20.1.2021 | Svátek má Ilona


Diskuse k článku

EKONOMIKA: Obavy z rozpočtu se naplnily

Vypadá to hrozně, anebo je to ještě snesitelné? Tak zní kontrolní otázka, kterou si položí každý, kdo si prohlédne údaje o státním rozpočtu za duben 2020. Bohužel, těžko dojít k jinému závěru, než k tomu, že bude hůř...

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Petr 7.5.2020 16:29

Jedna nehoráznost. Od 11.5. se otevírají školy a rodiče tam mohou poslat své děti. Pokud je ale do škol nepošlou, budou moci pobírat ošetřovné...

Ještě by mě zajímalo, zda podporu dostanou také "živnostníci," kteří museli zavřít HERNY.

V. Petr 7.5.2020 16:25

Existuje jednoduchý recept, pověsit zelené na větrníky, skoncovat s podporou OZE i povolenkami na CO2, znemožnit blokaci výstavby dálnic a stavět 100-200 km ročně, proč ne, když Hitler dokázal skoro 1000 km ročně a to bez mechanizace. Rozjet masivní výstavbu bytů, kterou brzdí zase hlavně zelení a pak ještě piráti a část úředníků.

A dokončit 3 a 4 blok Temelína podle více méně původních projektů a to okamžitě. A na Dukovany a Temelín napojit vytápění měst.

A práce bude dost, bude levná energie, lepší doprava i dostatek bytů!!!

J. Černý 7.5.2020 15:01

Ve stejně velké Belgii je 8 800 mrtvých a u nás zatím zemřelo 265 lidí.

Belgie zřejmě upřednostnila ekonomiku a naše vláda zdraví lidí. Chyba, lidí je jako sra..k, ale peněz mají bohatci stále malo.

Ale ekonomika se nakonec všude zastavila a to vlivem zahraničí.

Zajímavé je, že voláme úpěnlivě po válce s Ruskem a rozhodí nás 2 měsíce chřipky.:-D:-D

R. Meišner 7.5.2020 10:20

milý pane Holube,, a není to náhodou naše *pravicová* opozice v čele se Senátem, která neustále řve: vládo plať, platíš málo, přidej víc tu i onde, všechny škody musí zaplatit stát etc... zajímavé. to by teprve byl schodek, panečku.

V. Kain 7.5.2020 11:52

Ano Meišnere.Přidávat tam kde je to potřeba a nepřidávat tam kde je to nejen bez užitku,ale navíc škodlivé.Jinak tato vláda si v době ekonomického růstu a slušného HDP nevytvořila ani korunu rezerv,ale naopak hospodaří se schodkem a projídá rezervy které nevytvořila.Rozprodává kde co.I ty rezervní zásoby kovů.Lidé kteří této vládě zatím fandí budou zklamaní.Havlíček se dokonce vyjádřil,že náprava může trvat celou generaci.Pokud se budeme chtít mít alespoň tak jak jsme se měli,tak tato vláda musí zmizet.O nastartování ekonomiky se postarají lidé práce na všech úrovních a nikdy ne státní byrokrat.Tato vláda díky Babišovi a Schillerové úspěšně likviduje soukromý sektor,tedy ty kteří drží tento stát nad vodou.Počítám,že se blíží doba kdy se opět budeme zabývat Babišem a jeho šméček jako před koronavirem.

J. Černý 7.5.2020 15:05

A v době slušného hospodářského růstu si podnikatelé a živnostníci nevytvořili vůbec žádné rezervy.

Všechno prohýřili se ženskýma.

P.S.S těmi zásobámi kovů

jste pobavil. Jakou měli cenu ?

V. Petr 7.5.2020 16:31

Ano stát drží nad vodou kadeřnictví, luxusní restaurace, butiky, golfové kluby, herny a vrchový sport...

V. Petr 7.5.2020 16:32

Jinak, která vláda od roku 1990 vytvořila nějaké rezervy???

P. Victorin 7.5.2020 7:15

Pokud autor, jako publikující odborník v ekonomice, produkuje "objevy" že v důsledku koronavirové pandemie ekonomika ani v ČR nevzroste, určitě by mohl být pro své spoluobčany užitečnější při výkonu jiné profese...

V. Vérosta 7.5.2020 6:48

zase jeden co straší lidi a vyvolává paniku!  pár týdnů trochu omezeného provozu přece nemůže rozvrátit ekonomiku. ekonomové jsou větší panikáři než epidemiologové. 

P. Staronový 7.5.2020 8:30

Holub je "všeználek", ekonom asi jako Pivoda.

L. Severa 7.5.2020 13:31

Pár týdnů a trochu?

V. Vérosta 7.5.2020 16:06

Ano, všechno funguje, dodávky elektřiny, vody, doprava, dálnice, města nejsou rozbombardovaná, éšopy šílí konjunkturou objednávek, akorát se spotřebovalo víc látky a gumiček na roušky! :-) A stamiliony eur, které by lidi utratili za dovolenou v zahraničí dostanou domácí obchodníci.

L. Písařík 7.5.2020 6:03

V době viru si lidé zvykli rozdělit své výdaje na nezbytné i zbytné a taky zjistili, že se dá žít úsporně bez kupování "straky na vrbě". Obávám se, že nastartování ekonomiky zvýšenou spotřebou domácností bude velmi obtížné, ne-li nemožné. A zvýšenou výrobou taky ne, když nebude někdo, kdo by výrobky zvýšenou měrou nakupoval.