Pondělí 22. července 2024, svátek má Magdaléna
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

vládík

23. 1. 2008 21:40
Ještě jednou dík.

Za krásné vysvětlení Klausovy (záporné) role. Role, kterou jako populista musel před volbami nutně mít. Při upozornění na neúměrné - nedávno ČSSD zopakované - zvýšení platů státních zaměstnanců snad autor neměl vynechat roli při zvyšování mezd v ČD (když už byl problém Luxem téměř odvrácen) a nárůst moci drážních odborů, kterým trpíme dodnes. Obdobně důvod přerušení komunikace mezi ČNB a vládou byl vysvětlen jemně, ale jasně. Pan docent (tuším, že tehdy docent) se opravdu, ale opravdu naštval, že možnost přejít ke směnitelné koruně nemohl slavnostně ohlásit on. Navíc ČNB (coby nezávislý orgán) svou prognózu brzského přechodu oznámila bez konzultací s geniálním ekonomem.

Konečně jasně bylo řečeno, že podstatnou část problémů byl problém bankovního sektoru. Přes "úžasný" a rychlý postup privatizace z ní byly banky vyjmuty. Záměrně - aby mohly poskytovat nesmyslné úvěry na tu "úchvatnou" privatizaci. Aby vláda měla páky, jak nesoukromé banky k půjčkám donutit. V té době se rodila nikoliv nepodstatná část současného státního dluhu (mj. potěmkinovsky ukrývaního v Konsolidační bance).

O krytí "vyrovnaného" rozpočtu zapojením příjmů z transformace v rozsahu větším než byly odpovídající náklady netřeba psát, stejně jako o přesouvání některých investic, původně hrazených státem do "privatizovaných" podniků (půjčka s vyšším úrokem pro ČD, za kterou se stát zaručil; rozpočet v daném roce vyrovnaný, dluh pro ČD nesplatitelný; odložení nákladů státu /dotace ČD/ do ruzpočtů příštích let). Obdoba komunistických TOZ.

Takže dík, popsal jste to dost objektivně.

PS: Abych ty, kdo po mě budou chtít plivnout ušetřil blamáže: nejsem volič žádné z levicových stran, nejsem emisarem ani Zemana, ani Paroubka. Děkuji za pochopení.

0 0
možnosti

Richard III.

22. 1. 2008 21:10
Dík

Dík za fundovaný článek. Blbcům však stejně nepomůže.

0 0
možnosti

cowley

22. 1. 2008 23:37
Re: Dík

Jak typická klausblaufóglovská reakce zařazující jinak smýšlející do kategorie blbců!

0 0
možnosti

tatina

22. 1. 2008 17:14
Co já už jsem se navysvětloval,

že profesor Klaus nemá velký podíl na propadu ekonomiky v devadesátých letech,ale že to bylo z větší části dílo ČNB.Konečně to někdo po deseti letech napsal,jak to doopravdy bylo.Díky pane Párale.

0 0
možnosti

Jiřík

22. 1. 2008 18:30
Re: Co já už jsem se navysvětloval,

Napsal to pan Páral,zřejmě nevíte jak servilní pisálek to je.Je to asi tak hodnověrné jako kdyby to řekl Pepek Vyskoč

0 0
možnosti

Štváč

22. 1. 2008 15:18
trik

Pamatujte, že Klaus není ekonom a nemá o ekonomii ani páru. Zkuste jej vyzkoušet. Je to od něj trik, kdy veškerá rozhodnutí nechává na ostatních a alibisticky se vyjádří jako ano, ne. Až po vás...

0 0
možnosti

ICO

22. 1. 2008 16:15
Re: trik

Štváči napište jaké je Vaše knižní dílo o ekonomice, abych mohl porovnat co umíte Vy, anebo Klaus. Anebo to jste jenom „prizdištváč“?.

0 0
možnosti

F.VÍZEK 88.100.57

22. 1. 2008 14:39
Páral se s tím nepárá...

Václav Klaus za 18 let své politické kariéry (ministr financí, premiér, předseda Sněmovny, prezident, předseda ODS) nenese na ničem  vinu, má leda zásluhy...  Opakuj každý stokrát a znovu a znovu, dokud neuvěříš...     

0 0
možnosti

ICO

22. 1. 2008 16:06
Re: Páral se s tím nepárá...

Pane Vízek Vás tady na internetu čtu denně a to už hodně dlouho. Mám pocit,že kromě otírání o Klause nic nevíte a to jak jsem se někde dočetl byl jste v parlamentu jako poslanecká figura... Píšete dlouhé   komentáře co dá všem kdo to čte hodně práce přečíst. Uznal jste někdy, že to co píšete je blbost. Když ne, tak si to opakujte alespoň stokrát, abyste tomu uvěřil.

0 0
možnosti

yxy

22. 1. 2008 14:01
PROFESOR VÁCLAV KLAUS A BÍDA DUCHA

Prof. Ing. Václav Klaus, CSc. Co jste možná opravdu, ale opravdu nevěděli ....http://profesor-klaus.osoba.cz" target="_blank" rel="nofollow">http://profesor-klaus.osoba.cz

0 0
možnosti

Talián

22. 1. 2008 22:49
Re: PROFESOR VÁCLAV KLAUS A BÍDA DUCHA

Když jsme utěch titulů, jistě víte že PUDr Dežo Kotlár CSc znamená Pposunovač U Dráhy Dežo Kotlár, Celkom Spokojný cigán. Podobný titul má také Kralupský Jiřýk ( Idem napred gulami ).

