24.10.2020 | Svátek má Nina


Diskuse k článku

EKONOMIKA: Petr Pithart ležící, spící, nekonkurující

Když Petr Pithart před měsícem publikoval svůj text Cena za konkurenceschopnost (výstižnější titulek by byl Nechtěl bych konkurovat Číně), několik dnů na něj nikdo nereagoval. Přičítal jsem to dobrému vychování: evidentní nonsensy se v lepší společnosti přehlížejí a jejich autorům se v nich nemáchá čumáček.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Z. Halousek 12.6.2012 13:22

Západní civilizace

Dobrý den,

připouštím, že se zmínka o západní civilizaci objevuje na konci textu z ničeho nic. Chtělo to trochu vysvětlit, asi už mne nebavilo dál psát.

Pokud jde o obsah pojmu západní civilizace, odkazuji Vás na wikipedii a spousty dalších zdrojů na netu. Je to zavedený termín, nehodlám ho vysvětlovat. Překvapuje mne, že se nad ním někdo (Vy) pozastavuje.

Západní civilizaci jsou dnes (bohužel) vlastní pithartovské přístupy, shrnu je do jednoho výrazu "nepřipravenost na to, že bude hůře". Příklad? Všechny ty protesty v Evropě proti úsporným opatřením, dále, volby těch, co slibují modré z nebe a blahobyt bez tvrdé práce, a podobně. Pithartova protekcionistická idea k tomuto neblahému a neperspektivnímu proudu jednoznačně patří.

S pozdravem, Halousek