21.1.2021 | Svátek má Běla


Diskuse k článku

EKONOMIKA: Hazard

Diskuse o daňovém balíčku, který aktuálně senát vrací do sněmovny s připomínkami, je tentokráte zároveň velmi zajímavou diskusí o závislostní politice. Vyjma toliko diskutovanému tabáku nebo alkoholu totiž zákon mění i režim zdanění hazardních her.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Jurax 16.12.2019 13:44

No jo, Vy chcete od politiků, aby preferovali rozum a racionální úvahu před zájmy svými a zájmy rodných politických stran, jež jsou vyjádřeny jednoduše - vydojit z občanů co nejvíc peněz tak, aby to občany moc nenaštvalo, aby si za ty prachy mohli mezi těmi občany nakoupit voliče a udržet se u moci a koryt. K tomu se zdanění hazardu výtečně hodí.

A že to dělají neobratně a nárazově s rozporuplnými výsledky a nežádoucími následky je pro zákonodárce příznačné.

Š. Hašek 16.12.2019 13:50

Občas lze vyšťourat i jiné ..... Snad.

Zejména problém pro voliče, kteří chtějí "od politiků i večeři". Dnes již i voliči, kteří se považují za "samostanou/soběstačnou elitu". A komandují venkovany, kteří by bez štrasbrusele přežili rok.

Š. Hašek 16.12.2019 9:08

Zdanit hazard možno (majitelům hazardu, provozovatelům) a adekvátně snížit daně z nemovitostí, daň dědickou, daň z toho, že někdo udržuje zahradu v cajku, daň ze mzdy, ....... mě toho napadlo.

A hlavně sem nikdo nechoďte zase s těma nebožátkama, co u těch beden prošustrují grund ...... bylo vždycky. Ženaté si má doma srovnat stará .....

M. Pecina 16.12.2019 8:05

Vyhraji, stát mi zdaní výhru. Potud to ještě tak nějak chápu. Ale co se stane když prohraji? ;-D

P. Staronový 16.12.2019 9:05

Stát vám prohry daní prostřednictvím herních firem.

L. Novák 16.12.2019 16:02

Když prohrajete, sázková společnost má příjem, který podléhá vyšší sazbě zdanění. Takže stát obere jednou vás (pokud vyhrajete) a podruhé zase sázkovou společnost (když prohrajete). ;-)

K. Salajka 16.12.2019 18:56

Jen bych se zeptal odborníků. Není vyplacená výhra výdajem sázkové firmy a tedy odečitatelnou položkou ?

L. Novák 16.12.2019 4:39

Analýza dopadů jednotlivých druhů hazardního sázení byla provedena, ale Babišova ministryně finací její závěry ignoruje. Technické sázky (včetně automatů) vs. kurzové sázení (sázky na sportovní utkání apod.) mají odlišné principy, ale v něčem podobně nebezpečné dopady. Je zřejmé, že zdaňování výher je cesta k navýšení příjmů státu z již zdaněných peněz občanů a nějaký důvod si tahle parta parazitů ve vládě vždycky najde. Babiš zavedl sledování osob, které sázejí (povinná registrace a evidence na Ministerstvu financí a přístup úřednictva k vytvořené databázi s rizikem úniku a zveřejnění informací, které zveřejňovány být nesmí), kam tohle povede v budoucnu je otázkou k diskuzi...!!Rv