Středa 17. července 2024, svátek má Martina
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

EKONOMIKA: Podpora českých potravin

Po více než čtvrtstoletí došli také v naší zemi výrobci potravin společně s některými obchodníky k logickému a ze zahraničních zkušeností ve vyspělých zemích známému závěru.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
FP

19. 11. 2015 11:00
Dokud

budou politiku i obchod řídit marketingové společnosti s podporou velkých oiligarchů, kterým jde o věci jiné než kvalitu, tak se z místa nehneme. A zákazník s českou peněženkou bude dál preferovat láci, protože je k tomu systematicky veden už dlouhou dobu. Žel. Nad to důvěra ve "stát" je hodně nizká. Právě proto, že je v rukách lidí, kteří mají jiné priority než je to, čemu se eufemisticky říká "BLAHO" společnosti. Obávám se, že se v Evropě - i jinde - podařilo vybudovat konzumní model, který není prakticky reformovatelný. Případná změna bude nejspíš iniciována nějakou nemilou katastrofou.

0 0
možnosti
OZ

19. 11. 2015 14:19
Re: To jsou pěkné řeči.

Mezitím se v tichosti předávají (cui bono?) české firmy i české značky do zahraničí - viz nedávno provedená lumpárna s piškoty Opavia - v utajení předáno do Polska, jméno vyrábějící firmy zní nějak śpanělsky nebo bůhvíjak, sídlo zřejmě Bahamy, Panenské ostrovy nebo Papua... Značka Opavia nezměněna - zřejmě prodána za dobré penízky přes "zprostředkovatele", jak už to tak bývá!!  Piškoty nepoživatelné, tvrdé, stejně drahé. - V našich supermarketech med s "přesnými údaji" : vyrobeno v EU a mimo ni. Preferování "láce" není dáno "systematickým vedením" českého spotřebitele, ale jeho finančními možnostmi. Atd., atd., škoda slov. Ostatně brzy budeme mít jiné starosti než to, zda požíváme "českou kvalitu". Budeme rádi, když se celé evropské hospodářství nepos-hroutí.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz