24.9.2021 | Svátek má Jaromír


Diskuse k článku

EKONOMIKA: Ještě jeden pokus, jak zachránit malé podniky

Kšaft umírající matky Jednoty bratrské napsal, jak známo, Jan Amos Komenský. V tomto krátkém spisu se Komenského církev, Jednota bratrská, personifikovaná do umírající matky, loučí se svými věřícími. Na konci třicetileté války už je konec všem nadějím, církev končí, protože další léta v exilu nepřežije.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Z. Müller 28.2.2021 14:35

Pseudo-opozice, jako hejtmani před dvěma týdny, si umyla ruce. Co je na "novém" nouzovém stavu nového a ústavního? Pseudo-opozice se sama vzdala odpovědnosti k ústavě, občanským právům a obyvatelstvu.

Měla hned vyjádřit Babišově vládě nedůvěru a vyzvat prezidenta Zemana k bezodkladnému jmenování nového premiéra a nové vlády a hned podat stížnost k Ústavnímu soudu.

Pseudo-opozice už se vidí za 8 měsíců ve vládních křeslech, tak proč si pálit prsty a riskovat? Plné, jisté platy chodí na účet. Pohoda. Hamáček, Babiš, Blatný, Schillerová a spol jim dělají skvělou předvolební kampaň.

Nevím nevím. Jen aby kluci a holky ještě nebyli hodně překvapení.

Z. Müller 28.2.2021 14:33

Z pohledu občanů, zejména pracujících a podnikajících občanů, jejich ústavní práva přestala existovat a vznikl velice nebezpečný precedens, na který brzo určitě Babiš nebo někdo další s radostí naváže.

Politologové budou opět zírat, blekotat a zoufale obhajovat dogmatický kancléřský koncept koncentrace a fúze zákonodárné a výkonné všehoschopné moci do jednoho ústavního orgánu (kancléřova vláda).

L. Novák 25.2.2021 3:54

Hehehe, Čína a Rusko jsou stále ještě komunistické státy, takže odkazování na to, že "nevyprodaly", jsou směšné...

Vy račte být komunista? ;-)

V. Kuhaj 24.2.2021 15:42

No nadával bych, to je jasný. A zároveň bych věděl, že společnosti pud sebezáchovy nechybí.

V. Kuhaj 24.2.2021 15:40

V Rusku to vede kágébák, a docela to dává :-))

M. Pivoda 24.2.2021 14:22

Pro pamětníky: Jde o píseň Milana Drobného!

M. Pivoda 24.2.2021 14:14

Marně honí v potu tváře, nedohoní hodináře, kdo zmešká svůj čas.

L. Novák 24.2.2021 12:39

No jistě, ale teď je spousta lidí doma, nesmí pracovat, takže podmínky pro ty, co hledají práci, jsou krajně nepříznivé. Bez ohledu na nízkou vykazovanou nezaměstnanost. Ta je skrytá. Zaměstnaní nepracují a žijí z jakýchsi podpor státem ve velkém "natištěných" peněz.

J. Trmal 24.2.2021 12:38

Proč si to myslíte ? Je třeba odstranit oba.

L. Harvánek 24.2.2021 12:02

Jenže z práce pro nadbytečnost se vyhazovalo už dávno před kovidem. V mém případě proto, aby se snížilo obsazení jednoho pracoviště o 6 hodin a to v nepřetržitém provozu. Ty povinnosti se prostě přesunuly na toho, kdo zůstal a bylo na něm, jak se s tím vyrovná.

J. Ptáček 24.2.2021 11:39

Premiérovy pokusy zničit malé podnikatele byly úspěšnější, než diletantský boj s pandémií.

V první etapě sedláci na Znojemsku, podniky jako Kostelecké uzeniny, Vodňanské kuře a podobně. V druhé, náročnější etapě složité, ale úspěšné rozdělení Agrofertu tak, aby drobní podnikatelé nedosáhli na evropské dotace. Malé podniky šly do kopru, protože na ně dotace určené výhradně pro ně, prostě nezbyly. Přistály na jeho kontě. A proč ne? Platí naše staré přísloví: Čert s..e na tu největší hromadu.

To chce první ministr vlády zachraňovat, za peníze nás všech, malé podniky, které před tím cíleně zničil? Opravdu šlechetné. Za mého mládí se tomu říkalo Kocourkov. Teď tomu říkáme pokus, jak zachránit malé podniky.

J. Stehlik 24.2.2021 11:28

Tak čína či rusko nevyprodali. My jdeme ode zdi ke zdi. Dříve jsme byli největší komunisti, po revoluci naopak vše bez pravidel a práva rozdat. Úplný úlet je prodej vodovodů. Vrátili jsme se do feudalismu kdy konkurence se využívá naopak . Regulace , omezení, dobré úmysly vedou do pekla ( drahota) .

L. Novák 24.2.2021 10:42

Babiš od nástupu k moci dělal všechno pro to, aby živnostníky a malé podnikání zlikvidoval. Takže čekat od něj nějakou pomoc, snad kromě rozdávání inflačních peněz, je čirá naivita. Rv :-/ [>-]

L. Novák 24.2.2021 10:39

A co byste dělal, kdyby vás vyhodili kvůli covidové krizi z práce pro nadbytečnost? :-P Řada velkých nadnárodních firem omezila v důsledku poklesu hospodářské činnosti i zpracování surovin investice a tím řada i českých firem přišla o zakázky a musí propouštět...

V. Kuhaj 24.2.2021 10:33

Jedním z rysů pudu sebezáchovy je to, že člověk (společnost) v krizi dokáže odhodit to, co není k přežití nutné. Takže barmanů, majitelů fitness nebo distributorů filmů mi je sice líto, ale tenhle vývoj chápu. A souhlasím s ním.

M. Winklerová 24.2.2021 10:02

Jiný stbák se podílí na vládě. To je podle vás v pořádku, že.

M. Winklerová 24.2.2021 10:01

Větší hloupost jste už fakt vymyslet nemohl. Podnikal jste někdy a nebo podnikáte v současné době? Asi ne, jinak byste tenhle nesmysl nenapsal.

P. Milan 24.2.2021 9:56

Proč jste vyprodával?

S. Rádl 24.2.2021 9:34

Osobně si myslím, že by podnikatelé měli v rámci kompenzací dostat 200 % svých přiznaných příjmů z minulých let. Proč 200 %? Nu protože je nabíledni, že řádně platí v ČR daně jen zaměstnanci a pár hlupáků. Samozřejmě tyto spravedlivé kompenzace by ale zaplatil autor článku, ten jistě přijde na to, kde "zdroje jsou".

J. Stehlik 24.2.2021 8:53

Vcelku výstižný článek . Stát jsme vyprodali zahraničním korporacím a tak ty mají zásadní vilv na ekonomiku . Jsme montovna a na drobné podniky se nehledí .

Ty totiž točí drobné peníze v místě a točí drobné peníze. At už se jedná o zábavní prumysl nebo stavebnictví či prodej . Ale asi velké kapitálové společnosti mají větší lobing (kapitál) a tedy prumyslové podniky se nesmí zavřít i kdyby v nemocnicích vyhazovali mrtvé z oken .

P. Hatina 24.2.2021 7:23

No tak to ti drobní živnostnici můžou rovnou zavřít, a je zbytečné na něco čekat. Protože,

a) vláda jim určitě v nejbližších týdnech pracovat nedovolí

b) Ovšem i kdyby jim to za nějaký čas povolila, tak za tak tvrdých podmínek pro ně , že se jim to nevyplatí

c) Ovšem stejně tak, díky všeobecné situaci a podmínkám jim tam stejně bude chodit strašně málo klientů (Ono totiž už v roušce se špatně dýchá, ale s respirátorem už vůbec)

A ta situace se zlepší až s masovým naočkováním, čili spíše až na podzim, kdo ví jestli..

No pokud se týká kompenzací, teď se tuším píše, že Havlíček je chce stopnout a nahradit ručením státu za půjčky...Což je zlikviduje úplně..

J. Trmal 24.2.2021 6:42

Na výzvě se totiž podílí estébák Dlouhý.