9.8.2022 | Svátek má Roman


Diskuse k článku

EKONOMIKA: Ekovyděrači doútočili, pachuť zůstává

Asi nikdo nechce mít za barákem chemičku. Nebo továrnu na pneumatiky. Také by se mi to nelíbilo. Na druhé straně – když někdo staví takovou výrobu v průmyslové zóně, tak by s tím snad neměl být problém, že?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Kučera 9.6.2017 17:48

problém

"Když je někdo blbej na práci, může ještě být ekologem."

A. Alda 9.6.2017 9:47

Holasici bojují za Lučany?

To mně připomíná odpor Brňáků proti dálničnímu obchvatu Plzně.

J. Chaloupka 9.6.2017 13:35

Mimochodem, ten dálniční obchat mohl být

o cca 10 let dříve, kdyby "někdo" respektoval rozhodnutí o umístění dálnice na sever od Plzně a nepřesunul ji na jih. Máte pocit, že se vás to netýká?

J. Chaloupka 9.6.2017 13:36

oprava: ten dálníční obchvat ...

.

M. Stanovský 9.6.2017 14:35

Re: Mimochodem, ten dálniční obchat mohl být

Tam šlo o to, že jeden starosta vlastnil pozemky tam tamtem zase taky. A každý chtěl, aby dálnice vedla přes jeho pozemky. Tak se za úplateček najali nějací ekoteroristi odkudkoliv a už to jelo.

Na druhou stranu, také mě může štvát, že se na lokalitě XY buduje něco, co se mi nelíbí, a protože tam rád jezdím, chci bojovat proti. Jenomže jsem moudrý muž a vím, že stejně nevybojuju. Ať už je to z "ekologických" nebo ekologických důvodů, vždy se najde někdo, kdo je silnější.

V. Kříž 9.6.2017 9:14

v ekologii nejsem...

... moc honěnej, ale nestačilo by při přípravě stavby spalovny, kompostárny, továrny apod. vznést námitku: bude smrdět (hlučet, vyšší doprava atdd.) a investor praví, že nebude. fabrika či cokoliv jiného se postaví, uvede do chodu a ejhle: smrdí. potvrdí to nezávislá labortoř a druhý den se fabrika zavře a investore, strč si ji-víš kam, že? tady se má stát chovat jako šéf a ne si vybírat slabé kusy jako kuřáky v hospodě. když s kuřáky je podstatně lehčí práce než s mezinárodním gigantem, co?

J. Tachovský 9.6.2017 14:03

Re: v ekologii nejsem...

To je vybornej napad. Investor pak zazaluje stat za zmarenou investici a jeho ztrata se rozpusti v danich. No a pak by se dal postavit jen prazdnej barak a deklarovat to jako hitech fabriku na procesory, tam zapalit par pneumatik, zasmradit, stat to necha zavrit a proplati par miliard za zmarenou investici. No a pak by se to mohlo jeste zdokonalit, nic nestavet ani nepalit, ale jen to vsechno papirove deklarovat - samozrejme, ze v tomto pripade by se usetrilo na te stavbe, ale zase by se asi zvysil podil na zisku pro zodpovedne uredniky.

M. Prokop 9.6.2017 8:01

S tou D8,

je nějak zjištěno, že tunel by neměl stejné problémy, jako má povrchová trasa?

J. Chaloupka 9.6.2017 13:39

Kdyby se D8 nevedla středem Středohoří,

ale kolem, tak mohla dávno stát, žádný sesuv by ji nehrozil, ovšem nebylo by koho nazývat ekovyděračí, že?

J. Lukavsky 9.6.2017 6:51

sudiči

"když spolek ukončí svoji soustavnou snahu o zamezení nebo alespoň významné zdržení stavby." No možná by stačilo kdyby po prohraném sporu musel obstrukčník zaplatit veškeré náklady spojené se soudy a dále ušlý zisk za dobu o kterou se stavba zdržela. To by bylo určitě vítaným poučení proti chronickým sudičům "o suché z nosu". J.L. end

D. Krajíček 9.6.2017 6:30

Pražský advokát

http://komentare.hnonline.sk/dnes-pise/846413-obcan-marcel-slavik

Pražský advokát Marcel Slávik ze Slovenska, napadající automaticky každou velkou stavební akci.

Asi ze zájmu o ekologii... (ironie)

M. Stanovský 9.6.2017 14:39

Re: Pražský advokát

Americkej advokát Fagan se taky snažil, ale vzal si velký sousto.

Chtěl bojoval s našima ekoteroristama proti Temelínu a chtěl, aby mu tam zakázali vstup aby to pak mohl rozmáznout. Jenomže oni ho tam pozvali a všechno mu ukázali. Dostal chlapec strach z ozáření, stáhnul vocas mezi nohy a po návštěvě Temelína raději odjel zpátky za moře.

Taky metoda, jak na ně.

J. Lukavsky 9.6.2017 16:34

Re: Pražský advokát

"raději odjel zpátky za moře" Kontrrrrolní dotaz: Odvezl si sebou nějakou zálohu na soudní zastupování? Možná lépe záloha v hrsti nežli nevyhraný spor. J.L.

M. Stanovský 9.6.2017 21:26

Re: Pražský advokát

Von byl divnej a chtěl se soudit bez honoráře. Asi že se stane slavným a pak se mu to vrátí.

J. Lukavsky 10.6.2017 7:59

Re: Pražský advokát

No jo ale "za málo peněz - málo muziky" a zadara ani kuře nehrabe.

J.L.

P. Maleček 9.6.2017 6:14

Legalizace korupce a ničení lidského zdraví ala Čína

Pan Smrčka zjevně nepochopil, že za ekoraketíringem z většiny stojí stavební firmy, kterým tato činnost zásadním způsobem zvyšuje zisky. A také státní či krajští úředníci, kteří do svých stanovisek pod tlakem politiků vědomě vkládají chyby, aby ekoraketýring, pak tyto "chyby" napadající, za úplatky do kapes i politiků umožnili.

Dálnice D-8 přes Č. středohoří je toho klasickou ukázkou. Skuteční ekologové požadovali tunel, který by dnes už léta sloužil a dokonce vzhledem k dosud nekončícím rostoucím nákladům byl už dnes levnější.

Tahle trasa totiž nebyla vybrána z důvodu rychlé a bezpečné dopravy, ale z důvodu nekončících nákladů na udržení dálnice v skluzovém pásmu, ke všemu zakázkami zadávanými v havarijním režimu. Tedy s nekontrolovatelnými obludnými náklady a tak s nekončícími obřími zisky stavebních firem.

No a k těm průmyslovým zónám. U řady z nich až problémy s poškozováním okolního životního prostředí už fungujícími provozy ukázaly na to, že studie o ne-vlivu na životní prostředí byly často zfalšovány. V tom jsou nejčastěji zneužívány tzv. rozptylové studie, často podvodně dokazující, že dopady výrob než dorazí k okraji zóny se tak oslabí či rozptýlí, že nepřesáhnou hygienické a zdravotní normy. A pak zoufalým okolobydlícím, za krčení ramen úředníků, ničí smrad, hluk a prach z průmyslové zóny život a jejich nemovitosti činí neprodejnými. Viz třeba průmyslová zóna Krupka v Ústeckém kraji a svinské chování gigantu Knauf.

Takových příkladů jsou desítky a svědčí o zkorumpovanosti úřednictva a politiků uplácených stavebními i výrobními firmami. Což si teď dokonce přes Babišovo ministerstvo MR zakotvili do stavebního zákona, omezujícího možnosti občanských sdružení zasahovat do schvalování staveb. Nic jiného než legalizace korupce a ničení zdraví občanů v zájmu zisků obřích firem - inu to se nejen Zeman jezdí do Číny učit.

P. Smatlak 9.6.2017 8:17

Re: Legalizace korupce a ničení lidského zdraví ala Čína

Rád sleduji dokumentární filmy o přírodě a nebo se dívám na cyklistiku kde je příroda filmována z helikoptéry a tam vidím,že i vmnohem krásnější přírodě než je to Středohoří jasou silnice,resp dálnice a nebo mosty a přemostění,vedené v té krajině a nikomu to a to ani té přírodě nebo chceteli krajině nevadí.Tady jsmo opět papežštější než papeš a nikomu nevadí když třeba ve Velemíně,který je také ve středohoří jezdí statisíce aut a to ještě přez zmiňovanou obec a nejen tu.To je jeden z příkladů,kterých je tady na román a ti takzvaní ekologové ,správně vyděrači ,kteří mají chránit přírodu a k tomu patří i lidé, vymýšlejí kdejaké nejapnosti a schválnosti jen aby na sebe upozornili a možná na tom i něco trhli ,místo aby se zajímali o skutečnou ekologii v pravém slova smyslu a ne jak píši hovadinami.A ještě se to vše díky nim prodraží a podobné je to i s vykoupením pozemků a ta drdolbaba co zdržovala výstavbu dálnice je toho příkladem a vzdala se až na tom nahrabala ,a tokových je tady jako a nebojím se napsat nas-áno a množí se jako houby po dešti.Co to potom stojí ale nikoho nezajímá a nechal bych to těm rádoby ekologům a podobným vyčůránkům v konečné fázi zaplatit,protože jde o všeobecné blaho a potřeby pro všechny ,Ale u nás je to jako vždy obráceně tak jako v Kocourkově a absurdistánu.Když si ale uvědomíme co za chátru vede tento stát tak se není čemu dovit.S soudy a soudci to je v těchto případech kapitola sama pro sebe a kde arogance a povýšennost je na prvním místě a právo je až na posledním místě,takže si o skutečném právním státě můžeme po souhrnu těchto faktů nechat jen zdát a skutečná demokracie to je jako scifi.

F. Svoboda 9.6.2017 9:11

Re: Legalizace korupce a ničení lidského zdraví ala Čína

Jste skutečně šmatlák Papeši !!!

P. Smatlak 10.6.2017 0:34

Re: Legalizace korupce a ničení lidského zdraví ala Čína

František Svoboda A ty jsi zase ťrouba nebo ťrubka na desátou,že.A jinak nemám k tvému vševypovídajícímu a dlouhému vyjádření se k ničemu, co dodat.

J. Lukavsky 9.6.2017 16:43

Re: Legalizace korupce a ničení lidského zdraví ala Čína

Ochraně přírody nejvíc škodí ti zapálení fundamentalisté co mají lesklé voči a myslí to dobře. Já pamatuji, že jeden takovej ve V.Tatrách nechal zrušit odpadkové koše podél chodníčků neb "každý si přeci snadno odnese dolů prázdnou plechovku od piva když jí vynesl plnou nahoru, atd. " Výsledek byl, že pod všemi kameny podél cesty byla nastrkány hromady papíru, plechovek, sklenic.... Totéž bylo na Šumavě, tam jeden "zásadovej" sebral strážcům horská kola neb "z pneumatik se odírá guma a ta kontaminuje životní prostředí...." Asi blbec chyběl na fyzice neb valivý odpor je alespoň 100x menší nežli smyk, čili z podrážek bot se odírá mnohem více gumy... Škoda, že jim nevzali i boty, to bylo opravdu zásadové řešení. Tož tak to chodí.

P. Maleček 11.6.2017 6:46

Re: Legalizace korupce a ničení lidského zdraví ala Čína

Nic jsi nepochopil Ivánku ...., kdyby byl postaven ekology preferovaný tunel a ne stavební lobby preferovaná trasa skluzovým územím, tak už je léta dálnice v provozu a i v tom Velemíně už máte máte pokoj.

Ostatně copak majitel tamního motorestu, léta tyjící z odkládání zprovoznění dálnice, co ty stavební mafiány hostil- ten má stejný názor jako vy?