Čtvrtek 18. července 2024, svátek má Drahomíra
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
OR

O. Rychlík

10. 8. 2011 15:28
ECB se naprosto zpronevěřila svému statusu

a autor to jistě ví. ECB se totiž pustila do poliiky. Krach, či nekrach toho, anebo jiného státu není "šálkem čaje" ECB a nijak za něj nezodpovídá. A to ani v případě, že nakonec krach měnové unie ji přinese vlastní zrušení. Centální banka má na starost měnovou politiku a měla by dbát na stabilitu Eura. Místo toho se třese o svůj osud a nákupem soukromými investory stále méně ceněných dluhopisů de facto pouští do oběhu nekryté peníze. Dokud bude ECB nakupovat, bude se udržovat zdání klidu. Jakmile s nákupy skončí, úroky italských a španělských dluhopisů opět vyletí a možná ještě výš než je hrůzných 7%. Všichni to vědí a přitom hrají hru "král má krásné šaty". Očekávám, že "stará parta z Frankfurtu" už připravuje zajímavou zakázku pro zdejší Státní tiskárnu cenin. Takové kolky s nápisem "Neue Deutsche Mark" mají světlou budoucnost.

0 0
možnosti

S. Ševeček

10. 8. 2011 10:16
"Rychlý nárůst výnosů ze španělských a italských dluhopisů"

Kdo si uvědomí, co ten diskretní pojem bankospeaku znamená ... es komt Der Tag des Euro Tot.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz