Čtvrtek 18. července 2024, svátek má Drahomíra
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
JK

J. Kanioková

8. 12. 2010 20:44
To je hloupý článek a ještě hloupější argumenty

0 0
možnosti
RL

R. Langer

8. 12. 2010 12:47
Pane,

to myslíte vážně, nebo si jenom tak děláte srandu? 8-O

0 0
možnosti
PJ

P. Joch

8. 12. 2010 11:46
krize z nadvýroby?

Doporučil bych autorovi pustit se do hlubšího studia ekonomie.

To, že krize způsobuje nadvýroba je teorie pana Marxe. Zkusil jste se někdy zamyslet, co to je a co způsobilo onu nadvýrobu? A je jedno jestli "nadvyrobíte" víc obilí, aut, nebo domů, které nemá kdo koupit.

>Dnešní krize mimo jiné vznikla z vysoké produktivity, z „nadvýroby nadhodnoty“, tedy kapitálu.< tak tenhle myšlenkový unikát jsem ještě neviděl, z vysoké produktivity žádná krize nevzniká. To by znamenalo, že čím nižší produktivita, tím stabilnější hospodářství. A naopak, pokud budu mooooc pracovat a vytvořím příliš bohatství, tak zákonitě upadnu do dluhů?

To myslíte vážně? kapitál, jako "nadvýroba nadhodnoty"? Takhle to přece nefunguje, kapitál, který rozhoupává ekonomiku do cyklů, se vyrábí uměle rozhodnutím centrálních bank, to nemá s vysokou produktivitou co dělat.  

0 0
možnosti
JS

J. Schwarz

8. 12. 2010 9:13
Opravdu si

to nedovedete představit? No tak si představte strýce, kterého jste sice nikdy neviděl něco dělat ani od něho nic nepotřeboval, kterému ale vaše manželka "půjčila" 20% rodinných úspor aby si mohl zajet do Karibiku na dovolenou. A hodlá totéž učinit i v případě sestřenice, která si koupila zahrádku za 6000 /m2 a teď nemá na splátky. Ale prej to bylo strašně výhodný...

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz