Sobota 20. července 2024, svátek má Ilja
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

EKONOMIKA: Euro jako nástroj rozbíjející Unii

Jsme součástí Evropy a chceme jí být. Je v našem bytostném zájmu, aby evropské země prosperovaly, aby byly mezi nimi harmonické vztahy. K tomu však společná měna euro, založená jako politický projekt, nepřispívá, spíš naopak.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
MP

15. 11. 2018 20:14
Euro nepředstavuje kritický evropský problém.

Tento článek nestál mi za přečtení.

Nicméně si dovolím upřesnit tento autorův výrok "... a hlavně se slabší země nemohou bránit devalvací kurzu své měny. ..."

Já bych tu citovanou větu přeformuloval takto: ekonomové těch slabších zemí nejsou schopni prosadit (a možná ani vymyslet) způsoby jak vyřešit tuzemské ekonomické problémy bez možnosti devalvace měny.

Podstatné je toto: Ani ekonomicky silné Německo není schopné se včas dostat na světovou technologickou špičku v klíčových oborech. O čem mluvím? Například současné kvapné zavádění elektromobilů je pro Německo jen "strategií klopýtání za stádem". Rovněž v klíčovém oboru umělé inteligence se s Evropou jako významnějším konkurenceschopným hráčem nepočítá. Takže v tomto kontextu Euro nepředstavuje žádný kritický evropský problém.

0 0
možnosti
LD

15. 11. 2018 18:36
Analýza je to dobrá, avšak kde je návrh na řešení?

Autor článku jej neuvádí z jednoduchého důvodu: ŽÁDNÉ DOBRÉ ŘEŠENÍ PRO EURO NEEXISTUJE!

Bruseli i euru dávám maximálně 3 roky, spíše roky dva.

0 0
možnosti
JJ

J. Jurax

15. 11. 2018 19:27

Návrh by byl - zrušit euro!

0 0
možnosti
PF

P. Flener

15. 11. 2018 18:02
Je to zajímavé ten jih Evropy..........

Není to ale nic nového !!! Všechny ty jižní jmenované státy byly v moderních dějinách vždy spíše zemědělské a zaostalé - nestačily průmyslovému rozvoji. Lidé tam nikdy moc nemakali - když jdete dál na jih, tak tam už se nemaká vůbec.... My jsme měli dost štěstí, protože Čechy naučili alespoň trochu pracovat Němci.

0 0
možnosti
JJ

J. Jurax

15. 11. 2018 19:28

Ano.

A kdo naučil pracovat Němce?

0 0
možnosti
IS

15. 11. 2018 10:31
Fakta

eurosvazáky nezajímají. Mají totiž vizi.

0 0
možnosti
PL

15. 11. 2018 13:24
Re: Fakta

Oni ti svazáci, ať pochodovali v rudých, hnědých nebo modrých košilách měli tu vizi takřka identickou.

0 0
možnosti
JH

15. 11. 2018 10:17
Čtvrtá říše

Čtvrtá říše přeci musí mít svou měnu.

0 0
možnosti
KJ

15. 11. 2018 9:13
Dámy a pánové, vůbec věci nerozumíte !

EU je napadením spontánního řádu lidského světa v Evropě a vy o tom víte kulový... Dzp.

0 0
možnosti
JH

15. 11. 2018 10:14
Re: Dámy a pánové, vůbec věci nerozumíte !

Jděte se, pane Janyško, už konečně nechat vycpat - jste otravný.

0 0
možnosti
SS

S. Sidlichovsky

15. 11. 2018 7:24
May kapituluje

Trošku off-topic, ale snad nevadí.

Včerejší schůze 28 ministrů britské vlády schválila návrh Terezy May na dohodu s EU. 11 ministrů vyjádřilo s návrhem nesouhlas, zásadně proti byly 3 ženy. Všichni komentátoři Daily Telegraphu to dnes ráno nazývají kapitulací Theresy May. Brusel se ani nějak netajil škodolibou radostí (Weyand-zástuce Barniera). Otázkou je, může-li takový návrh "projít" v parlamentu. Zásadně proti jsou nejen stoupenci "čistého" Brexitu, ale i severoirští unionisté ("co se nepodařilo IRA, podařilo se takovéto dohodě"), ale i Labour, kteří by dali přednost 2. referendu.

Britská historie nebude k té paní vlídná. Její jméno najdete v kapitole spolu s Williamem Joycem (Lord Haw Haw), Anthony Bluntem, Kimem Philby a dalšími zrádci UK.

0 0
možnosti
SS

S. Sidlichovsky

15. 11. 2018 17:20
Re: May kapituluje

Ale zdaleka není všem dnům konec. Ministr pro Brexit Dominic Raab (jeho otec byl Čech) na protest proti Mayové rezignoval, funkce byla nabídnuta Michaelu Goveovi (to je ten, co vrazil nůž do zad Borisi Johnsonovi v roce 2016 a tak se May stala předsedkyní vlády). Gove řekl, že funkci přijme, pokud bude moci ji znovu projednat.

Šéf Komise 1922 by měl mít v této chvílu dopisy 48 konzervativních poslanců (15 % konzervativních poslanců) vyslovujících ztrátu důvěry v Theresu May. V tomto případě je nucen vyhlásit nové volby.

Všechny ty články v Telegraphu označovaly smlouvu Mayové s EU za kapitulaci. Jiný je článek Ambrose Evanse-Pritcharda (sám jsem ho zatím nečetl, trápí mě silná dna, zimnice a levou nohu mám pouze, že to estetika žádá), Ale Ambrose je záruka nejvyšší kvality vždy.

https://www.telegraph.co.uk/business/2018/11/14/rejection-barnier-brexit-plan-would-hurl-europe-existential/

"Zamítnutí Barnierova plánu by uvrhlo Evropu do existenční krize".

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz