Diskuse
EKONOMIKA: Nebezpečný socialistický experiment
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Pravda je taková, že s největší pravděpodobností vskutku
bude pětidenní pracovní týdan nadbytečný.
Ale je nutno mít stále napaměti, že existují dva druhy lidí na trhu. Ti, kteří svoji práci prodávají a ti, kteří ji nakupují. Nejsou žádní vykořisťovatelé a jakési vykořisťované stádo. Jsou jen více úspěšní, kteří za práci platí, jako za rohlíky, a úspěšní méně, kteří obchodují se svojí prací, aby se prostě uživili.
Nic jiného pod nánosem odborářských a levičáckých koncepcí jakéhosi třídního třídění neexistuje. A tomu by měl odpovídat i obchodní zákoník a Zákoník práce by měl být zrušen.
Taková, kterou jsem podpal, je totiž skutečnost... Dzp.
Re: Pravda je taková, že s největší pravděpodobností vskutku
jakou jste podal (je skutečnost) - a já s Vámi souhlasím.
V. Student
No moment,
nepodmíněný příjem zkoušeli myslím ve Finsku, a zase to rychle ruší. Metoda "pokus - chyba" opět slavila úspěch.
Nevím, jak by volný pátek mohl ovlivnit produktivitu práce v chemickém a ještě k tomu nepřetržitém provozu, ve kterém pracuji. Objem práce zůstane stejný, dodávka produktu jinému subjektu se snížit nemůže. Ve dvanácti hodinách, které odpracuji, musím vždy provést stejné množství operací... Ta paní asi nikdy rukama nepracovala... V tomto případě bude muset asi zaměstnavatel přijmout nějakou tu pracovní sílu navíc, aby se kompenzovaly ty volné dny navíc. S leností, či produktivitou práce to nemá co do činění, vy teoretičko ( v tomto konkrétním případě ).
J. Pražák
Dobrý nápad, jen do toho!
Ekonomické ovládnutí EUrosocialistické Evropy Čínou by bez násilí zlikvidovalo šílený berlínsko-bruselský experiment, vč. celoživotní péče o miliony pologramotných novo i staro-evropských nemakačenků. Systém založený na výkonu jednotlivce a principech "moudrého vládce", jak si to představoval Konfucius, a jak je uplatňován v Číně, je možná ten nejlepší systém vlády v současném světě.
Ten systém v samotné Číně ztroskotal, protože vedl k
ekonomické izolaci a posléze i k ekonomickému zaostávání. Dalším faktorem byla ekonomická polarizace, chyběli potenciální zákazníci pro zboží, vyráběné stroji. Rolníci na ně neměli a mandaríni si mohli dovolik kvalitnější řemeslné výrobky.
Jinak ale částečný souhlas.
Produkce a produktivita
Paní Šichrařová, nechtěla jste spíše říci, že s kratší pracovní dobou poklesne produkce? Nevidím důvod, proč by měla klesat zrovna produktivita, leda že by to bylo tím následným zlenivěním lidí, které předpovídáte :-).
P. Grigar
Re: Produkce a produktivita
..u lidí ve svém okolí jsem za svůj život odpozoroval v tomto směru značný příklon k nepřímé úměrnosti...čím méně pracují, tím větší problém pro ně práce představuje. Proto s paní Šichtařovou souhlasím.
Vyhledávání
TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA
Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.
ondrejneff@gmail.comRubriku Zvířetník vede Lika.
zviretnik.lika@gmail.comHYENA
Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.
https://www.hyena.cz