6.7.2020 | Den upálení mistra Jana Husa


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Kolman 1.6.2020 19:29

Perpetuum mobile opravdu, ale OPRAVDU NEFUNGUJE!!! Nikdy nefungovalo, nefunguje a ani v budoucnosti fungovat nebude!

Různá fyzikální "udělátka", tvářící se jako perpetuum mobile se možná točí/kývají/houpou dost dlouho, nikoli ale nekonečně. Že by se z takového pseudo-perpetua mobile navíc mohla nějaká energie odebírat, to ani náhodou!!!

No a podobně vidím ono "mávání" stovkami miliard "darů" od EU. Jenom bloud by se mohl domnívat, že nám někdo něco DÁ! jenom pro naše krásné modré oči. Připomíná mi to buřt, houpající se na klacku hladovému psíkovi před čenichem, když ten klacek je přivázán k postoji toho psa a pes buřt nemůže nikdy dohonit. Buřt utíká stejnou rychlostí jako pes, hloupý pes to nechápe a buřt honí znova a znova - až do úplného vyčerpání. Nechci být tím podváděným psem!

Kategoricky jsem proti přijímání podobných "darů". Mám ale smutné tušení, že ekonomové této země na moje přání nedají :-((

J. Ptáček 1.6.2020 16:37

Pořád čtu to stejné, s kým a jak to nedělat, kolik to bude stát a kde na to vzít. Má snad autor alternativu? Pomůže nám Trump, když má spoustu starostí s nejvyšším počtem obětí? Jeho starosti o kandidaturu raději nezmiňuji. Nebo snad přátelé našeho Hradu z Říše středu nějakým nově vyvinutým třídně uvědomělým virem, který selektivně napadá jen naše nepřátele? Anebo nás velký Voloďa I. naučí počítat oběti tak, abychom byli trvale v čele peletonu?

M. Moravcová 1.6.2020 14:36

A vědí dnešní mladí, že budou až do důchodu splácet dluhy za bohatší Němce, Francouze, Italy, Španěle, Holanďany, atd, atd? vysvětlí to někdo dnešním mladým?

Nenažraná kráva ta EU.

J. Kanioková 1.6.2020 18:49

Naprosto přesně !

J. Pavel 1.6.2020 14:19

Bez velkého humbuku v médiích proběhla zpráva o zaručeném minimálním příjmu ve Španělsku, 461,- Eur na osobu a 1015,- Eur na domácnost. Jen pro info, životní minimum v ČR je necelých 150,-Eur na osobu. Jenže korona u nás neřádila tolik co ve Španělsku, takže peníze potečou směrem na jih. A pokud bychom byli členy Eurozóny, tak to těm Španělům budeme přímo dotovat v rámci fondů solidarity, tak jako to dělali a dělat budou Slováci.

E. Pribijl 1.6.2020 12:58

V Bruselu se vychází z přesvědčení že prostý lid si ty miliardy ani neumí představit, že jim to je jedno, že to je prostě hloupé stádo a každou blbost sežerou. Ten prostý lid vychází zase z faktu že páni nahoře musejí vědět co je pro život dobré a stejně s tím nemohou nic dělat. Vtip toho návrhu je že ani vnukové našich vnuků to nezplatí. V Bruselu si říkají - po nás potopa.

V. Petr 1.6.2020 12:11

"Boj proti klimatické změně" ZARUČENĚ není "potřebná věc."

A je to jen záminka pro dluhovou unii, ke které bychom se V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ neměli připojit.

Jen zrůda může chtít, abychom platili dluhy BOHATŠÍCH zemí!

Š. Hašek 1.6.2020 10:45

Stran virů nepotřebuji pomoc štrasbrusele.

Pokud se jedná o "vyúčtování", stejně bych nakonec zjistil, že moje peníze nakonec šly těm "více postiženým, ufňukaným".

Takový Kolaja/taková Šojdrová by stejně blokovala všechno. Neboť v ČR je neskutečný nepořádek (voliči volí špatně(.

Zkráceno.

J. John 1.6.2020 10:08

"Pomoc" od EU je obdobná, jako když štamgasti v hospodě dají jednomu z nich peníze, aby zaplatil účet za všechny a zbytek si nechal. Ten zaplatí a bude se všude chlubit, že zaplatil ostatním útratu. Ten, který zaplatil, si přitom svoji úlohu hrubým nátlakem na ostatních vymohl.

EU nemá stromy, na kterých rostou peníze. Vše co má, musí nejprve sebrat daňovým poplatníkům. Část z toho prošustruje na administrativu, své paláce, vlastní propagaci (povinnou pochvalu i těch největších nesmyslů) a stěhování z Brusele do Štrasburku,.... Zbytek rozdělí, často na nefunkční zbytečné projekty, část z toho se rozkrade.

Každá "dotace" je jako transfůze z levé ruky do pravé, při které se polovina krve rozlije.

Rozdávají z cizího (našich daní) a vyvolávají inflaci (okrádají lidi o úspory) znehodnocováním peněz. Umí "vládci" ještě něco?

Jednodušší a levnější by bylo, kdyby si každý stát "vytiskl" tolik peněz (vydal tolik dluhopisů), kolik potřebuje. Odpadl by drahý zbytečný mezičlánek EU.

Plány Leyenové a Evropské Komise na "pomoc" odporují čl. 310 a 311 smlouvy o EU. EU se nesmí zadlužit ani vzít úvěry. Poruší smlouvu stejně jako porušili Maastrichtské kritérium o max. 60% zadlužení nebo Dublinskou dohodu o migraci?

J. Nevrkla 1.6.2020 9:46

Společné dluhy posilují vazby mezi státy? To rozhodně ne! Společné dluhy mohou posilovat jenom rozbroje a napětí mezi státy. Komu se chce platit dluhy ostatním, nota bene i bohatším? Očekávám, že na tom se EU rozpadne. A to bude dobře. Než zadluzi i naše potomky na generace.

Š. Hašek 1.6.2020 10:46

Samozřejmě.

V. Petr 1.6.2020 12:12

Bojím se, že zrůdná EU se tak snadno nerozpadne!

J. Nevrkla 1.6.2020 12:19

Nevím. Ale pokud u většiny lidí prevladne oprávněný pocit, že je nám více ke škodě než k užitku, pak nezbývá než represe nebo uplaceni lidí zadluzovanim a lživou propagandou. Jak dlouho to může vydržet?

P. Victorin 1.6.2020 8:27

EU se nachází "v rukách" představitelů "politického odpadu" jednotlivých členských států, čeho je v článku zmíněná předsedkyně Evropské komise von der Leyenová vzorovou ukázkou.

Podle toho, většina "kroků" EU, logicky vypadá.

Shrnutí: Je třeba dosáhnout operativní změny, zejména v podstatném omezení pravomocí EU vůči členským státům, nebo po vzoru Británie vyhlásit Czexit...

L. Písařík 1.6.2020 8:07

Nevím, proč matoucí pojmy, jednou €, jednou Kč. 450 = cca 18 miliard €.

Nic nového pod sluncem, státní dluhopisy jsou podobné - zaplaceno bude v budoucnu.

F. De Winter 1.6.2020 7:05

Znamená to, že budeme nadšeně financovat bankrotující státy eurozóny, jako je Francie, Itálie nebo Španělsko a skrze ně sanovat ztráty německých, francouzských, italských a dalších bank, které jim nadšeně půjčovaly. S tím táhněte do brusele.

Š. Hašek 1.6.2020 10:46

Souhlas.

V. Petr 1.6.2020 12:14

ANO!

M. Moravcová 1.6.2020 14:36

Jo.

J. Kanioková 1.6.2020 18:55

Ano, děsí mě to !