nepojistných sociálních dávek. Dávky státní sociální podpory a Dávky pomoci v hmotné nouzi. Kolem toho by bylo tolik řevu parazitických neziskovek a pachatelů dobra, že si to žádná vláda zatím netroufne.

úřad práce...:
Autor: V. Kříž 191 Datum: 14.8.2017 6:51

... zajišťuje práci tak akorát těm 9000 lidí, co tam pracují

Re: úřad práce...:
Autor: P. Lenc Datum: 14.8.2017 7:52

Přesné!

Re: úřad práce...:
Autor: M. Krátký Datum: 14.8.2017 9:58

pane Kříži, jste si jistý, že pracují ???

Re: úřad práce...:
Autor: J. Jurax Datum: 15.8.2017 2:30

Přesněji tedy 9000 lidí, co jsou tam ZAMĚSTNÁNI ... :-)