16.1.2022 | Svátek má Ctirad


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Kanioková 29.11.2010 19:28

Já snad sním,

.."vážně myšlené návrhy na vytvoření jediné světové měny"

tohle chválíte, autore????  To nemůžete myslet vážně a je víc než jasné, že ekonomice nerozumíte

P. Joch 29.11.2010 14:34

globální měna = globální průšvih

Všem kdo neměli tu čest číst tuto přednášku, vřele doporučuji: http://www.bastiat.kvalitne.cz/Inflace%20ve%20francii.htm

Jádrem pudla je to, že jediná tvrdá globální měna je ZLATO. Jakékoliv papírové peníze tištěné lokální vládou, které nejsou kryté zlatem, vedou k inflaci a rozhoupávají ekonomiku to tzv. cyklů. A valná většina ekonomů se ve svých teoriích snaží tyto cyklické krize vysvětlit. Samozřejmě, že na modlu papírových peněz se přitom nesmí šáhnout. Takže je jedno jestli přísaháte na Kondratěvovy vlny, nebo vás kojil Samuelson mlíčkem pana Keynese, ze současné situace nás globální měna nespasí.

Kam zavedl FED americký dolar za 100 let svého bohulibého působení je zřetelně vidět. Nový plán bankéřů je zákonitý, je potřeba zavést a začít znehodnocovat měnu celoplanetárně. Dopad bude úplně stejný, 99% procent obyvat planety zchudne, 1% astronomicky zbohatne. Jenže se to bude prezentovat jako plán všeobecného blaha a celoplanetární prosperity, tak jako v té Francii.

Asi nás čekají zajímavé časy.

J. Kanioková 29.11.2010 19:33

Naprostý souhlas,

ti propagátoři šťastných zítřků, to je ten největší průšvih. K podpoře svých "pravd" ohnou kdejakou koninu. Nejsmutnější je, že hafo takových tupců je v EU

M. Pivoda 29.11.2010 21:01

"jediná tvrdá globální měna je ZLATO"

Návrat ke kořenům? Nejen křesťanským ale i ekonomickým.

P. Fiala 29.11.2010 9:31

Měny coby charakteristiky státních hospodářství

Je porovnávána měna Dollar a Euro. Proč se nehovoří o Rublu?

Protože již několik roků je GDP vytvářené v EU (tedy včetně ČR) na stéjné úrovni s GDP U.S.A..

Čína vytváří asi tři čtvrtiny GDP naší EU (ať chceme či nechceme jsme jejím členem).

Zde mne napadá, že měna Kč by mohla sehrát v mezinárodním globálním obchodu docela dobrou roli,  stejně tak GB Libra, či DK).

Rusko vytváří asi pětinu GDP hodnoty EU (ovšem vlastní velký vojenský potenciál), takže proto se o Rublu nevedou debaty, ale politické vlivy jsou zde od dob co je člověk člověkem..

S. Ševeček 29.11.2010 9:29

Já taky

"velice vítám, že Václav Klaus, jako snad jediný současný státník, na tento negativní vývoj, za doprovodného kvílení domácích quislingů, upozorňuje."

Iniciativa bankéřů (a politiků) Celého New Brav World je pochopitelná - jde o to zachránit, uchovat a rozmnožit privatizované zisky a "socializovat" náklady.

Jinak - bilderbergům všech Stran a Vyznání se dařívá pouze v dobách "konjunktury". Bohužel v té "dobré" době vedou svoje fantasmagorie a znásilňují spontánní řád lidské interakce tak daleko, že potom nastává Big Rachot.

Z. Jaromír 29.11.2010 1:54

...

Žádný "bancor", bude se to jmenovat globo, bude to bezhotovostní a každý občan jejich světa ( s čipem v předloktí, nikoliv svobodný světoobčan) to bude získávat přes kredit, jejž mu stanoví vládci-bankéři. Ovšem dokud stojí na stráži president Klaus, máme ještě naději se tomu vyhnout.

J. Měrka 29.11.2010 0:36

Blbé je...

...že po ekonomickém kolapsu zpravidla následuje politický, v patách s válkou. Historie se bude zase opakovat?