24.10.2021 | Svátek má Nina


Diskuse k článku

EKONOMIKA: Cesta z krize bude ještě dlouhá

Pandemická krize nemá v historii obdoby, shodují se ekonomové, proto také nikdo nemůže předem vědět, jak se ji podaří v ekonomickém ohledu ukončit. Podle posledních údajů publikovaných statistickými úřady různých zemí už nabývá cesta k nové prosperitě jasnějších obrysů. Jisté je, že bude delší, než jsme si ještě nedávno mysleli.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Pivoda 12.7.2021 13:15

Naštěstí, všichni ekonomové nejsou padlí na hlavu.

... It sounds pretty basic; it’s the ideas, stupid! But understanding how knowledge and ideas are created and shared is not easy. ... “The hypothesis here is that knowledge capital is an important missing link in understanding productivity performance.”

Google Translate:

... zní to docela jednoduše; jsou to nápady, hlupáku! Ale pochopit, jak jsou znalosti a nápady vytvářeny a sdíleny, není snadné. ... „Hypotéza zde je, že znalostní kapitál je důležitým chybějícím článkem v porozumění výkonu produktivity.“

M. Pivoda 12.7.2021 14:46

To je určitě dobrá zpráva, ale zatím jsou (jen někteří!) ekonomové u hypotézy.

Takže ano, souhlasím s nadpisem Holubova článku, že "Cesta z krize bude ještě dlouhá".

Del dicho al hecho hay un gran trecho. V jazyce anglikém: from saying to fact there is a long way.

M. Pivoda 12.7.2021 16:57

Jsou to nápady, hlupáku!

Vysvětlivka: Toto je parafráze někdejšího kritického výroku v souvislosti prezidentskou kampaní Billa Clintona v roce 1992.

"The economy, stupid" is a phrase coined by James Carville in 1992. It is often quoted from a televised quip by Carville as "It’s the economy, stupid." Carville was a strategist in Bill Clinton's successful 1992 presidential campaign against incumbent George H. W. Bush.

Ostatní:

Dnes žijete ve 21. století. Nestudujte proto nadměrně ekonomiku 19. století.

Svět se mění: Asi 40% Američanů (v roce 2021) by zvažovalo výpověď ze zaměstnání, pokud by jim jejich zaměstnavatel nedovolil práci z domova.