0 0
možnosti

janoryna

22. 1. 2008 13:19
za maléry může vždy levice !

Přes všechny  výhrady k  politice vlády ODS v letech 1992 až 1996 nelze popřít, že se jí podařilo dokončit transformaci státní plánované ekonomiky s výjimkou bank v tržní hospodářství s významným podílem soukromého sektoru. nereformovala kapitálové trhy, nechránila drobné akcionáře a pro lepší vymahatelnost práva nedělala skoro nic. a navíc s velmi malým zadlužením státu s nezapočteným dluhem státních bank.

To, že dluh České konsolidační agentury, která převzala z komerčních bank špatné úvěry a který byl započten až po roce 1998 do státního dluhu s jednorázovým nárustem  230 třiceti miliard korun, svědčí o tom, že za bankovní  krizi může levice. neměla si ho tam nechat vnutit.

0 0
možnosti

Ladislav N.

22. 1. 2008 13:40
Re: janoryna IP: 80.95.112.xxx

Nesmysl, zadlužení socialistických vlád ideově hlásal a propagoval Zeman dávno před tím, než se stal prvním socanským premiérem. Pak už plnil jenom svoje předvolební sliby voličům. ;-P

0 0
možnosti

Arnold

22. 1. 2008 13:09
Reforma - proč stále Klaus, Klaus, Klaus?

Zákony pro tuto reformu tvořil a schválil parlament. Řada poslanců (zákonodárců) je tam stále. Všem vadí jediný a to je Jičínský, který na vše upozorňoval na samém počátku. Ale u nově nastupujících nýmandů to byla stará nepružná struktura. Bohužel, i u samotného Klause. Podařilo se pouze prosadit trestnost i po dvaceti letech. To jim nějak v samotné euforii uniklo. Spočítejte si, kolik času do absolutní beztrestnosti zbývá tunelářům. Ministři a jejich náměstci se střídali jako divý. Jeden binec za druhým. Špatný dozor nad legislativou, umožnil ztráty v ekonomice přesahující 800 mld. Kč. Hovoří se až o 1 bil. Kč. To jsou peníze co zde chybí, protože ekonomika není a nebude schopna toto nahradit. Roční HDP tohoto státu je odhadem asi něco přes 1,5 bil. Kč. Ty přihlouplé reformy pouze přesunou tuto finanční díru do jiných oblastí. Na náhradu ztrát co zde způsobili disidenční ministři bez zkušeností, by musel národ pracovat rok zadarmo. Hlavně, že zde opět vládnou ti co mají plnou pusu o zastavení zadlužování tohoto státu, když jsou toho sami původci. Je občan tohoto státu opravdu blbec, za kterého ho považuje současná vládní elita? Nebo je to jenom těch 1,8 mil. voličů, co jim umožnilo zase vstup do vlády. Ale ono je to stejně na nic. Hlavně, že se mě osobně vede dobře. Těch 72%, co jsou na tom hůře mě nemusí zajímat.

0 0
možnosti

Ladislav N.

22. 1. 2008 13:22
Re: blábol

Co je zase tohle za nesmyslný blábol? Bilionový (tisíc miliard) dluh tady zůstal po 8mi letém vládnutí socanů, z toho skoro 200 mld jsou dluhy po komunistech... Rv

0 0
možnosti

Malý Aston

22. 1. 2008 12:57
Mohli za to komančové!

Běžte všichni Vážení do perdelky(doufám,že to projde).Nebýt Vítězného Února,tak jsme pokračovali v normálním životě jako rakušáci a já jako důchodce jsem mohl mít důchod v EUR a cestovat po světě.A mám co? Mám kulové a jakmile mi to přepočte Kalousek nebo Grebeníček ne EURA budu mít ještě větší.O co tady jde? Komouši všechno a všem ukradli,za naše prachy postavili památníky socialismu,které po rozpadu Sovětského svazu bylo nutné zavřít a to co funguje a z čeho žijí všichni státní zaměstnanci je již v soukromém vlastnictví. Já Vás komouši chápu,Vás to sere že to funguje.A bude lépe až se překoná to postkomunistické myšlení.Podívejte se do NDR,kolik tam nacpali zápaďáci miliard EUR a bordel jako u nás. Takže plácání že to mohlo být uděláno jinak a lépe ponechejme v klidu až třetí generaci která si to zhodnotí podle pravdy.:-D

0 0
možnosti

Chris Kelvin

22. 1. 2008 13:36
Re: Mohli za to komančové!

Jo, to máte těžký. To si takhle jednou neopatrně jdete temnou ulicí a najednou vás někdo píchne do břicha. Jen tak, nelíbíte se mu. A zmizí. A jde kolem jinej a začne vám z ruky sundávat hodinky a z kapsy tahat peněženku. Pravda, hodinky jsou už postarší, značky Prim, ale jdou - zpožďují se denně max. o dvě minuty. V peněžence toho také moc není, pár stovek Kčs a pár bonů, co jste koupil od kolegy po pěti korunách za jeden. No komu budete v tom okamžiku nadávat......? ;-);-);-)

0 0
možnosti

Ladislav N.

22. 1. 2008 12:43
Konec drobných akcionářů v Česku

http://www.sfinance.cz/zpravy/finance/51447-konec-drobnych-akcionaru-v-cesku/" target="_blank" rel="nofollow">Konec drobných akcionářů v Česku ... taky práce naší "nejpravicovatější" ODS...Rv

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz