28.1.2022 | Svátek má Otýlie


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Podivín 31.3.2006 15:48

Stejně neumíte počítat

Ve svých tvrzeních mne ubezpečujete, že ani Vy neumíte počítat. A pojem superhrubé mzdy mně vůbec není cizí, protože právě ten současný model je zcela zavádějící. Tento model totiž člověku s čistým příjmem 10.000Kč říká, že jeho celkový hrubý příjem je cca 13.000, přitom skutečné mzdové náklady jsou skoro 19.000 (spočtěte si to, možná ani Vy jako státní zaměstnanec to nevíte). U vyšších příjmů je rozdíl mezi čistou a superhrubou mzdou díky daním větší než 100% (beru-li za základ čistou mzdu).
Joska 28.3.2006 23:25

Vida, čtu první článek zpochybňující Tlustého "zázrak"

Abych pravdu řekl, argumentům autora nejsem ochoten se zabývat  ( stejně tomu moc nerozumím) ale dočetl jsem se , že malí podnikatelé a OSVČ opět přijdou zkrátka, takže milá ODS běž hezky a nejkratší cestou opět do pr....e!! Tam kam patříš a kde ti to tak sluší!!
jízlivec 28.3.2006 22:08

autor opravdu dělá chyby

U sociálního pojištění je to trochu jinak...
Dnešních 34 % je včetně nemocenského, jinak je to (nevím přesně) kolem 30 % ze základu 100 a to je zhruba 22 % ze základu 135, snížení by tedy bylo o 7 bodů.
Takže nemá pravdu ani autor, ani pan Tlustý - ale pan Tlustý je blíž.
Včelka 28.3.2006 22:38

Re: autor opravdu dělá chyby

15 % ze základu 135 je 20,25 ze základu 100. Dnes je to 28 ze základu 100. Tudíž se sníží o 7,75 % bodů.
Václav 28.3.2006 21:58

Mičurinům a modrým strakám zdar!

Tlustý mičurin je zemědělský inženýr a učedník účetního KLause, který již tady ekonomoval. S jakým výsledkem to si zažili na vlasní kůži všichni co neumí podvádět, krást a tunelovat. Nomenklaturní komunisti a estébáci z ODS se třesou, aby si mohli dát repete, to je celé. ODS je mnohem nebezpečnější než KSČ, JSOU TO TI SAMÍ KOMUNISTÉ JEN V MORÝCH DRESECH.
Ladislav N. :-))) 29.3.2006 1:44

Re: Mičurinům a modrým strakám zdar!

Když tohle říká komunista, určitě mluví pravdu... :-D
m&m 28.3.2006 21:43

Skvely clanek

Diky za nej.
F.Vízek 28.3.2006 20:42

ZDROJE JSOU ?

Po osmi letech hrůzné vlády ČSSD by podle dlouhodobé pravicové rétoriky mělo být v Česku jako u snědeného krámu.  Ovšem podle slibů „všeho a všem a hned“, kterými dílna ODS zaplavuje všechna média, se zdá, že ZDROJE JSOU mnohem větší, než soudil svého času Vladimír Špidla, kterému kdysi tato věta přinesla nemálo posměšků. Nejvíce se do něho strefovala právě ódéesácká elita.  
Nyní se však zdá, že po osmi letech vlády sociální demokracie je nahospodařeno tolik, že máme i na ROZHAZOVÁNÍ.  Nic jiného totiž z předvolební propagandy ODS – z jejích plakátů, hesel, tabulek, daňových koleček a výplatních pásek – nevyplývá. Ledaže by všechen ten mediální cirkus měl posloužit pouze k volebnímu vítězství stůj co stůj, aby se po něm konstatovalo, že „je to ještě horší, než jsme mysleli“, proto naše sliby „musí k ledu“.  Až tak rafinovaná může být kampaň?   Až tak hluboko že by Topolánkova ODS klesla?
jonáš 28.3.2006 21:13

Re: ZDROJE JSOU ?

No tak třeba tohle -- vy jste na některém z těch bilbordů ze slibotechny viděl datum, ke kterému mají ty neuvěřitelné výdobytky platit? Žádné tam není, počítám že realizace bude v prováděcí zprávě, hustým písmem na tmavém papíře vyvedené, směrována kamsi na osmadevadesátou pětiletku v přespříštim století. A tak dále, slíbí se dvacet litrů ročně navíc, ale už se nebude moc zdůrazňovat, že z toho třicet padne na krmení spřátelených důchodových fondů, pokud nechcete skočit v pětašedesáti z Nuseláku nebo mít obývák na čerstvém vzduchu pod ním.
Ladislav N. :-))) 29.3.2006 1:58

Re: ZDROJE JSOU ?

Vízku, vaše nesmysly jsou už na NP zavedeným etalonem blbosti. ODS na rozdíl od vašich soudruhů z ČSSD a KSČ v ní nezanechala žádné astronomické dluhy jako ČSSD, která navíc jejich splácení posunula nedávno nejméně o dvě generace do budoucích časů. . . . . . . . . . . Vy už můžete kecat, co hrdlo ráčí, protože z pohledu splácení vašich dluhů jste (svým důchodovým věkem) "za vodou", splácet budou děti vašich vnoučat, které ani neznáte. Na rozhazování peněz tady byla a je ČSSD a její nesmyslné sliby (Špidla sliboval 50.000 za dítě, Paroubek už to dotáhl na 120.000 :). Cíl letošních voleb je pro mě tento: Vyházet blbce vám rovné z vlády a úřadů, které si obsadili, a ty, kteří navíc kradli a brali úplatky poslat po zásluze za mříže. Bohužel tam nelze poslat individua jako jste vy, co mají na krku stamiliardové dluhy, ač by jim příslušela po zásluze doživotní izolace ve vězení s ostrahou...
Jiří Chýla 29.3.2006 9:10

Uklidněte se Ladislave,

a řekněte mi, zda Vám osobně nevadí, že člověk, který chce být ministrem financí si prokazatelně plete miliony s miliardami (můžete se o tom stále přesvědčit na http://www.ods.cz/akce/kongresy/16.kongres/download/docs/tlusty.pps ) a to přes to, že jsem na to dávno upozorňoval a to nejen na NP ale i v osobních mejlech celému grémiu ODS, plácá naprosté nesmysly o rovné dani a neví ani jaká je sazba daně,kterou chce změnit? Řekněte mi upřímně, nemáte z něj strach? Vy byste si nechal šít sako u krejčího, o němž se ví, že neumí měřit? A nemáte obavu, že až vyházíte ty blbce z vlády, přijdou tam ještě větší?
Ladislav N. 30.3.2006 14:43

Re: Uklidněte se Ladislave,

Já mám strach z pitomců jako Sobotka a spol. s soc. r.o., kteří zavádějí stále nové a vyšší (a nesmyslné) daně. Tlustého nemusím, ale Sobotka je rozhodně větší blb. A nic lepšího než Tlustý v teď nabídce (bohužel) není.
Abra 28.3.2006 18:38

Komouši s polokomoušem

Tady se přou komouši s polokomoušema, že podle komoušskej pravidel a komoušskýho chování  a komoušskýho jednání s polokomoušským vedením se nedá reforma ODS udělat. No to se opravdu nedá, to se od toho ti komouši a polokomouši musí vyhnat, a pak se to může alespoň trochu pohnout. A následně se musí určit pravidla hry a ty dodržovat.
Drakobijce 28.3.2006 18:24

Ten clovek je bud natvrdlej, nebo nebezpecnej demagog

Pokud si prectete tu jeho uvahu o superhrube mzde, mate pocit, ze si to ODS neco nechava pro sebe, nerika vsechno, ze je tu nejaky skrytu umysl. Pritom je to proste jako kolobezka - superhruba mzda nani nic jineho nez to, ze si vsichni prectou, co je ten stat vlastne stoji.
Z poznamky je zretekne, ze jde o statniho zamestnance - neni on nahodou zamestnan na ministerstvu financi?
tom 28.3.2006 18:54

Re: Ten clovek je bud natvrdlej, nebo nebezpecnej demagog

Myslím, že jste to vůbec nepochopil. Já, jako zaměstnanec, mám pracovní smlouvu na určitou částku, tzv. hrubou mzdu. Až se zruší odvody, které mimo tuto částku odvádí zaměstnavatel (tj. z té tzv. super hrubé mzdy), převedou se nově do částek na soc. a zdrav. pojištění, z kterých se mně poté počítá čistá mzda a daň, tj. moje čistá mzda se radikálně sníží. Aby k tomu nedošlo, ODS slibuje, že zaměstnavatel mi nově bude dávat všechny peníze, které na mně platí, tj. z oné superhrubé mzdy, která z pohledu výpl. pásky neexistuje, se stane mzda hrubá. Now, kde je ale jistota, že to zaměstnavatel skutečně udělá? ODS tvrdí, že to direktivně přikáže, otázka zní jak? Přijme zákon o jednorázovém povinném zvýšení platů u všech? Jde to vůbec? Nebo to nechá na libovůli zaměstnavatelů, tedy trhu, takže na to zcela nepochybně doplatí nejvíc právě ti, kteří vydělávají nejmíň  a mají nejmenší možnost změnit místo, zvlášť, když zaměstnavatel bude nepochybně argumentovat tím, že teď nově přece dostávají oněch 6000+ od státu, tak co by ještě chtěli.  Je potřeba si uvědomit, že nákl. na zdravotní a sociální pojištění odváděné z hrubé mzdy je výdaj, který zaměstnavatele naprosto nezajímá. On vyplácí hrubou mzdu, danou smlouvou a je mu už úplně jedno, co se s těmi penězi děje pak, nebo kolik ve výskledku zaměstnanci zbyde. Když se k tomu připočte obří výpadek v rozpočtu soc. a zdrav. pojištění, který se nutně bude muset nahradit penězi jdoucími přímo z kapes občanů, vychází ta celá slavná kampaň ODS plus najednou poněkud méně radostně.
Ladislav N. 28.3.2006 19:33

Re: Re: Ten clovek je bud natvrdlej, nebo nebezpecnej demagog

Copak je takový problém přijmout jednoduché přechodné opatření, kde bude stanoveno, že od data A bude tvořit hrubou mzdu zaměstnance CELÁ ČÁSTKA, kterou zaměstnavatel doteď musel odvádět státu mimo výplatní pásku zaměstnance? To je přece matematicky jasně a jednoduše ověřitelná a kontrolovatelná záležitost, patřící spíše mezi banality, než problémy k "řešení"... Co se vám na tom zdá složitého či nerealizovatelného?
Ladislav N. 28.3.2006 19:40

Re: Re: Re: Ten clovek je bud natvrdlej, nebo nebezpecnej demagog

Přesně takto: Částka, kterou odváděl zaměstnavatel na soc. a zdr. daň mimo výplatní pásku zaměstnance se od data A stává součástí jeho hrubé mzdy, z níž jsou dále vypočítávány odvody a daně. Jakmile si lidé zvyknou na nové základy mezd, může přechodnému opatření skončit platnost. Jestli to bude zákon nebo nařízení vlády, je už jenom technický problém.
Vlali 28.3.2006 17:21

Ladislave N

Občas sice s Vámi nesouhlasím ale vcelku máte průhledné pravicové myšlení (což je pro mne přednost) a umíte si ho bránit (argumentačně). Proto mě mrzí když zde obhajujete hloupou komunisticko scifistickou ideu Tlustého. Vám skutečně nevadí nápady jako čtyři roky daňových prázdnin pro všechny OSVČ nebo zajištěný příjem nebo nulová daň? Nezlobte se na mne mně osobně to připadá zhovadilé. Původní myšlenka doznala takových (socanských)  změn, že by se ODS měla za tento paskvil stydět.
hodne neRath 28.3.2006 17:43

Vlali...

doporucuji Vam prostudovat statistiky, kolik zaplati OSVC na danich a porovnat to s naklady na danove pobidky a danove prazdniny pro zahr. firmy ci s naklady na vytvoreni jednoho pracovniho mista, kterym se chlubi CSSD... budete se divit......
Vlali 28.3.2006 17:50

Re: Vlali...

Tady přece nejde o nějakou statistickou chybu. Tady jde o princip. Strana chtějící hájit a prosazovat pravicové (starej se nejprv sám my ti nebudeme překážet) nebo chcete-li indivuduální principy najednou prostřednictvím svého předsedy poslaneckého klubu dělá socdemáckou politiku "nikdo vám nemůže dát co my vám slíbíme". Sakra copak nejsou pravicové politické principy prosaditelné bez komunistických nulových DPH nebo zajištěných příjmů nebo daňových prázdnin? Nebo všichni ti Churchilové a Thatcherové jsou jen pověst? Pravicovost říká všem stejné podmínky všem stejná šance. ODS z toho dělá "tomu dáme tomu dáme a toho se nedostalo".
hodne neRath 28.3.2006 17:52

Re: Re: Vlali...

no nevim... nicmene vzhledem k decimaci OSVC to berte jako startovaci podporu.
Vlali 28.3.2006 17:57

Re: Re: Re: Vlali...

Ale prd. OSVČ v roce 1997 (to bylo za Klause jestli nepamatujete) 600 tisíc. Dnes po masívním úbytku jako důsledek "minimální" daně 920 tisíc. OSVČ se o sebe umí postarat jen kdyby jim do toho vláda a spol nekecali.
hodne neRath 28.3.2006 17:50

Re: Vlali... dodatek

priznane naklady na vytvoreni 1ho pracovniho mista.... 300 000. http://racek.vlada.cz/usneseni/usneseni_test.nsf/66bbfabee8e70f37c125642e0052aae5/ff56a8e7c830e292c12568f9003df9b0?OpenDocument
Ladislav N. 28.3.2006 19:55

Re: ...nápady jako čtyři roky daňových prázdnin pro všechny OSVČ...

Nevadí. Žádné "čtyři roky daňových prázdnin" nikdo neslibuje. Pro mě je teď nejdůležitější, aby socanská vláda šla už konečně k čertu. Tlustého populismus snad budou korigovat profesionální (tedy nikoli "levicoví") ekonomové (což považuji za samozřejmost).
jogín 28.3.2006 17:07

Politiky vidina prohry dohání k šílenství.

Sem patří nejen záporná daň, ale taky 120 kilo za třetí dítě. S obživou pomocí dělání dětí máme už zkušenosti. Co takhle snížení daní za dvě děti, třeba i blízko k nule a nižší penze pro bezdětné?
hodne neRath 28.3.2006 17:17

Re: Politiky vidina prohry dohání k šílenství.

4-te dite 150 kKc, 5-te dite 200 kKc a pastelky..... seber a prerozdel! tenhle transfer bude ale dost jednosmerny, ze.....
Buvol 28.3.2006 17:23

Re: Politiky vidina prohry dohání k šílenství.

Nižší penze pro bezdětné je to samé jenže v bleděmodrém!
Čumil 28.3.2006 16:17

Hm, tak jak jsem si tady přečetl v odpovědi pana autora Včelce, vypadá to nakonec tak, jak jsme všichni dávno tušili:

On pan stínový ministr vlastně neví, co mluví... No, to jsou mi vyhlídky, drazí občané!
hodne neRath 28.3.2006 16:37

Re: Hm, tak jak jsem si tady přečetl v odpovědi pana autora Včelce, vypadá to nakonec tak, jak jsme všichni dávno tušili:

no, spise bych to videl jako usilovne hledani chyb... proti napadum KSCSSD je to daleko logictejsi a stravitelnejsi....
Ladislav N. 28.3.2006 16:38

Re: Hm, tak jak jsem si tady přečetl v odpovědi pana autora Včelce, vypadá to nakonec tak, jak jsme všichni dávno tušili:

Potíž je především v tom, že "neví co mluví" ministr, který je právě u moci ve funkci, kde se rozhoduje o astronomických částkách. Abych vás zbavil možných pochybností, mám na mysli ministra Sobotku z ČSSD...