21.1.2021 | Svátek má Běla


Diskuse k článku

EKONOMIKA: Pod bodem mrazu

Vypadá to takřka jako konec světa zachycený v jednoduché křivce někde na tabuli. Zdejší ekonomika prožívala od roku 2014 něco jako zlaté období, zvláště díky tomu, že našla nový zdroj prosperity.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Milan 31.10.2020 8:29

A pravidelně, Holub patří mezi jejich "respektované" komentátory. Zřejmě to znamená, že by všichni mohli být redaktory zeleně EUnijního Respektu.

P. Hatina 31.10.2020 1:53

Pravda. on Kryl kdysi zpíval "..a znovu ptáci vzlétnou, výš k slunci, poslepu...

Akurát že to trvalo celou generaci, plných 20 let, Tak mušíme doufat že v případě koro to bude kratší...Ona třeba vyhlídka na to, že jsme v kulminaci druhé vlny, a až dopadne, přjde třetí,,už nikomu optimismu nepřidá, a spousta podnikatelů už své podniky na těch pár týdnů otvírat nebude.. A co si tak vzpomínám tak volby, aby šlo vyměnit tuhle zmatkářskou vládu za lepší budou taky až skoro za rok

F. Kusák 31.10.2020 9:03

Zmatkářskou vládu vyměnit za lepší. No budiž, také bych si to přál. Jenže se nechci chovat jako naivní trouba, který si myslí, že jen pofidérní změnou, dojde k nějaké kvalitativní změně, zejména, máme-li pochybnosti empirické i praktické. A tak bych se skromně jen zeptal, jaké důkazy vás vedou k takovému tvrzení. Nebo že by to byla víra. To by bylo výhodnější, protože, jak známo, víra se nedokazuje.

P. Hatina 31.10.2020 9:34

Aha, měl jsem na mysli pouze tu vládní agendu spojenou s koronavirem. Tam tedy můžeme předpokládat, že tak hrozný výkon jako ted má Babiš už další vláda nezopakuje, i třeba proto že za sebou bude mít tu otřesnou zkušenost.

A jak píšete, s nějakou širší, změnou v dalších oblastech zase očekávat nemůžeme. Tedy, ono těch změn bude jistě dost,. ale i to se může propadnout do chaosu.

F. Kusák 31.10.2020 12:44

Víte, dost často pročítám tisk z mnoha zemí a kritiku vlády nacházíme všude, a docela tvrdou. V tom není Babišova vláda výjimkou. Na Babišovi mně vadí celkem dost věcí, ale vidím-li, jak vládne podivná koalice v Praze, pak mě jímá hrůza, kdyby někdo z Pirátu byl premiérem a s ním koalice Starostů, i když musím uznat, že jsou mně z opozice asi nejsympatičtější. Asi proto, že i já jsem nějakou dobu byl v naší vesnici zastupitelem a vím, jaká je to práce a s vděkem nelze počítat. Babiš je starý člověk, myslím, že ztrácí drive a raději by se už odporoučel. Uvidíme.