26.9.2021 | Svátek má Andrea


Diskuse k článku

EKONOMIKA: Legislativní nesmysly směrnic EU

Prezident republiky Václav Klaus vetoval zákon o energetickém štítkování domů. Pro nesouhlas s otrockým převzetím jedné ze směrnic Evropské unie do našeho práva uvedl, že jde o jeden z příkladů, jak původně pozitivní projekt zabředá do bažiny byrokratických nesmyslů, které přinesou jen šikanu a výdaje.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
O. Havlíček 15.8.2012 10:07

Komi(ni)cká buzerace

"Kominický zákon, který mi jako maliteli domu ukládá povinnou každoroční revizi komína spočívající v nahlédnutí kominíka ( v případě že narazíte na kominíka co svou práci nešidí) a následném vypsání příjmového dokladu na 500,-Kč, je krásnou ukázkou buzerace. Mám dva dotazy. 1) Jak to ta kominická lobby v parlamentu upekla? 2) Nevíte kdo mě a za kolik zrekvalifikuje na kominíka ?

J. Jurax 14.8.2012 2:11

Re: Zákony a práce "legislativců" ve vládě a v parlamentu

Vrátím texty k přepracování a chci, aby byly srozumitelné, což si nechám ověřit na vzorku obyvatel.

Naprosto absurdní - vždyť naši volení zastupiči nevědí, o čem hlasují, a i kdyby věděli, nepochopí ...a hlavně: prioritou našich volených zastupičů lhostejnou pod jakou fanglí zvolených je blaho jejich a jejich rodných stran, jakož i těch, kdo si je zaplatili a zezadu je vodí. Na blaho státu a občanů zvysoka séřou a o zákonech hlasují, jak jim velí rodná strana. Čest výjimkám, jsou-li jaké ,,,

No a EU nám, jak vidno, byl čert dlužen. Zase jsme gubernie - zatím je to sice lepší než být gubernie moskevská, ale v bruseli pilně pracují na tom, aby to dlouho lepší nebylo ...

J. Jurax 14.8.2012 2:02

Re: Dej blbci funkci

A ještě když je to blbec zelený ...

M. Sedláček 13.8.2012 17:48

Re: Naprostý souhlas s článkem,

Já myslím, že neléčí, ale je přímo postavený na buzeraci a uplácení pomocí dotací. Prostě jeden velký socialistický hnůj.

M. Sedláček 13.8.2012 17:47

Dej blbci funkci

a vymyslí lejstro/štítek/tabulku. Pořád to platí a pořád se tomu divíme :-)))

J. Kanioková 13.8.2012 17:47

Naprostý souhlas s článkem,

z EU se vyvinul moloch na hliněných nohou, který svůj krach neustále léčí dalšími a dalšími buzeracemi.

Je to ryzí socialismus... a touha ovládat půl miliardy lidí..

Velký Bratr

J. Mrázek 13.8.2012 13:35

Jen 120 milionů denně a chcete od EU zázraky

Budete muset přitlačit....nebo břišním lisem na to celé zatlačit ...?

Š. Hašek 13.8.2012 12:03

Kdo neměří, neřídí.

Pokud se jedná v maximální míře o měření jednotlivého občana, rodiny, atd. A následující ekonomické řešení za jeho vydělané peníze, pak jest vše v cajku.

Tady se již ale jedná o něco horšího - občan si zaplatí knedle a evropská směrnice mu je zakáže, protože jsou k večeři nezdravé. Lid bude řízen moudrými štítky ve smyslu nikoliv informace, ale buzerace.

Nejedná se o kvalitní řízení, jedná se ovládnutí každého jednotlivce v jeho samostatném rozhodování a většinou ještě samostatném financování vlastních osobních  rozhodnutí. Místo toho bude stát/úřad bdít nad jeho šťastným životem. Děkuji nechci.

Komunismus oklikou.

P. Fiala 13.8.2012 9:22

Zákony a práce "legislativců" ve vládě a v parlamentu

""Za své vzaly všechny diskutované ekonomické úspory spojené se schválenými zákony podle eurosměrnic. Komplikovaná a ve své podstatě zbytečná hlášení nepřináší státu ani ochraně prostředí nic užitečného.""

Měří se úspory tepelné energie. Kdo neměří, neřídí.

Zákony "przní" zástupci občanů v zákonodárném sboru. Proč připouší, aby zákony byly "nesrozumitelné" většině občanů? Vrátím texty k přepracování a chci, aby byly srozumitelné, což si nechám ověřit na vzorku obyvatel.

A. Bocek 13.8.2012 7:34

Podstatou štítkovacího zákona,

je jen další tahání peněz z kapes majitelů domů, nájemníků, obcí, zkrátka všech . Můžete mi sdělit co přinese středoškolsky vzdělanému technikovi údaj průměrné ztráty Jouleů/m2 , která nikdy nebude korespondovat s celoroční spotřebou paliva , neb počet anomálií vyrobených zedníky a stavitely nikdy neobsáhne žádný sebepřesnější výpočet. Teké tepelné návyky a zlozvyky každé rodiny se v průběhu let progresivně mění. Je to číslo pro číslo, jehož výpočet je nepřesný, praktické využití diskutabilní a řechtá z něj úřední šiml.