Čtvrtek 18. července 2024, svátek má Drahomíra
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
BH

B. Hudzieczek

27. 8. 2010 10:10
Nejde o ochranu přírody

Autor se tváří nechápavě, přitom velice dobře ví, že v tažení proti nově nastaveným tendrům se účelově spojily  malé a střední lesnické firmy s hnutím DUHA. Každý sleduje svůj vlastní cíl; lesnické firmy příznivější nastavení tendrů, hnutí DUHA jako vždy svoje zvididtelnění. Pokud by menší lesnické firmy dosáhly pro ně příznivějšího nastavení tendrů, cesty těchto dvou spojenců se pravděpodobně rozejdou.

Co se prodejní infrastruktury týče, není to jenom 50% podíl v Dejnožkově HLDS, některé lesní správy prodávají dřevo i na odvozním místě, takže skutečně mají svoje obchodní oddělení. Autorovi článku připomínám, že LČR mají i svého obchodního ředitele (Ing. Zdeněk Sýkora) Pokud skutečně dojde k obchodování  veškerého dřeva na pařezu, bude hospodářský výsledek LČR nesmírně ochuzen, protože největší zisk vzniká vždy v obchodování s komoditou. To už věděl prvorepublikový generální ředitel státních lesů a statků pan  Josef Opletal, který bojoval proto takovému způsobu prodeje: http://cs.wikipedia.org/wiki/Josef_Opletal" target="_blank" rel="nofollow">http://cs.wikipedia.org/wiki/Josef_Opletal

Při současně obhospodařované výměře a současných modelech hospodaření je podnik LČR schopen dosahovat dlouhodobého hospodářského výsledku ze základního předmětu činnosti - tj. pěstování a prodeje dříví - v průměru cca 1,5 - 2,0 mld. Kč ročně. Dalšími příjmy mohou být např. nájemné z honiteb, finančních operací s rezervou ve výši cca 5 mld. Kč a několik let ještě z prodeje nepotřebných nemovitostí. Protože výměra obhospodařovaných lesů se asi v dohledné době nezvětší, jedinou rezervu lze spatřovat ve změně modelů hospodaření, zejména ve zkrácení obmýtí.  

V tomto světle se také lze domnívat, že vedení hnutí DUHA očekává po případné změně hospodářské politiky LČR větší finanční přízeň ze strany státního podniku, např. při zajišťování mimoprodukčních funkcí lesa.  

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz