6.6.2020 | Svátek má Norbert


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Fleishman 8.4.2020 14:39

Kdo a proč financuje IVK ?

P. Rychetsky 8.4.2020 15:33

Hlavne Kellner.

https://hlidacipes.org/milion-rocne-vaclava-klause-byvaleho-prezidenta-sponzoruje-muz-ktery-od-nej-dostal-milost/

Proc, to nevim. Klaus byl vzdy sikovny. Prestoze byl predseda strany, a to ekonom a pedant s genialni pameti, tak udajne vubec nic nevedel a netusil o cernem financovani strany, a celkem mu to proslo. Privatizovaly se dobre penize, bez politiku to casto neslo a tak ruzni Kellneri vyplavali nahoru. Tak byl treba proste Klausovi vdecny. Zadruhe, Klaus byl dulezity pro rozvoj kapitalismu i tradicnich stran po skonceni bolsevika, stejne jako elegantniho rozdeleni Ceskoslovenska. Treba mu Kellneri, kteri na to maji, timto za to proste chteli podekovat. Zatreti, Klaus a jeho IVK pise brutalne prorusky a ted nove i procinsky. Neni to vychvalovaci propaganda, ale spis takova defenzivni - zlobme se na EU a ne na Rusko"; rusaci jsou sice zvlastni a svoji ale delaji to dobre a jsou prakticti a rozumni, atd. Takze treba se to Kellnerovi, ktery ma byznys v Cine a Rusku, hodi jako marketingova propaganda. Tato propaganda se stoprocentne prekryva s propagacnimi zajmy Ruska - ropactvi, anti-EU, dulezitost autonomie - tedy nehrabat se do krivaren suverennich zemi ve kterych si vladnou polodiktatori, anexe Krymu je spravna reakce na ukrajinske fasisty, kteri si to zpusobili sami, atd. Vse v celkem jemne forme, ale jasne proruske. Kellnerum se dari a darilo by se jim i v regularnim kapitalismu, protoze jsou (vseho)schopni, s jasnym cilem a pracoviti. Klaus to samy - schopny a strasne pracovity; treba kdyz jako politik objizdel kraje v predvolebni kampani - strasne mnozstvi prace, strasne dobre odvedene. Skoda a velice smutne, ze tyto uzasne schopnosti nyni slouzi takove upocenosti a nebezpecne zalezitosti, jako je ruska propaganda.

P. Grigar 8.4.2020 18:55

Institut Václava Klause, o.p.s. je, jak je patrno z názvu, obecně prospěšnou společností. Obecně prospěšná společnost je povinna Výroční zprávu o své činnosti založit do sbírky listin příslušného Rejstříkového soudu nejpozději 6 měsíců po skončení účetního období.

Z ní můžete získat odpověd na první část své otázky "kdo financuje". O druhé části "proč financuje" můžete spekulovat do alelujá.

Užijte si to..

P. Rychetsky 8.4.2020 19:51

Ano, opet Kellnerovo PPF, tedy tady, za r. 2018:

https://or.justice.cz/ias/content/download?id=d92fc7a5b9f74b01a50026e5f7e0edf9

Vesele je, ze se tam lze i docist, jak Klaus vecne cestuje. Budiz mu to prano. Pak se ale v Echu tvari jako skromny pracovnik, ktery touze po cestovani a hezkych dovolenych nejak nerozumi.

"To není normální svět. Já nepotřebuji být dvacetkrát za rok v cizině..."

https://echoprime.cz/a/Srst9/ceka-nas-hospodarsky-pokles-o-10-az-15-procent?_ga=2.10805876.158471552.1584796337-1743358446.1583076967

V. Kain 8.4.2020 19:58

Fleishmane vám zřejmě nedojde jak jste hloupý.On je snad IVK finacován ze státního rozpočtu jako ty pijavice o kterých se autor článku zmínil?Tak si říkám,že takoví mongolové jako jste vy a vám podobní rozhodně dnešním mladým připravují těžký život.

D. Polanský 8.4.2020 9:00

Pravda ale je, do škrtů se nikomu nechce, kupříkladu, i ti státní zaměstnanci, co sedí doma, berou 100 %. Vláda, která chce vládnout za každou cenu i v dalším období, není dobrá vláda. Pak nemá odvahu ke škrtům. Bohužel jsme svědky ekonomického šílenství, opozice chce rozdávat ještě více než vláda. To dobře neskončí.

V. Kain 8.4.2020 20:04

Pane Polanský souhlas až na to,že více pomoci by se mělo těm kteří drží tento stát nad vodou a to rozhodně nejsou ti o kterých se zmínil autor.Pomoci firmám a sokromníkům tam by měla směřovat pomoc.To blafání Schillerové o pomoci je jedna velká lež.Nakonec které firmy z toho vyjdou nepoškozeny,ale naopak ještě vydělají budou firmy Babišovi.

D. Stirsky 8.4.2020 8:37

Ano, souhlas. Pak se ovšem musí IVK spojit s Milionem chvilek po heslem tvůj nepřítel je i mým nepřítele. Babiš a škrty, k tomu Zeman v pozadí, to už by mladý Klaus mohl předsedat správní radě Člověka v tísni.

I. Pávek 8.4.2020 8:06

Nenechme si rozvracet ty žalostné trosky které zbyly po jeho hospodářských experimentech po kterých nám zbyly prázdné ruce, prázdné haly továren, zastavěná a vyasfaltovaná orná půda a národ uvržený do nicoty. Nenechme se balamutit jeho řečmi neřečmi. Jeho doba minula, a to co s republikou jeho bezbřehá nadutost napáchala nechť už soudí dějiny. A v těch bude upomínán jako český kouzelník s protokolárním perem.

P. Manda 8.4.2020 8:43

Kdo vy, chovanci ?

P. Victorin 8.4.2020 9:23

Pane Mando, autor, kterého nedůvodně usilujete dehonestovat, ve svém diskuzním příspěvku nemíní vás a jedince vám podobné, nýbrž své slušné a inteligentní spoluobčany.

A. Nový 8.4.2020 10:18

Blbeček komoušek Victorin & spol, slušní a inteligentní občané? :-))

P. Staronový 8.4.2020 12:05

Autor se dehonestuje sám.

P. Manda 8.4.2020 14:26

Ano, pane šéf chovanče. Jste zapšklý a ublížený chudinka. Neumíte zřejmě nic než sem stále pastovat lži. tedy snad kromě bývalého vedení družstva LM.

M. Fleishman 8.4.2020 14:43

Na co si to hrajou Pružinskij?

P. Victorin 8.4.2020 9:19

Realita ohledně osobnosti nejvyššího představitele IVK, vyjádřená s mimořádným citem pro zvukomalebnost naší mateřštiny. Děkuji... :-)

S. Donát 8.4.2020 10:17

Copak vám ten ošklivý Klaus ukradl? Máte snad hluboko do žlabu, že tady brečíte?

P. Staronový 8.4.2020 12:04

Máte-li prázdně ruce, hledejte problém v nich, případně ve vaší prázdné hlavě.

Za to Klaus nemůže.

V. Kain 8.4.2020 20:07

Pávku připravte si schovaný milicionářský mundůr.Možná že ho budete s Babišem potřebovat.

P. Victorin 8.4.2020 7:43

Nejvyšší představitel Institutu Velebitele Koženého /IVK/, Prof. Ing. Václav Klaus, CSc., dr. h. c. mult., mnohokrát nechtěně prokázal charakteristickou osobnostní vlastnost, kterou je trestuhodně chabý úsudek.

Jako ministr financí "hodil vidle" do možnosti poctivě privatizovat majetek zaniklé ČSSR, když tehdy v USA trestně stíhaného Viktora Koženého pro finanční podvody, spoluobčanům vnucoval jako "motor privatizace" a dále v médiích vytruboval, že "pro úspěch ekonomické transformace potřebujeme více Kožených". Rovněž, když při odcizování zlatého protokolárního plnicího pera prokládaného brilianty na presidentském mítinku v Chile v roce 2011, když "přehlédl" svítící červená světélka TV kamer světových zpravodajů, signalizující jejich zapnutý stav, a proto jeho domněle "šikovně provedený zlodějský kousek", ke globální ostudě jeho vlastní ale i celého národa, který jako president representoval, byl zaznamenán a celosvětově šířen.

Zmíněný, charakteristický, objektivně žalostně chabý úsudek, jmenovaný dále nechtěně demonstroval při mnoha dalších příležitostech, jako např. udělením závěrečné presidentské amnestie trestně stíhaným a v mnoha případech dokonce již souzeným usvědčeným darebákům, čím opět s bezpříkladnou amorálností finančně poškodil deseti až sta tisíce poctivých spoluobčanů, nebo nejapným naparováním se jako "největší světový odborník v problematice globálního oteplování", atd...

V rámci občanské uvědomělosti je na místě si racionálně a relevantně uvědomit, že jmenovaný, svou charakteristickou osobnostní vlastnost - chabý úsudek, projevuje právě i nyní a zde opakovaně vnucovaným, intelektuálně nepřínosným exhibováním na téma "koronavirová pandemie"...

P. Staronový 8.4.2020 12:08

Opakováním se z té 3,14čoviny moudro nestane.

P. Brich 8.4.2020 16:55

Nic víc vypotit nesvede.

V. Kain 8.4.2020 20:17

Victorine prásknul jste do vlástní hnáty.Kdo že se to napakoval při privatizaci?Co třeba náš současný premiér? Nevíte o tom nic?Ti usvědčení zločinci mohli být za katrem kdyby soudy pracovali tak jak by měli pracovat a ne,že se kauzy potáhnou desítky let.Mimo to mezi těmi zločinci jak vy říkáte bylo dost těch kteří byli dobře zapsáni u tehdejší vládnoucí elity a taky tam bylo dost těch,kteří spolupracovali s STB.

M. Moravcová 8.4.2020 7:42

Vynikající článek, díky. Naše pozice i opozice jen rozdávají. Mozky mají zalité "nenažraným tukem", tak velké opasky na utahovaní vypasených "pupků" si nedokážou představit.

I. Pávek 8.4.2020 8:50

Obdivuji Vaši odvahu a chrabrost kterou jste tady veřejně dala na obdiv přečtením ,,Pandemie v širším kontextu 1-6." Usuzuji tak z Vaší přípisky která začíná výkřikem ,,Vynikající článek, díky", který Vás staví na přední místo mezi ..... Jsem přesvědčen, že výblitky IVK ve Vás vzbudily ty nejšlechetnější myšlenky, hrdosti a oddanosti největšímu synu českého národa Václava Klauze a přimějí Vás k ukrojení nemalého kusu svých statků na fond IVK.

M. Moravcová 8.4.2020 9:19

A jak budete ekonomiku zachraňovat vy? Pokud jsem si stačila všimnout, tak v hlavě nic, než nenávist ke Klausovi, nemáte. I ten poštovní holub je inteligentnější než vy a zná směr

I. Pávek 8.4.2020 12:54

Já už milostivá paní nic zachraňovat nebudu. I když jsem už dlouho v důchodu a ve vysokém věku, stále mám pracovní smlouvu a jedině ten virus mě zachránil od další práce. Je příjemné a hezké si přilepšit 35- 40 kily ale co se dá dělat má ošetřující lékařka mi teď pro nepřijatelné riziko nákazy nedoporučila tu zhroucenou republiku podpírat. Mrzí mě to zaměstnavatel stále volá mladí se do fachy nehrnou, chlastají, fetují, mrdají mají obě ruce levé, samé áčka ale co já s tím. Je to přece 30letý výsledek budování kapitalizmu a tak se mi nedivte, že jsem jízlivý. Mám ze strojírenství jeden patent a nějaká autorská osvědčení ještě ze zlaté doby socializmu, taky jsem si zahospodařil nu a teď protože ,,tluču špačky" zabrousil jsem na Psa. Někdy se zasměji, někdy rozzuřím, někdy souhlasím, něco napíšu - co by jste řekla na to, kdybych Vás pozval na večeři do dobrého podniku, mohli by jsme to protáhnout až k malé snídani nu a mezi tím bychom pěkně do hloubky probrali naše rozdílné názory na VK ? No řekněte jestli by to nebylo hezké se takhle obrousit ve svých postojích.

M. Moravcová 8.4.2020 13:40

Vaše pozvání bych odmítla. Bez díků. Já nemám žádný důvod na vás vůbec reagovat a obrušovat neexistující hrany. To zkoušejte na báby v parku.

I. Pávek 8.4.2020 15:26

Checheche v ,,Afrodité" nic zkoušet nemusím, jen si vyberu.

A. Nový 8.4.2020 10:21

Komouš Pávek, hrdost a šlechetnost sama! :-))