Středa 17. července 2024, svátek má Martina
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

EKONOMIKA: Podařilo se téměř nemožné

Média v posledních dnech věnovala hodně pozornosti zastropování odměn pro manažery a investiční stratégy bank. To však bylo jen jednou částí nové přísnější bankovní regulace, která má zvýšit odolnost bank v krizových situacích.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
BR

B. Rybák

6. 3. 2013 14:28
Opět úplně mimo

Určitě se nemusíme obávat, že by EU své křiklavé tažení proti (svým) bankéřům, na rozdíl od např. akcionářů dlouhodobě neúspěšných soukromých bank, opravdu realizovala. Ona přece tato skvěle placená místa potřebuje jako korupční odměnu (kompenzaci za následky vlastizrady) pro své vysoce zasloužilé slouhy.

Jenom v naší malé zemi nalezneme dost příkladů. Bývalý neúspěšný generální guvernér ČNB pan Tošovský (spolupracovník STB) byl za své "přidušení středoevropského tygra" skvěle odměněn funkcí předsedy "Institutu pro finanční stabilitu" jež je součástí "Banky pro mezinárodní platby". Jeho dílo zkázy dovršující, žádným ekonomickým nebo bankovním umem se nikdy neprojevivší, za to velmi iniciativní "sarajevský atentátník" pan I. Pilip se za své "zásluhy" stal dokonce "viceprezidentem Evropské investiční banky". Našetřil si dokonce i na zámek Trnová a několik podniků. Je ale natolik neschopným ekonomem, že díky špatným investicím mu hrozí bankrot (zámek je v exekuci).

Statistik, pan J. Fischer byl za své nehájení našich zájmů v době svého "premiérování" (např. vůči FV byznisu) odměněn funkcičkou "viceprezident Evropské banky pro obnovu a rozvoj". "Zlatý komisárek" pro vlastizrádného pana Špidlu (např. za úmyslně prohraných 10 miliard ve sporu s CME) je jenom jiná kapitola téže špinavé "hry".

Toto všechno je jenom součást zničujícího propojení (levicových) politiků, velkých bank a dotovaného, mnoho teplých místeček proto vyvolencům nabízejícího, neokoloniální expanzí sociální a "zelený" parazitismus financujícího ("zeleného") velkobyznysu.

Právě z tohoto spojení vyjádřeného např. Clintonovým zákonem o povinnosti bank, poskytovat hypotéky bez záruk vznikla hypoteční bublina, jejíž nevyhnutelné prasknutí vyvolalo hypoteční, bankovní a ekonomickou krizi (státem znásilněné banky musí pochopitelně zachraňovat stát).

0 0
možnosti
LD

L. David

4. 3. 2013 17:05
Milý Roučku,

souhrn odměn všech bankéřů, byť jakkoliv vysokých, jsou směšnou částkou proti tomu, co hodláte promrhat "stabilizačním" fondem.

Kdy už konečně začnete zametat před prahem neschopného Brusele?

0 0
možnosti
JV

J. Vyhnalík

4. 3. 2013 14:35
Socialisté nebo bankéři

Pan Rouček zmiňuje kolaps Lehman Brothers, coby spouštěcí mechanismus současné krize. Skromně přitom zapomíná na podíl socialistického chápání řízení ekonomiky a investičních stimulů na celé současné krizi. Nejde pouze o růst státních dluhů, ale i konkrétní kroky, které ke krizi vedly a stále ji prohlubují. Hypotéční krize v USA byla přímým důsledkem socialistického opatření Clintonovy vlády, které zpřístupnilo hypotéky i lidem s pochybnou kreditní historií. Jedním z hlavních proponentů tohoto socialistického nesmyslu byl i současný americký president ještě za jeho působení v Illinois. To, že se k hypotékám dostali i lidé, kteří by na ně dříve nedosáhli, sice roztočilo ekonomický růst, ale přineslo následné problémy, když banky postihla horší platební disciplína problémových klientů.

Současná krize je ovšem mnohem hlubší. Jedním ze zdrojů je nesrovnatelná úroveň ekonomik eurozóny, kdy slabší země zvyklé na výraznou inflaci nejsou schopny své zadlužení splácet v prostředí s pevnou měnou. Jejich daňové výběry totiž nerostou tak rychle, jak byly zvyklé z dob, kdy měly vlastní měny. Nemalý podíl na krizi má i celkové snižování ekonomické efektivity a stálé zdražování hnané nesmyslnými a fakticky zločinnými zákony typu garantované podpory OZE, greeningu atd.

Omezení platů pro bankovní manažery je v tomto srovnání čistým populismem určeným voličům a z tohoto pohledu jde opravdu o typicky socialistické opatření. Zajímavější by ovšem bylo, kdyby nám pan Rouček napsal něco o tom, jak to poslanci europarlamentu dělají, že jejich příjmy (včetně různých náhrad) převyšují plat německé kancléřky Angely Merkel!

0 0
možnosti
IS

I. Schlägel

5. 3. 2013 12:02
Re: Socialisté nebo bankéři

Obávám se, že píšete jazykem, kterému pan Rouček NECHCE rozumět.

0 0
možnosti

D. Švik

4. 3. 2013 11:52
Více Roučků, více hňupů,

co víc k parlamentu EU říct? Když už zachraňujeme německé a francouzské banky, za naše peníze(a říkáme tomu podpora řecké ekonomiky), proč těm samým debilním bankéřům nediktovat odměny, že? OK, přestaňme však tomu konečně už říkat kapitalismus a nazývejme to pravým jménem- korporativní socialismus. Na blba Roučka a jemu podobné eurovyžírky platí jediná meducína- malý dvorek, velký bič a práce. Konečně už nějaká pořádná práce v soukromém sektoru, bez dotací. Myslím, že by do týdne pochcípali všichni hlady.

0 0
možnosti
PL

P. Lenc

4. 3. 2013 14:03
Re: Více Roučků, více hňupů,

Přesné, také to tak vidím.

0 0
možnosti
OU

4. 3. 2013 9:38
Uživatel požádal o vymazání
0 0
možnosti
JH

J. Hejna

4. 3. 2013 8:39
Rouček je Rouček

Ještě že neschválil, že musíme bankám důvěřovat.

0 0
možnosti
BV

B. Volarik

4. 3. 2013 6:35
Soudruhu Roučku

a slovo KAPITALISMUS jste už někdy slyšel, marxisto?

0 0
možnosti
JM

J. Mrázek

4. 3. 2013 6:11
Omezte platy Roučkům !

Na maximálně dvojnásobek průměrného platu země, odkud pochází. Vždyť o to sám žádá !!!!!

0 0
možnosti
OU

4. 3. 2013 9:40
Uživatel požádal o vymazání
0 0
možnosti
KP

K. Pavlik

4. 3. 2013 1:58
Toto nic neresi

Problem je uplne nekde jinde - stat ruci za vklady v bankach

a tedy je nemuze nechat zkrachovat. Pokud se toto nezmeni tak vse je jen

chozeni kolem horke kase.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz