Středa 24. července 2024, svátek má Kristýna
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

EKONOMIKA: Nebezpečný socialistický experiment

V květnu si připomínáme jeden zvláštní milník: uplynulo už padesát let od okamžiku, kdy byl zavedený pětidenní pracovní týden. Do té doby se pracovalo i v sobotu.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
KJ

21. 5. 2018 9:04
Pravda je taková, že s největší pravděpodobností vskutku

bude pětidenní pracovní týdan nadbytečný.

Ale je nutno mít stále napaměti, že existují dva druhy lidí na trhu. Ti, kteří svoji práci prodávají a ti, kteří ji nakupují. Nejsou žádní vykořisťovatelé a jakési vykořisťované stádo. Jsou jen více úspěšní, kteří za práci platí, jako za rohlíky, a úspěšní méně, kteří obchodují se svojí prací, aby se prostě uživili.

Nic jiného pod nánosem odborářských a levičáckých koncepcí jakéhosi třídního třídění neexistuje. A tomu by měl odpovídat i obchodní zákoník a Zákoník práce by měl být zrušen.

Taková, kterou jsem podpal, je totiž skutečnost... Dzp.

0 0
možnosti
RB

21. 5. 2018 10:01
Re: Pravda je taková, že s největší pravděpodobností vskutku

jakou jste podal (je skutečnost) - a já s Vámi souhlasím.

0 0
možnosti
VS

V. Student

21. 5. 2018 8:55
No moment,

nepodmíněný příjem zkoušeli myslím ve Finsku, a zase to rychle ruší. Metoda "pokus - chyba" opět slavila úspěch.

0 0
možnosti
JF

21. 5. 2018 8:36

Nevím, jak by volný pátek mohl ovlivnit produktivitu práce v chemickém a ještě k tomu nepřetržitém provozu, ve kterém pracuji. Objem práce zůstane stejný, dodávka produktu jinému subjektu se snížit nemůže. Ve dvanácti hodinách, které odpracuji, musím vždy provést stejné množství operací... Ta paní asi nikdy rukama nepracovala... V tomto případě bude muset asi zaměstnavatel přijmout nějakou tu pracovní sílu navíc, aby se kompenzovaly ty volné dny navíc. S leností, či produktivitou práce to nemá co do činění, vy teoretičko ( v tomto konkrétním případě ).

0 0
možnosti
OU

21. 5. 2018 8:51
Uživatel požádal o vymazání
0 0
možnosti
JP

J. Pražák

21. 5. 2018 8:34
Dobrý nápad, jen do toho!

Ekonomické ovládnutí EUrosocialistické Evropy Čínou by bez násilí zlikvidovalo šílený berlínsko-bruselský experiment, vč. celoživotní péče o miliony pologramotných novo i staro-evropských nemakačenků. Systém založený na výkonu jednotlivce a principech "moudrého vládce", jak si to představoval Konfucius, a jak je uplatňován v Číně, je možná ten nejlepší systém vlády v současném světě.

0 0
možnosti
PV

21. 5. 2018 12:45
Ten systém v samotné Číně ztroskotal, protože vedl k

ekonomické izolaci a posléze i k ekonomickému zaostávání. Dalším faktorem byla ekonomická polarizace, chyběli potenciální zákazníci pro zboží, vyráběné stroji. Rolníci na ně neměli a mandaríni si mohli dovolik kvalitnější řemeslné výrobky.

Jinak ale částečný souhlas.

0 0
možnosti
VB

21. 5. 2018 5:38
Produkce a produktivita

Paní Šichrařová, nechtěla jste spíše říci, že s kratší pracovní dobou poklesne produkce? Nevidím důvod, proč by měla klesat zrovna produktivita, leda že by to bylo tím následným zlenivěním lidí, které předpovídáte :-).

0 0
možnosti
PG

P. Grigar

21. 5. 2018 8:48
Re: Produkce a produktivita

..u lidí ve svém okolí jsem za svůj život odpozoroval v tomto směru značný příklon k nepřímé úměrnosti...čím méně pracují, tím větší problém pro ně práce představuje. Proto s paní Šichtařovou souhlasím.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz