5.12.2021 | Svátek má Jitka


Diskuse k článku

EKONOMIKA: Češi proti Unii

S Evropskou unií je třeba skoncovat. Tyto názory nabírají v Česku na radikalitě. Zatím není jisté, jakou mají společenskou podporu, ovšem Češi patří poslední dobou k národům, které chovají k Evropě a jejím institucím největší skepsi. Proto je nutné vzít její novou vlnu vážně.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Fridrich 20.6.2017 16:03

Základní myšlenka Otců Zakladatelů - spolupracující země

Základní myšlenka Otců Zakladatelů - spolupracující země Evropy - je samozřejmě správná. Spolupráce ekonomická, obranná, politická - to vše narýsovali Zakladatelé správně. Nemohli ovšem předpokládat, že za 50-60 let přijdou do čela ( bohužel svobodně zvolení stádem nemyslících ovcí-občanů evropských zemí ) do čela hlavních zemí Evropy nerealističtí, pseudohumánní slaboši, kteří při prvních krizových zkouškách - Ruská agrese v Evropě a agresívní Islám pochodující do Evropy - totálně selžou - a ještě je do Evropy pozvou.. Angela Merkel, Juncker, Schulz a spol. by měli být po jejich krocích v posledním období přemístěni do klecového lůžka kvalitní psychiatrické kliniky.

P. Vaňura 10.6.2017 18:54

Ty dotace jsou ŠKODLIVÉ z několika důvodů. Ten

nejdůležitější je, že se musí čerpat na vyložené nesmysly a přitom s nutností kofinancování. A jsou ještě větším zdrojem korupce, než dotace "domácí." Každé dotace jsou totiž zdrojem korupce!

P. Vaňura 10.6.2017 18:51

Nazvěte to pravými slovy, vraždit a znásilňovat nevadí,

konkurovat na pracovním trhu britským a francouzským netáhlům (Britové a Francouzi, vymykající se této definici práci mají) ovšem ano.

U nás je to přesně obráceně, pracovití Ukrajinci nevadí, liní z východu přivandrovalí Cikáni ovšem ano! (zjednodušeno, neplatí na 100% ale jenom na % 90)!

M. Pivoda 8.6.2017 22:14

Naprosto správně, Tomáši Kočí

Ve výčtu nezačínejte s relativně pozdními českými reprezentanty v EU jako je Mach, začněte s Janou Bobošíkovou a můžete jít i před tento exotický případ.

Já jsem jen krátce pracoval jako vedoucí Phare projektu (od dubna do června 1996 na Ministerstvu Hospodářství ČR), tzn. ještě před přijetím Česka do EU. Byl jsem ale vyhozen ve zkušební době bez udání důvodu. Nejprve se snažili ověřovat moje jazykové znalosti (byly požadovány tři jazyky), ale chybu nenašli. Takže proto vyhození bez udání důvodu.

Jeden z možných důvodů mého vyhození mohl být ten, že jsem přislíbil pracovníkovi Nejvyššího kontrolního úřadu, že souhlasím s plnou prověrkou rozdělování EU peněz. Nikdy jsem neměl povolení sdělit do médií celkovou částku, aby se nedaly dopočítat nějaké chybějící peníze. Těch důvodů ale mohlo být více.

M. Prokop 8.6.2017 21:25

Re:

Z nichž za něco stojí jedině Mach, s přimhouřením obou očí i Zahradil.

P. Portwyn 8.6.2017 18:57

Re: A přitom by řešení

Příliš jednoduché, příliš spravedlivé. Tudíž "neevropské".

Z. Lapil 8.6.2017 16:14

Re: Vůbec nestojím o ty tzv "evropské hodnoty"

Tak nějak.

Jen mám za dobré si uvědomit, že když se ocitnu v Arábii já, budu tam JÁ za pologramotného nezaměstnatelného atd. divocha, který vyznává úplně jiné životní hodnoty a má úplně jiné vzorce chování, než místní starousedlíci.

Což není nic pohoršlivého, jen snaha brát místní vážně: jak jsem neznaboh, tak bych se obtížně koukal do zrcadla, kdybych nechal své děti nutit klanět se směrem k Mekce. Podobně chápu muslima, který nepřenese přes srdce představu, že by jeho děti měly vzdávat úctu oživlé mrtvole.

Což jsou důvody PROTI míchání dotyčných lidí do jednoho těsta. Nakonec - když pejsek a kočička vařili dort, tak to taky nedopadlo zrovna skvěle.

Z. Lapil 8.6.2017 15:53

Re: To fakt myslí autor vážně?

Mně to tak mimo nepřipadá. Podívejte se někdy v pátek odpoledne na plzeňskou a hradeckou dálnici. Polských mikrobůsků (Tranzit podobné dodávky se sedadly) jede v německo - polském směru docela dost. A když si uvědomíte, kolik je tady Ukrajinců (o Slovácích nemluvě) - proč by to v (ještě) bohatším (a větším!) Německu a Francii mělo být zásadně jinak?

Chudí táhnou za bohatstvím, to není nic nečekaného, to provozuje dvakrát ročně kdejaký pták. Nestěžuju si, neraduju se, jen počítám.

T. Kočí 8.6.2017 15:42

Všechno to je o našich reprezentantech

v Bruselu!!

F. Kusák 8.6.2017 15:29

Nerad to říkám,

ale pan Holub se nejspíš zbláznil. Článek je na úrovni politické agitky z dob reálného socializmu. Potom se novináři diví, že se jim národ vysmívá, a že jim dopřává stále menšího sluchu. Ani slovo, že se jaksi vytratila potřeba býti spolu, ani větička o zpackaném projektu Eura. Zmínku jsem nečetl o tom, že východoevropané jsou pořád tak trochu občané EU druhé kategorie. Nic o tom, že současné vedení EU je spoluzodpovědné za brexit atd. O hloupých nápadech typu společné evropské armády, když máme NATO, taky ani slovo. Už se mně nechce snášet další a další problémy, ale pan Holub má jasno. Já mu tu bohorovnost "závidím".

V. Povolný 8.6.2017 15:14

já jsem taky pro

jenomže nejdřív si musíme my sami udělat jasno v tom, co vlastně chceme a jak toho chceme dosáhnout. Jestli totiž přece jen nechceme radši ty dotace, než nějakou pitomou svobodu.

P. Lenc 8.6.2017 14:59

Pane autore,

ten článek je článkem výrostka, který žije v partičce stejných adoscelentů.Většina těchto adoscelentů z tohoto stavu vyroste poté, co jim život umožní padnout na sedínku.Bohužel ale ne všem se to podaří a mám dojem, že k těmto nešťastníkům patříte i vy.

P. Lenc 8.6.2017 14:54

Re: :)))))))))))))

JO!

T. Hraj 8.6.2017 14:29

Re: To fakt myslí autor vážně?

Nojo, to je tak, když chodí Vašek s pány na led. Nestačí potom zírat na ty figury.

Czexit měl dle mého následovat hned po "propásnuté příležitosti mlčet".

J. Kanioková 8.6.2017 14:24

To bylo, je i vždycky bude

J. Kanioková 8.6.2017 14:22

:)))))))))))))

J. Kanioková 8.6.2017 14:15

Tak to s vámi nesouhlasím,

už tehdy byly vidět příznaky levičáctví. Hlasovala jsem proti a bylo mi do breku

T. Hraj 8.6.2017 14:06

Re: Ještě by mne zajímalo,

Co na tom nechápete? V užším, integrovanějším svazku se snáze nastaví pravidla, kdy uspokojíme 2 Francouze a přiškrtíme 1 Čecha. Integrovaná EU tak bude v průměru spokojenější.

I. Schlägel 8.6.2017 13:07

Re: EU jako příležitost pro všechny?

Já myslím, že se vláda v UK zachovala správně a v duchu "evropských hodnot", intenzivně proklamovanými zejména Němci a Francouzi. Mezi ony hodnoty ovšem momentálně v Německu a Francii nepatří česká mzda českých kamioňáků na francouzských silnicích či nedostatek českých kamioňáků v německých hostelech. A proto je potřeba ty české kamioňáky v duchu těch "evropských hodnot" zasankcionovat, aby nedej bože nezpůsobili domácím hentu nekalou konkurenci. Více Evropy!!!

V. Vaclavik 8.6.2017 12:52

Re: EU jako příležitost pro všechny?

Jenze ten pristup na pracovni trh v UK umoznila vlada UK, nikoli lid UK. V tom je i v dnesni demokracii rozdil, a prave protoze je to ta dnesni demokracie.

A Britum, tedy lidu, nevadi ti primitivove, netahlove, protoze ti jim neberou praci, jako my z vychodu Evropy, nesnizuji platy, a davky ktere pobiraji jsou nahlizeny jako jdouci z kapes prevazne bohate vrstvy (je jedno, ze to neni pravda, jde o to, jak to lide vidi. A teroristi z rad tech netahlu zabiji hlavne turisty, nebo mestske lidi a to nekde v mistech, kde se bezny Brit neproduciruje.

P. Vaňura 8.6.2017 12:43

Statisíce pracovitých východoevropanů vaní ale miliony

kradoucích a vraždících primitvů na dávkách nevadí.

Je patrně menším zlem vraždit než konkurovat na pracovním trhu místním netáhlům (ostatním gastarbeitři nekonkurují, neb jsou potlačování)!

B. Rameš 8.6.2017 12:40

Já se ani příliš

jako výrostek necítím, ale s tím vnímáním "člověka druhé kategorie" je to jednoduše pravda. Jistě, do očí vám to řekne jen málokdo a většinou pod vlivem, ale pohled západoevropanů na nás je asi takový, jako náš na Ukrajince nebo Asijce. Jo, jsou to taky lidi, ale... Já třeba jsem rozumově přesvědčen, že všichni lidé se rodí svobodní a rovni ve svých právech a povinnostech a že soudit je třeba dle skutků, nikoli vnějších znaků, ale krokodýlí mozek uvnitř se nedá řídit, vždycky v krizi dojde na to "my" a "ti druzí".

A. Alda 8.6.2017 12:38

Jste prostě hloupý. Jen si to přiznejte.

Všechny budoucí problémy byly již tehdy známy. Sám jsem na ně upozorňoval. Mnohé mé tehdejší články se z internetu ztratily, některé však zůstaly:

http://euportal.parlamentnilisty.cz/Articles/318-eurotest-i-.aspx

http://euportal.parlamentnilisty.cz/Articles/321-eurotest-ii-.aspx

http://euportal.parlamentnilisty.cz/Articles/327-eurotest-iii-.aspx

http://www.osel.cz/988-evropa-evropane.html

J. Schwarz 8.6.2017 12:31

A přitom by řešení

bylo snadné, pokud by ale evropané byli ochotni ustoupit ze svých super humanitářských pozic. Ano, běž si pracovat kam je libo, ale sociální dávky nečekej a když, pak až po takových pěti letech práce a patřičných odvodů. Porodné, dětské přídavky a podobné benefity nechť ti platí domovská země podle domácích předpisů...

I. Schlägel 8.6.2017 11:55

EU jako příležitost pro všechny?

Pokud si dobře pamatuji, takzvaného přechodného období pro neregulovaný vstup pracovníků na domácí trhy v délce trvání 7 let plně využilo Německo a Rakousko, naopak Velká Británie umožnila vstup do své země za prací téměř okamžitě. Pak je na pořadu dne otázka, kdo že je vetší "xenofób".

O. Zuckerová 8.6.2017 11:27

"Fakt, že stejný počet Východoevropanů

míří na západ každým rokem, se však dosud přehlíží a do vystoupení brexitářů či Macrona se o tom západní politici v rámci navyklé korektnosti báli mluvit." Tak že by o Východo-evropanech někdo nemluvil "v rámci navyklé korektnosti" - to jsem si nevšimla. V rámci této "korektnosti" nám EU vyhrožuje pro případ, že nebudeme rozmisťovat po svých luzích a hájích její frontexový import. A jestli se o východních přistěhovalcích (kteří přijíždějí na rozdíl od těch z jihu JEN NA ČAS a ZA PRACÍ!) mluví méně, tak je to možná tím, že jsou méně výbušní!!!

L. David 8.6.2017 10:57

Kde jste autore přišel na to, co si přeje málokterý občan?

Pokud jste ten článek nepsal z Marsu, ale z území ČR, pak byste mohl vědět, že málokterý občan souhlasí s ponižováním ČR, kterého se nám ze strany starých zemí EU trvale bohatě dostává.

A málokterý občan stojí o vazalství republiky pod Bruselí.

Malokterý občan také vítá kofinancování fiktivních dotačních projektů z našeho státního rozpočtu.

Takže až zase budete autore psát nějaký další článek, zkuste nejdříve zabrousit do terénu a tam si zjistit, co si přeje, či nepřeje málokterý občan!

R. Langer 8.6.2017 10:35

Re: To fakt myslí autor vážně?

Přesně tak, ty statisíce bych chtěl vidět. On to pan autor asi sečetl za celou dobu existence EU... :-P

R. Langer 8.6.2017 10:33

Re: Nemáte pravdu.

Tak jsem hloupý, hlasoval jsem pro, protože jsem nevěřil, že by vyspělá západní demokracie mohla někdy dospět do stavu spolku blížícího se svou filozofií a řízením k RVHP. Ale neříkejte mi, že takhle ta západní Evropa tehdy vypadala. To není pravda. K tomu se, bohužel, usilovnou snahou postupně dopracovala. A dopracovala se k tomu tak, že většina lidí volila takové politiky, jací tam jsou. A dost možná je to tak proto, že to způsobily bývalé komunistické státy zakomponované do nové Evropy, ktreré pokřivily původní charakter západní Evropy. A moc bych se tomu nedivil. :-(

R. Langer 8.6.2017 10:24

Re: Oni to nemohou vysvětlit,

... a nakonec své svobody... :-(